- Ez azért különös, mert Kiss Ambrus nyolc évet dolgozott a néhai, szocialista Kiss Péterrel, a szocialista párt egykori erős emberével, volt kancelláriaminiszterrel.
- Az ő legszűkebb politikai hátországa pedig a celldömölki szocialista csapat volt, élükön a MÁV-privatizáció nagy kedvezményezettjével, Söptei Józsefnével.
"Nem ismerem Söptei Józsefnét. Néhai Kiss Péterrel nyolc évig dolgoztam együtt, ezalatt több tízezer emberrel találkoztunk fórumokon. Emlékem szerint Celldömölkön nem jártam ezen idő alatt sem, mint ahogy 2010 óta sem" – reagált a Mandiner megkeresésére Kiss Ambrus.
Budapest általános főpolgármester-helyettesét azt követően kereste fel a portál, hogy a Mandiner is megírta: Celldömölk MSZP-s alpolgármestere, Söptei Józsefné érdekeltségéhez tartozó vállalattól, a Cell-Bahnbau Kft-től vásárolna ingatlant a Fővárosi Önkormányzat.
Karácsony Gergely helyettesétől azt kérdezte a lap, mióta ismeri a Vas megyei szocialista politikust, helyes-e az a laphoz eljutott információ, miszerint a néhai Kiss Péter társaságában több alkalommal is találkozott a celldömölki MSZP-sekkel.
Amint arról a BENNFENTES beszámolt, különös közjáték zajlott szerdán a Fővárosi Közgyűlésen. A "Javaslat idősotthoni férőhelyekkel összefüggő döntésekre" című előterjesztéshez az utolsó pillanatban egy módosító javaslatot csatoltak Karácsonyék, amelyben a következő állt: a Baross utcai idősotthon átszervezése mellett szükséges lenne megvásárolni egy celldömölki ingatlant (Vasvirág Hotel), amivel egy korábbi, az állammal kötött megállapodás szerint az ugyancsak idősotthonként funkcionáló Knézits utcai ingatlant át kell adni a Semmelweis Egyetem (SOTE) számára.
Ez a baloldali képviselők között is zavart okozott, Baranyi Krisztina Ferencváros baloldali polgármestere azt kérte, vegyék le ezt a javaslatot a napirendről.
Ugyanezt kérte Hassay Zsófia fideszes képviselő, és Láng Zsolt fideszes frakcióvezető is.
Láng Zsolt azt is megkérdezte a Közgyűlésen, morálisan indokolható-e, hogy a Főváros egyetlen pályázótól, egy MSZP-s alpolgármester cégétől vásárol egymilliárdos ingatlant?
A Momentum ekkor tíz perces szünetet kért, majd visszatérve a baloldal megszavazta a celldömölki ingatlanvásárlást.
Hiába jelezték tehát a Közgyűlés fideszes tagjai, hogy indokolatlan az egymilliárdos vásárlás, mert Budapesten a Fővárosnak számtalan üres, egykori idősotthona áll rendelkezésre, a baloldal a kezdeti zavar után megszavazta a celldömölki ingatlanvásárlást.
A Cell-Bahnbau Kft. minősített tulajdonosa a cégiratok szerint valóban Celldömölk alpolgármestere, a szocialista Söptei Józsefné, aki az előterjesztés szerint nettó 1.055.224.396 Ft-os eladási áron kínálta fel a Fővárosnak a cége tulajdonában álló, celldömölki Vasvirág Hotelt.
De ki is az a Söptei Józsefné?
Egy bonyolult celldömölki privatizációs történet főszereplője.
Celldömölkön is egykori párt- és KISZ-vezetők privatizálták és játszották át külföldieknek a MÁV vagyonát. A MÁV Építési Főnökség Celldömölkön egy nagy múltú vasúti állami cég volt, amely a Budapest, Miskolc, Debrecen, Szentes, Dombóvár regionális Építési Főnökségekkel együtt a múlt század '50-es éveiben alakult.
Celldömölkön 1993-2008 között a helybeli milliárdos Söptei Józsefné irányítása alatt a privatizátorok az állami vagyon elherdálásával és a zsebüket megtömve lettek milliárdosok, úgy, hogy 2005-től súlyos milliárdokért fokozatosan eladták a részesedésük maradékait a MÁV Építési Főnökség Celldömölk jogutódját képező MÁVÉPCELL Kft.-ben az osztrák Swietelsky csoportnak. A Swietelsky csoport már 2001-ben is rendelkezett 51 százalékos többséggel, míg a Mávépcell Kft. 49 százalékos kisebbséggel bírt a cégben.
Söpteiné korábbi üzlettársának halálát követően a vita olyannyira elmérgesedett a Söpteiné és az elhunyt örökösei között, hogy Söpteinét az egyik örökös barátja súlyosan megverte. Olyannyira, hogy hónapokig nem tudott részt venni a celldömölki önkormányzat ülésein.
A helyi elmondások szerint Söpteiné a privatizációs nyerészkedésből vásárolta be magát a volt honvédségi laktanyába, amiből hotelt alakított ki, és 2008-ban 200 milliós EU-s támogatást is nyert rá.
Most ezt az ingatlant vásárolja meg a Főváros a Söpteiné cégétől a Főváros, több, mint egymilliárd forintért, miközben a jobboldali képviselők felhívták Karácsony Gergelyék figyelmét arra, hogy a Fővárosnak több, Budapesten található, a helypótlást biztosító ingatlana is rendelkezésre áll, nincs szükség arra, hogy egymilliárdért ingatlant vásároljanak.