- Suella Braverman szerint egzisztenciális kihívást jelent a Nyugat számára a migráció.
- Az európai migráció "túl sok és túl gyors" - fogalmazott.
Suella Braverman szerint a multikulturalizmus "megbukott", fogalmazott beszédében - jelenti a HuffingtonPost.
A belügyminiszter arra figyelmeztet, hogy a bevándorlás "egzisztenciális kihívást" jelent a Nyugat számára.
Suella Braverman szerint a multikulturalizmus "megbukott", mivel a bevándorlás "egzisztenciális kihívást" jelent a Nyugat számára.
A belügyminiszter kedden Washingtonban, a konzervatív American Enterprise Institute (AEI) agytröszt előtt tartott beszédében azt mondta, hogy az Európába irányuló bevándorlás "túl sok és túl gyors" volt.
"Az ellenőrizetlen bevándorlás, a nem megfelelő integráció és a multikulturalizmus téves dogmája mérgező kombinációnak bizonyult Európa számára az elmúlt évtizedekben" - mondta. "A multikulturalizmus nem követeli meg a bevándorlóktól az integrációt. Ez kudarcot vallott. Mert lehetővé tette, hogy emberek jöjjenek a társadalmunkba, és párhuzamos életet éljenek benne".
Hozzátette: "Az ellenőrizetlen és illegális migráció egzisztenciális kihívást jelent a Nyugat politikai és kulturális intézményei számára."
A belügyminiszter pedig arra figyelmeztetett, hogy a bevándorlás elleni fellépés elmaradása "megteremti a szélsőségesebb politika feltételeit".
Braverman szerint a számok csökkentése érdekében nem lenne szabad, hogy a homoszexuális vagy női mivolt miatti diszkriminációtól való félelem elegendő legyen ahhoz, hogy az emberek menekültstátuszra jogosultak legyenek.
Beszédében megkérdőjelezte, hogy az Egyesült Nemzetek Szervezetének 1951-es menekültügyi egyezménye "megfelel-e a modern kornak". Braverman idézte a jobboldali Centre for Policy Studies által kiszámított számadatokat, amelyek szerint az egyezmény jelenleg azt jelenti, hogy világszerte "legalább 780 millió embernek" van joga menedékjogot kérni egy másik országban.