Bécsi önkormányzati lakásban élt a 13 éves kislányt megölő afgán gyilkos, és további 56 958 euró szociális juttatást fizettek ki neki eddig

Bécsi önkormányzati lakásban élt a 13 éves kislányt megölő afgán gyilkos, és további 56 958 euró szociális juttatást fizettek ki neki eddig
  • Kicsit drága mulatság volt a gyilkost eltartania az osztrákoknak.
  • Egy 13 éves kislány kábítottak el, erőszakoltak és fojtottak meg közösen 16 és 18 éves afgánok Bácsben.

Gyilkosság gyanúsítottja a Leonie-ügyben: közös lakás plusz 56 958 euró szociális juttatás - írja az EXXPRESS.

A 18 éves afgán, aki állítólag meggyilkolta a 13 éves Leonie-t, egy bécsi önkormányzati lakásban élt - és szociális juttatásokat vett fel, összesen 56 989 eurót. Annak ellenére megtartotta a lakást, hogy rengeteg büntetése miatt már elvesztette a "kiegészítő védelemre jogosult személy" státuszát. Emlékeztetőül: a november 2-án négy embert meggyilkoló terrorista Kujtim F. is Bécs egyik szociális bérlakásában lakott.

A jó hírnév nem előfeltétele a bécsi önkormányzati lakás megszerzésének, de az egyértelmű tartózkodási státusz igen. De arra a 18 éves afgánra, aki 16 éves barátjával együtt állítólag elkábította, szexuálisan zaklatta és megfojtotta a 13 éves Leonie-t, a jelek szerint különleges szabályok vonatkoztak. Nem elég, hogy már büntetett előéletű volt, amikor beköltözött egy önkormányzati lakásba, nem lett volna szabad Ausztriában tartózkodnia már ebben az időben.

A 18 éves fiatalembernek már tizenegy rendőrségi feljelentés és három börtönbüntetés volt a háta mögött - többek között kábítószer-kereskedelem, veszélyes fenyegetés és rablás miatt. A "kiegészítő védelemre jogosult személy" státuszát 2019 októberében vonták vissza büntetett előélete miatt. A hatéves beutazási tilalommal együtt járó visszatoloncolási határozatot azonban nem az követte, hogy visszatérjen Afganisztánba, hanem az, hogy beköltözzön a bécsi önkormányzati épületbe.

Az osztrákok mellett az uniós polgárok és a megfelelő tartózkodási engedéllyel rendelkező harmadik országbeli állampolgárok is lakhatnak önkormányzati lakásokban - és az elismert menekültek is. Csakhogy a 18 éves afgán 2019 szeptembere óta már nem volt elismert menekült. Ahhoz, hogy oda beköltözhessen valaki, legalább 17 évesnek kell lennie, és ezt a kort a feltételezett gyilkos - saját bevallása szerint - csak 2020-ban érhette el.

Tavaly derült ki, hogy a négyszeres gyilkos és iszlamista terrorista Kujtim F. is egy Bécs városának tulajdonában lévő szociális lakásban lakott. Az osztrákok már akkor is értetlenül álltak, hogy ez hogyan lehetséges.

2015-ben Michael Ludwig bejelentette, hogy előnyben részesíti azokat, akik már régóta Bécsben vannak

Bécs polgármestere, Michael Ludwig (SPÖ) már 2015-ben bejelentette az önkormányzati épületekbe való bejutás szigorúbb szabályait - akkor még Bécs lakásügyekért felelős városi tanácsosa volt. Előnyben kell részesíteni azokat, akik már hosszú ideje Bécsben élnek - mondta. Az alapvető szabályok azonban azóta sem változtak.

Ahhoz, hogy beköltözhessen egy bécsi önkormányzati lakásba, lakásjegyet kell váltania, majd felkerül a várólistára, és várnia kell, amíg szabaddá válik egy lakás. 2017 elején mintegy 24 000 ember szerepelt ezen a várólistán. 2020-ra a lista 11 100 főre zsugorodott.

Bécsben az afgánok havonta 863 euró szociális juttatást kaptak - többet, mint bármely más tartományban

Az, hogy az afgán elsősorban Bécs környékén lógott, nem meglepő. Itt a "kiegészítő védelemben részesülők" havonta 863 eurót kapnak - többet, mint bármely más tartományban. Ehhez képest Alsó-Ausztriában, Burgenlandban, Stájerországban és Salzburgban havi 320-365 eurót kapnak. Csak Karintiában számíthatnak hasonlóan magas, havi 844 eurós juttatásra a védelemben részesülők.

Minden egyes "kiegészítő védelemben részesülő" bécsi lakos így évente 10 356 eurójába kerül az adófizetőknek. Azok pedig, akik öt és fél éven keresztül részesültek a minimáljövedelem rendszeréből, mint például a 18 éves afgán, azóta 56 958 eurójába kerültek az adófizető osztrákoknak. Igaz, valószínűleg nem ez volt az afgán állampolgár egyetlen bevételi forrása. Végül is ő is foglalkozott drogokkal.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Kül 2021-06-27 | 17:22
Egy sor európai vezető áll ki Magyarország mellett

Egy sor európai vezető áll ki Magyarország mellett

  • Már azok, akik elolvasták a pedofil-ellenes törvényt, és nem csak a Soros-hálózat hazug értelmezését mondják vissza papagájként.
Kül 2021-07-16 | 12:23
Több mint 250 000 Delta-fertőzés az Egyesült Királyságban, az esetek 17%-kal emelkedtek egyetlen hét alatt

Több mint 250 000 Delta-fertőzés az Egyesült Királyságban, az esetek 17%-kal emelkedtek egyetlen hét alatt

  • Az Egyesült Királyságban a fertőzések mintegy 99%-át továbbra is ez a változat okozza.
  • A Covid-19-es megbetegedések száma 48 553-mal emelkedett a legutóbbi 24 órás időszakban, ami az elmúlt hat hónap legnagyobb napi emelkedése.
Kül 2021-06-29 | 17:45
Drámai: a 24 éves Steffi pénteken azért utazott Würzburgba, hogy koszorúslány-ruhát vegyen a legjobb barátnőjének esküvőjére

Drámai: a 24 éves Steffi pénteken azért utazott Würzburgba, hogy koszorúslány-ruhát vegyen a legjobb barátnőjének esküvőjére

  • Ő az egyike annak a három embernek, akit a szomáliai migráns, a rendőrség által erőszakosnak és pszichiátriai problémákkal küzdőnek ismert dzsihádista véletlenszerűen megölt a würzburgi késelésben.
  • Az esküvőt, amelyre tegnapelőtt került volna sor, elhalasztották Steffi temetése miatt, miután Abdirahman nyakon szúrta, és ezzel megölte.
Kül 2021-06-03 | 14:59

Kétharmaddal ment át a dán migrációellenes-törvény: az országba érkező menedékkérőket külföldre, akár Európán kívüli országokba telepíthetik át

  • Gyorsan átment a dán migrációellenes törvény: csütörtökön 70:24 arányban szavazta meg azt a dán parlament.
  • A jogszabály felhatalmazza a dán hatóságokat, hogy a királyság területére érkező illegális bevándorlókat egy partnerország területén helyezzék el menedékkérelmük elbírálásának idejére. Ez a partnerország Európa területén kívül is lehet.
  • Ha Dániában nyújt be valaki menedékkérelmet, akkor tudnia kell, hogy visszaküldik egy Európán kívüli országba.
  • Azt reméljük, hogy ennek nyomán az emberek felhagynak a menedékkérelmek benyújtásával Dániában – jelentette ki Rasmus Stoklund, a kormánypárt bevándorlásügyi szóvivője.
Kül 2021-06-21 | 14:02
A németeknél már a megszokott francia kártya is rasszista és szexista

A németeknél már a megszokott francia kártya is rasszista és szexista

  • Mert az nem képviseli a jelenlegi színes és diverz társadalmat.
Kül 2021-05-13 | 09:15

Nyugat-európai zárvatartás: hogy áll a nyitás Nyugaton?

  • Németországban a belföldi utazások csak halaszthatatlan okból engedélyezettek
  • Az éttermek, színházak, edzőtermek zárva vannak, a maszkviselés kötelező.
  • Franciaországban május 3-tól feloldották a szabályt, mely szerint a lakóhelytől több mint 10 kilométerre csak engedéllyel lehet közlekedni.
  • Május közepétől újra látogathatók lesznek az üzletek, a vendéglátóipari egységek teraszai, a kulturális rendezvények. Az óvodák és az általános iskolák már nyitva vannak, a napokban a középiskolákban is visszaáll az oktatási rend.
  • A kijárási tilalom viszont május 19-től is érvényes, csak este kilencig lehet az utcán tartózkodni; a tervek szerint ezt június másodikán fogják feloldani.
  • Olaszországban a fokozatos nyitás elindult: a bárok és éttermek kinyithatnak (június elsejétől már a belső helyiségekben is szabad lesz fogyasztani), az oktatási intézmények működnek, a szabadtéri rendezvényeket engedélyezik.
  • Az éjszakai kijárási tilalom este tíz óra és másnap hajnali öt óra között országszerte hatályban van, ahogy a maszkviselési kötelezettség is, zárt helyiségekben és szabadtéren egyaránt.
  • Május közepén vezetik be az oltottságról szóló „zöld igazolást”, ezzel belföldön szabadon lehet majd utazni.
  • Spanyolország júniustól nyitja meg kapuit a külföldi turisták előtt, addigra állhat fel az a számítógépes rendszer, amely képes lesz megvizsgálni a digitális oltási igazolványokat a repülőtereken.
  • A spanyol régiók egymástól eltérő mértékben és ütemben oldják fel fokozatosan a korlátozásokat: van, ahol egyelőre csak kisebb mértékű szabad mozgást engednek a járványügyi zónák között; van olyan terület, ahol bár még korlátozott vendégszámban, de látogathatók a pubok és éttermek, és van olyan régió, ahol a helyi kormányzat továbbra is fenn akarja tartani az éjszakai kijárási tilalmat. A maszkviselés mindenhol kötelező.
  • Ausztriában az iskolák, múzeumok és boltok már kinyitottak.
  • Május 19-től nyitnak az éttermek, a hotelek és a sportlétesítmények. A határőrizet szigorú, ahogy a tesztelés követelménye is: például fodrászati belépéshez is kötelező.
  • Az éjszakai kijárási tilalom este 8 óra és másnap reggel 6 óra között egyelőre még hatályban van.
  • Belgiumban május 8-án szintén feloldották a szabadtéri vendéglátóipari egységekre vonatkozó tilalmat.
  • A szolgáltató szektor üzletei, a fodrászatok szintén nyitva vannak, ahogy az iskolák is, illetve április óta már nemcsak a halaszthatatlan üzleti utakra lehet elutazni.
  • Svájcban mindenhol kötelező a maszkviselés, és nincsenek kedvezményezett helyzetben a beoltott, védett személyek.
  • Nincsen már kijárási tilalom, a hotelek, múzeumok, színházak, mozik, állatkertek, boltok nyitva tartanak, a vendéglátás azonban egyelőre itt is csak a szabadtéren bonyolítható.
  • Görögország május 15-től kinyitja kapuit a külföldi turisták előtt, amennyiben igazolvánnyal bizonyítják, hogy kaptak védőoltást, vagy felmutatnak egy friss negatív koronavírus-tesztet.
  • Május 3-tól szabad a fogyasztás az éttermek szabadtéri részein, hétfőn kinyitottak az iskolák is, május 15-től pedig eltörlik a belföldi utazási korlátozásokat is.
  • Az esti 11 órás kijárási tilalom azonban még érvényben van.
  • Portugáliában visszatértek a tanulók az iskolákba, a múzeumok, fodrászüzletek kinyitottak, a vendéglátás a teraszokon megindult.
  • A sportrendezvények látogatószám-korlátozását feloldották, ahogy nagyobb létszámú esküvőket és családi rendezvényeket is lehet már tartani.
  • Hollandiában április 28-án – részben a tiltakozások hatására – eltörölték a három hónaposra tervezett éjszakai kijárási tilalmat, a szabadtéri kávéházak, éttermek, valamint a boltok megnyíltak.
  • A holland kormány úgy döntött, hogy a május közepén esedékes Eurovision dalfesztivált nem halasztja el, limitált számban és biztonsági előírások mellet mégis megtartják azt.
  • Dániában már korábban feloldották a boltzárlatot, a teraszokon lehet fogyasztani, és a következő napokban már az éttermek zárt helyiségeiben is.
  • A dánok bevezették az úgynevezett „koronavírus igazolványt” minden 15 év feletti állampolgár számára, amely tartalmazza birtokosa járványügyi adatait: be lett-e oltva, elkapta-e már a fertőzést, az elmúlt 72 órában készült-e negatív tesztje.
  • Csak az igazolvány felmutatásával lehet belépni az éttermekbe, bárokba, múzeumokba és a kulturális, illetve sportrendezvényekre.
  • Svédországban a boltokban, kávéházakban, éttermekben és közösségi programokon létszámbeli korlátozások vannak érvényben a vásárlók, vendégek, résztvevők számára.
  • A közösségi közlekedési eszközökön és a beltéri rendezvényeken mindenkinek kötelező védőmaszkot viselni.
  • Finnországban az éttermek május közepén fokozatosan nyithatnak, korlátozott vendéggel és nyitvatartási idővel.
  • A tervek szerint május végén oldják fel a beutazási tilalmat (de csak az európai országokból érkezők számára), és június elején engedélyezik a tömegrendezvények tartását – vagyis a turizmus nyár elején indulhat be.
  • Írországban májusi és júniusi hónapokban a járványügyi statisztikák függvényében dönt a kormány a fokozatos enyhítésekről.
  • Május 10-én nyitottak a múzeumok, könyvtárak, kulturális intézmények, május 17-én nyithatnak az üzletek, június elején pedig a hotelek.
  • Június 7-ére tervezik a szabadtéri vendéglátóipari egységek újranyitását, illetve a szabadtéri sportrendezvények újbóli megtartását.