- Az Egyesült Államokon kívüli világ egyre inkább kínai elektromos járműveket vezet, kínai okostelefonokon böngészi a világhálót, és kínai napelemekkel látja el otthonait - összegez a legnagyobb amerikai gazdasági lap, a BLOOMBERG.
- A BLOOMBERG kutatói által nyomon követett 13 kulcsfontosságú technológia közül ötben Kína globális vezető pozíciót ért el, hét másikban pedig gyorsan felzárkózik.
- Az olyan kínai vállalatok, mint a BYD Co. és a kortárs Amperex Technology Co. Ltd., más néven CATL, világelsők az olyan termékek gyártásában, mint az elektromos autók, akkumulátorok és napelemek - fogalmaz a lap.
- Belgium és Spanyolország a világ második és harmadik legnagyobb orosz LNG-importőre 2023-ban.
- Akkor ki is finanszírozza Putyin háborús hadigépezetét?
- Merthogy Magyarországot rendszeresen ezzel vádolják az ukránok és a Nyugat.
- Merthogy Oroszország nem dollárban, hanem saját valutában kereskedik a kereskedelmi partnereivel.
- A világ négy legnagyobb fejlődő gazdaságának (Kína, India, Oroszország és Irán) együttes GDP-je nagyobb, mint az Egyesült Államoké.
- Ha a következő három országot (Brazília, Mexikó és Indonézia) is beleszámítjuk ebbe a fejlődő gazdaságú G7-be, akkor a különbség az USA-hoz képest további 4,6 billió dollárral nő.
- James Rickards szerint a szankciók a nyugati világra ütöttek vissza, ezért az Egyesült Államok egyedüli válasza a helyzetre az orosz-ukrán háború folyamatos eszkalációja.
- A folytonos fegyver- és lőszerszállítások azonban kimerítették az európai készleteket és kritikus szintre süllyesztették az amerikaiakat.
- Az a kérdés, hogy megéri-e kockáztatni az USA nemzetbiztonságát azzal, hogy létfontosságú fegyverkészleteket használunk fel egy korrupt kelet-európai oligarchia támogatására? - kérdezi.
- Németországban és Lengyelországban is csökken az ukrajnai háború és a fegyverszállítások támogatása a közvéleményekben.
- A német hírportál pontról-pontra összeszedte, gyakorlatilag meg sem karcolta az oroszokat a Nyugat szankcionális-kereskedelmi háborúja.
- A lengyel EurActivnak adott interjút az Európai Parlamentből kihullott, de Karácsony jóvoltából továbbra is Brüsszelben élő Jávor Benedek.
- A városban történő tartózkodását évente több, mint százmillióval támogatja a Karácsony-féle budapesti városvezetés.
- Névleg azzal az indokkal, hogy segítsen Budapestnek EU-s forrásokat találni, de feltehetően inkább azért, hogy Jávor folytathassa Paks II. elleni ámukfutását.
- Az egykori LMP-s képviselő ugyanis nagy ellenfele a Paks II. beruházásnak.
- A lengyel portálnak mondott interjúban az is felsejlik, hogy miért dolgozik a beruházás, így Magyarország biztonságos áramellátása ellen.
- Az interjúban Jávor azt a konteót terjeszti, hogy az ukránok vereségével visszatérhet Kárpátalja, és erről informálisan neki kormánytagok beszéltek.
- A Roszatom tüzelőanyagát ki lehet váltani az amerikai Westinghouse tüzelőjével - mondja, egyértelművé téve, hogy valamely idegen érdek érdekében beszél.
- Illetve a brüsszeli nukleáris szankcióknak csak az újépítésű atomerőműveket kellene céloznia.
- Vagyis Karácsony kitartott haverja, Jávor Benedek Paks II. ellen akar szankciókat az EU-ban.
- Egész Európában bajt okoznak a szankciók és az áremelkedések.
- Európa megfizeti az amerikai politika árát - teszik hozzá cinikusan a kínaiak.
- Összefoglaló tanulmányban mutat rá a Századvég: az energetikai szankciók lebegtetése súlyos bizonytalanságot eredményez, amely hatással van a forint árfolyamára is.
- A harcias hidegháborús retorika ellenére Joe Biden a sajtóhírek szerint áldását adja a Németországot Oroszországgal közvetlenül összekötő Északi Áramlat 2 megépítésére.