Egy német szervezet a karácsonyi díszvilágítás lekapcsolását kéri

Egy német szervezet a karácsonyi díszvilágítás lekapcsolását kéri
  • Az ukrajnai háború, az energiahiány és a klímavédelem az indok.

A Német Környezetvédelmi Segélyszervezet a hagyományos karácsonyi világításról való lemondásra szólított fel. "Az ukrajnai háború, az energiahiány, de az éghajlatvédelem miatt is meg kellene állnunk egyszer" - mondta Jürgen Resch a Redaktionsnetzwerk Deutschlandnak, tudósít a Junge Freiheit.

Csak a "magánvilágítási orgiák" minden télen több mint 600 millió kilowattóra villamos energiát emésztenek fel. Ez egy 400 000 lakosú, közepes méretű város éves fogyasztásának felel meg. Idén ezért magától értetődőnek kellene lennie, hogy a városokat, házakat és lakásokat ne díszítsük fel tündérfényekkel és hasonlókkal - közölte a szervezet.

Annak érdekében, hogy mindemellett azért elgondolkodtató, karácsonyi hangulatot teremtsenek idén is, Resch azt javasolta, hogy városonként és településenként egy-egy fát világítsanak ki. "A tudatos nélkülözés, a spórolás és a szolidaritás akár különlegessé is teheti az idei karácsonyi időszakot" - hangsúlyozta.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Sztori 2023-01-26 | 19:48
Trükközés az EU-s pénzekkel: olyan programokra hívja le a holland kormány a Helyreállítási Alap pénzeit, amiket már korábban megvalósítottak

Trükközés az EU-s pénzekkel: olyan programokra hívja le a holland kormány a Helyreállítási Alap pénzeit, amiket már korábban megvalósítottak

  • Nagyban folyik a trükközés szerte az EU-ban a 700 milliárd eurós Helyreállítási Alap-programmal.
  • Ez az a korona-helyreállítási alap, amely azt szolgálná, hogy az EU gazdaságai kilábaljanak a koronavírus okozta válságból.
  • Minden tagállamnak terveket kellett készítenie arra, hogyan és mire költik majd a pénzeket.
  • Ugyan a liberális média csak Magyarországot szokta pellengérre állítani ebben az ügyben, most kiderült, hogy Magyarországnál sokkal nagyobb zsiványok játszanak az EU-ban.
  • Alább a részletek a brutális kettős mércéről és a holland liberális kormány képmutatásáról.
Sztori 2022-03-25 | 15:05
Tiborcz megint segít: több száz menekültnek ajánlotta fel hotelszobáit

Tiborcz megint segít: több száz menekültnek ajánlotta fel hotelszobáit

  • Közel 100 ingatlant ki is bérel a menekülteknek.
  • Ilyenkor hol vannak a baloldali üzletemberek?
Sztori 2023-01-08 | 14:06
"Terrorizálják a környéket" - költözni akarnak a lakók Berlin Neukölln negyedéből

"Terrorizálják a környéket" - költözni akarnak a lakók Berlin Neukölln negyedéből

  • Az egykor divatos és felkapott berlini Neukölln negyed mára élhetetlenné vált a migránsok terrorja miatt.
Sztori 2021-09-14 | 17:36
Az AB elé viszi a klímatörvényt az ellenzék

Az AB elé viszi a klímatörvényt az ellenzék

  • Hatalmas érzéke van az ellenzéknek a klímaügyekhez is.
  • Azon a napon erőltetik a sötétzöld őrültet, amikor kiderült: a nálunk jóval gazdagabb Németország 2021 első félévében annyi szenet égetett el, mint eddig még soha.
  • Az ellenzék megint meg akarja váltani a világot, ahelyett, hogy szembenézne a ténnyel: nem Magyarország, és nem is Európa a legnagyobb szennyező a világon, sőt.
  • Persze érthető, hiszen mindenki tudja, miben sántikálnak: zöld adókat, CO2-adókat akarnak bevezetni, és német hóbort alapján be akarják tiltani a belsőégésű motorokat.
  • Arról nem ejtenek egyetlen szót sem, hogy a tisztán elektromos járműveknek milyen hatalmas ökolábnyoma van, és sem a szélenergia, sem a naperőművek nem jelentenek 100%-os megoldást.
Sztori 2022-11-03 | 13:44
Az emberek negyede a hitelkártyáját használja élelmiszervásárláshoz - megélhetési válság a briteknél

Az emberek negyede a hitelkártyáját használja élelmiszervásárláshoz - megélhetési válság a briteknél

  • Egész Európában bajt okoznak a szankciók és az áremelkedések.