- Az Európai Parlament képviselői, és egyes bizottságok tagjai is értetlenül állnak azelőtt, hogy Ursula von der Leyen titkolózik a Pfizer-vakcinák tárgyalásai és beszerzésének ügyében.
- Egyes képviselők szerint a titkolózás, amit a Bizottság elnöke folytat, aláássa az EU hitelét.
- Az Európai Számvevőszék auditorai pedig azt mondták a Berliner Morgenposnak, hogy ilyen titkolózás még nem fordult elő.
- Ursula von der Leyen és a Bizottság azokat a dokumentumokat sem adja át a számvevőknek, amelyeket kötelező lenne rendelkezésre bocsátaniuk.
- A Bizottság elnöke megrovásban részesülhet majd mulasztásai miatt.
- Az európai ombudsman felszólította Ursula von der Leyen bizottsági elnököt, adjon magyarázatot arra, hogyan veszítette el a Pfizer vezérigazgatójával a vakcinák beszerzéséről folytatott tárgyalások során váltott szöveges üzeneteit.
- A titkolózás érthető, a brüsszeli elit a vakcinaszerződésekkel egy több ezer milliárd forintos üzletet hozott tető alá.
- Az izraeli egészségügyi minisztérium vizsgálta az emlékeztető oltás hatását.
- Második alkalommal emel árat Európában a Pfizer-BIONTECH és a Moderna oltóanyaggyár, a Bizottság pedig fizet, mint a katonatiszt.
- Sem a szerződéseket, sem az árképzést nem hajlandó nyilvánosságra hozni a máskor átláthatóságot követelő Bizottság.
- Annak ellenére sem teszik ezt meg, hogy a beszerzésért felelős ciprusi Sztella Kirikiadisz biztos korrupciós botrányba keveredett korábban.
- Közben azt javasolja a vakcinagyártó, hogy az idősebbek kapjanak 3. adagot is a vakcinából.
- Zúgolódnak a háziorvosok.
- A Jobbik korábbi revolverportálján, a Kuruc.infón hoztak nyilvánosságra egy adatot, mely szerint Karikó Katalint beszervezte az állambiztonság.
- A magyar sajtó sokáig nem vett tudomást erről, de a Telex elnevezésű liberális-ellenzéki portál felkapta az ügyet.
- Karikó nem bűnös, hanem áldozat. A bűnösök azok, akik zsarolással vették rá a fiatal kutatót arra, írjon alá a kommunista állambiztonságnak.
- Karikó tisztázta magát a vádak alól: senkiről sem jelentett, és 1985-ben elhagyta a kommunista Magyarországot.
- Az Egyesült Államok elnöki hivatala már korábban bejelentette, a Fehér Háznak azt javasolja, a koronavírus-vészhelyzet miatt ideigelenesen kezdeményezzék a szabadalmak feloldását a WTO-nál (Kereskedelmi Világszervezet).
- A mai vitán az Európai Bizottság emberközpontú gazdaságért felelős biztosa is emellett érvelt.
- A szabadalmak feloldását ellenzik a gyógyszergyártók és Németország is.
- Ha az Erópai Unió mégis arra az álláspontra jut, hogy a szabadalmak feloldására tesz javaslatot, akkor adódik a kérdés: miért kötött le 1,8 millliárd (900 millió + 900 millió opcionálisan) Pfizer oltóanyagot a 2022-es, 2023-as évre dózisonként 23,2 eurós áron?
- A 900 + 900 millió Pfizer-vakcina ára összesen 20 milliárd 880 millió + opcionálisan 20 milliárd 880 millió euró, azaz összesen 16 ezer 600 milliárd forint.
- 199 ezer adag Pfizer-vakcinára lehet online foglalni a http://eeszt.gov.hu oldalon csütörtökre, péntekre, szombatra és vasárnapra.
- Hollandia Európa, de inkább a világ egyik legfontosabb adóparadicsoma.
- Rendszeresen jelennek meg hírek, hogy nemzetközi nagyvállalatok és techmultik, mint az Apple, a Google, a Microsoft, az Amazon holland cégek közbeiktatásával milliárd dolláros adóelkerülést folytatnak évente.
- A kifinomultabb megoldások egyszerre használnak ír, luxemburgi és holland cégeket az adóoptimalizáláshoz.
- Friss kutatások szerint Hollandia a világ top3 adóparadicsomjának egyike.
- Egy holland hírportál szerint a Pfizer is Hollandiában végez adóoptimalizálást.
- Orbán Viktor miniszterelnök a Karmelita kolostorban fogadta Karikó Katalint, a szintetikus mRNS-alapú vakcina-technológia szabadalmaztatóját.
- Az oltási munkacsoport döntése értelmében 144 ezer szerencsés kerülhet sorra, aki eddig Pfizerre várt.
- Jellemzően azok, akik márciusig regisztráltak.
- A Pfizer vakcina mellett Sinopharm-, AstraZeneca- és Szputnyik V is választható, vagyis a Moderna és a Janssen kivételével az összes idehaza elérhető.
- Ilyen széles, szabadon választható vakcinarepertoár alig van jelenleg máshol az Európai Unióban.
- Az oltás május 14-18. között zajlik a kórházi oltópontokon.
- A BENNFENTES is írt korábban arról, hogy micsoda bombaüzlet a vakcináció.
- Míg 2020 végétől 2021 nyaráig 12,5 eurós áron szállított a Pfizer Európába, a következő években majdnem duplázódhat az ár.
- Bojko Boriszov bolgár kormányfő áprilisban kiszivárogtatta, hogy az addigi 12,5 eurós ár helyett 20,5 eurórért szállít majd a Pfizer.
- Az ár a Welt.de által megszerzett szerződéstervezet szerint azóta tovább emelkedett, 23,2 euróra adagonként.
- Rettenetesen sok pénzről így van szó: a Bizottság 900 millió adagot kötne le ezen az áron, és opcionálisan további 900 milliót, ahogyan korábban is tervezték.
- 1,8 milliárd adag Pfizer-vakcina ezen az áron forintra átszámítva 15 ezer milliárd forint, közel háromszor annyi, mint a Magyarországnak járó Helyreállítási alap teljes összege.
- A BENNFENTES is megírta korábban, hogy az elmúlt években veszteséges BioNTech vállalat a 2020-as negyedévre hatalmas, 406 milliárd forintos profitot jelentett.
- A vakcinabeszerzés érdekessége, hogy az Egyesült Államok kormánya azt javasolja, függesszék fel az oltóanyagok szabadalmait a teljes világ számára, hogy így a szegényebb országok is gyárthassanak maguknak oltóanyagot.
- Ezt Németország, Bill Gates, és általában a nagy gyógyszeripari vállalatok ellenzik.
- Ha ez mégis megtörténik amerikai nyomásra, de közben az Európai Bizottság ezen az áron szerződik le a Pfizerrel, akkor óriási pénzeket éget el Európa teljesen feleslegesen.
- 2020 első negyedévében 53,4 millió eurós- 19,491 milliárd forintos - veszteséget jelentett a a BioNTech német biotechnológiai kutatóvállalat, amely kifejlesztette a Pfizer koronavírus elleni vakcináját.
- 2021 első negyedévében az adózott nyeresége már 406 milliárd forintra rúg a vállalatnak.
- Ez az összeg hamarosan jelentősen tovább fog emelkedni, ugyanis csak az Európai Bizottság 1,8 milliárd Pfizer-vakcinát rendelt a 2022-2023-as évre, darabonként 20,5 eurós áron.
- Az 1,8 milliárd adag ára forintva átszámolva 13,000 milliárd forint.
- Érdekesség, hogy 2019 végén és 2020 júniusáig a Pfizer 12,5 euróért szállított egyetlen adagot Európába, ezt az árat emelték nemrégiben 20,5 euróra.