- A szécsényi telephelyen az említett társaságok soha nem dolgoztak, a szóban forgó pályázatok megvalósulásának pedig egyelőre nyoma sincs.
- Ez már csak azért is figyelemreméltó körülmény, mert a pályázatok jelentős részének megvalósítási határideje már lejárt.
Szécsényben is hatalmasat kaszáltak annak a nyomdaipari céghálózatnak a tagjai, amelyek a momentumos Cseh Katalinék köré szerveződtek - tudósít a Magyar Nemzet.
Az újabb botrányos ügyletre a lap olvasója hívta fel a figyelmet.
Az már korábban kiderült, hogy a Momentum európai parlamenti képviselőjének köréhez bőven jutott az uniós támogatásokból. Mint köztudott, a korábban általa jegyzett Pannónia Nyomda Kft. és a társasággal azonos fióktelepeken, illetve székhelyeken működő további nyomdaipari cégek – szisztematikusan együttműködve – az elmúlt években összesen több mint 4,8 milliárd forintnyi EU-s támogatással gazdagodtak.
Az csak a hab volt a tortán, hogy a Cseh Katalin által aláírt egyik pályázat szövege arra a budapesti olimpiai pályázatra hivatkozva kért támogatást, amelynek megfúrásában az EP-képviselőnek komoly szerepe volt. Amint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, a cégcsoport tagjai elsősorban a Vác, Nádas utca és a Szirák, Jókai utca 41. – ez utóbbi egy családi ház – szám alatt folytatták tevékenységüket, legalábbis a pályázati anyagok és a cégiratok alapján.
A céghálózat működését leleplező információk megjelenését követően jelentkezett egy olvasó, aki további értékes információkkal szolgált. Felhívta ugyanis a Magyar Nemzet figyelmét arra, hogy a sajtó méltatlanul keveset foglalkozott Szécsény városával, ahol a vállalkozások 1,5 milliárd forintot meghaladó támogatást kaptak a Rákóczi út 125. szám alatti ingatlanra.
Vélhetően senki nem lepődik meg azon, hogy ezen a címen is felbukkan majdnem az összes cég, Cseh Katalinék pedig valamiért fontosnak tartották, hogy a már említett Pannónia Nyomda Kft. is "ideköltözzön".
Az említett ingatlan tulajdonosa egyébként a pályázatok benyújtásakor az Unilever Kft. volt, azonban 2019 augusztusa óta ezt az épületet már a helyi önkormányzat birtokolja. Aki valaha foglalkozott EU-s pályázatokkal vagy legalábbis kicsit is ismeri ezt a világot, könnyen megértheti, hogy egyes vállalkozások miért akarnak Nógrád megyében "működni".
Az elmaradt régió fejlesztése ugyanis különösen magas támogatási aránnyal bír, így minimális önerő befektetésével jóval nagyobb összegeket lehet bezsebelni. A probléma tehát nem azzal van, ha valaki fejleszteni, kutatni, bővíteni szeretne, hivatkozva az ott élők érdekeire. A gond ott kezdődik, amikor a társaságok a vállalásaikat figyelmen kívül hagyva csupán a pénzt veszik fel, miközben nem csinálnak semmit.
A Magyar Nemzet olvasója szerint a szécsényi telephelyen az említett társaságok soha nem dolgoztak, a szóban forgó pályázatok megvalósulásának pedig egyelőre nyoma sincs. Ez már csak azért is figyelemreméltó körülmény, mert a pályázatok jelentős részének megvalósítási határideje már lejárt.
Felmerül a kérdés: mi történt vagy mi nem a szécsényi Rákóczi út 125. szám alatt az elmúlt öt évben, kik vettek részt az ügyletekben, az önkormányzat tudott-e a fejlesztésekről, illetve Cseh Katalinék mire költötték a támogatást?