A magyar gazdaság tavaly ledolgozta a koronavírus-válság által okozott előző évi visszaesését – írja a Portfolio a KSH friss jelentése alapján. A lap elemzése szerint összességében 2020 és 2021 teljesítményét kisimítva olyan, mintha a GDP 1-1 százalékával nőtt volna a magyar gazdaság.
A KSH adatai szerint 2021 utolsó három hónapjában az előző negyedévhez képest 2 százalékkal nőtt a magyar gazdaság. Az éves alapon számolt GDP-növekedés (a negyedik negyedévben 7,1 százalék volt, a bővülés első számú húzóerejét pedig a választási költekezéssel is megtámogatott lakossági fogyasztás jelentette.
A magyar gazdaság 2021-ben ledolgozta a 2020-as visszaesést
Ajánljuk figyelmedbe:

A vidék elsorvasztása: Márki-Zay bezárná a szülészeteket és a sürgősségi ellátásokat
- Márki-Zay gyurcsányabb a Gyurcsánynál.
- Siratja a vizitdíjat, a kórházi napidíjat.
- Közben pedig szerinte az egészségügy gondjait csak "drasztikus privatizációval" lehetne orvosolni.

STOP az elszabadult építőanyag-ipari áraknak: kiegészítő bányajáradékot vezet be a kormány
- A koronavírusra hivatkozó rendelet alapján azok a bányák, amelyek kavics, homok, agyag bányászatával, gipsz, mész és cement gyártásával foglalkoznak főtevékenységként, és nettó árbevételük meghaladta a 3 milliárd forintot, azok 90 százalékos különadóval kell, hogy számoljanak.
- Ezt a kormány az általa tonnánként meghatározott – kavics esetében 700 forint, cement esetében 20 ezer forint – áron felüli értékesítés esetén, a különbözetre veti ki.
- A rendelet célja a "tisztességes haszonkulcs" kialakítása.

A baloldali vörösbáró 7 éven át kartellezett a műtrágyapiacon
- Ezért szabott ki Bige László "műtrágyakirály" cégére rekordbírságot a Gazdasági Versenyhivatal.
- És ezért jelentette be a baloldali oligarcha, hogy kész a baloldal kampányát bármivel támogatni.

Spiegel: a német kiskereskedelmet szorongatja a brutális energiaár-emelkedés
- Az infláció minden eddiginél magasabb, a vásárlóerő a mélyponton, az energia drágább, mint valaha: a német kiskereskedelmi ágazatban pánik tört ki.
- Idén 16 000 üzletet fenyeget a bezárás, és a "negatív tendencia valószínűleg jövőre is folytatódik".
- A kereskedők a helyzetet "egyszerűen egzisztenciális fenyegetésnek" tartják, és a szövetségi kormányt hívják segítségül.

A BENNFENTES megmutatja, mely telkek, lakások és ingatlanok eladásáról dönthet ma az óbudai baloldal
- Az alábbi ingatlanok értékesítési pályázatairól dönt ma az óbudai baloldal a kerület Tulajdonosi bizottságában.
- Értékes telkek, lakások, és nem lakóingatlanok is szerepelnek a listában.
- Csak telkeket 800 millió forintért kíván értékesíteni a DK-s Óbuda.
- Lakásokat 380 milliós áron kívánnak dobra verni.
- Nem lakáscélú ingatlanok esetében pedig 166 millió forintos értékben árulja ingatlanait a baloldali kerület.
- Ez összesen 1,346 milliárd forint, egyetlen napon, és ez az összeg nem tartalmazza az értékes siófoki telek, valamint a Flórián tér 3. alatti, 1 000 négyzetméteres üzlethelyiség tervezett értékesítési összegét.
- Vajon mire kellhet a DK-s Kiss László polgármesternek ennyire sok pénz?

Newsweek: csata az ukrán titániumért
- A nyugati moralizálás sokszor elfedi: haditechnikai, ipari és üzleti okok is állnak az ukrajnai háború mögött.
- Mégpedig nem is kicsik.
- A Newsweek arról tudósít, az ukrajnai háború amerikai támogatása mögött a titániumért folytatott harc is meghúzódik.
- A kongresszus háttéremberei, agytrösztök munkatársai és iparági szereplők a baloldali lapnak kikotyogták: az ukrán titániumérc kiemelkedően fontos az Egyesült Államoknak.

Hatalmas biznisz: tavaly még veszteséges volt, idén az első negyedévben 406 milliárd forintos nyereséget jelentett a BioNTech
- 2020 első negyedévében 53,4 millió eurós- 19,491 milliárd forintos - veszteséget jelentett a a BioNTech német biotechnológiai kutatóvállalat, amely kifejlesztette a Pfizer koronavírus elleni vakcináját.
- 2021 első negyedévében az adózott nyeresége már 406 milliárd forintra rúg a vállalatnak.
- Ez az összeg hamarosan jelentősen tovább fog emelkedni, ugyanis csak az Európai Bizottság 1,8 milliárd Pfizer-vakcinát rendelt a 2022-2023-as évre, darabonként 20,5 eurós áron.
- Az 1,8 milliárd adag ára forintva átszámolva 13,000 milliárd forint.
- Érdekesség, hogy 2019 végén és 2020 júniusáig a Pfizer 12,5 euróért szállított egyetlen adagot Európába, ezt az árat emelték nemrégiben 20,5 euróra.

Gyurcsányné leplezetlenül elárulta terveit: TB-befizetéseink egy részét magánszolgáltatókhoz irányítaná
- Gyurcsány Ferenc egykori miniszterelnök által kitaposott ösvényen halad felesége, Gyurcsányné Dobrev Klára is, ez pedig semmi mást jelent, mint az állami egészségügy piacosítását.
- Gyurcsányné szombaton egy Facebook-videóban az alábbiakat nyilatkozta: "a Demokratikus Koalíció miniszterelnök-jelöltjeként, az új köztársasági kormány nevében azt vállalom, hogy miután feláll az új kormány, lehetővé fogjuk tenni, hogy a biztosítási befizetéseink egy részét magánegészségügyi szolgáltatónál is felhasználhassuk."
- Férje ugyanezt tervezte kormányon, de terve elbukott.
- Az állami forrásokból finanszírozott magánegészségügy az egyik legtutibb biznisz: a kockázatot a közös társadalom-biztosítás, az állami TB-kassza vállalja, a hasznot pedig a magánegészségügy szedi.
- A szocialisták ezzel a módszerrel hoztak helyzetbe és tőkésítettek fel kiváltságos egészségügyi szolgáltatókat, például a CT- és MRI-, azaz a képdiagnosztikai piacot uraló Affidea-csoportot.
- Gyurcsányné visszatérésével visszatérne az a korszak is, amikor állami pénzből magánszolgáltatók tettek zsebre hatalmas profitot.