- A Covid-világjárvány első hulláma mutatta meg, micsoda sérülékenységet okoz, ha sem maszkot, se fertőtlenítőszert, se gyógyszereket nem tudunk idehaza gyártani - ezt akarja kiküszöbölni a kormány sorozatos fejlesztésekkel.
- Most már maszkokat, fertőtlenítőszereket- kendőket és a vírus elleni Favipiravirt is tudunk Magyarországon gyártani.
- A következő állomás a debreceni vakcinagyár, ennek felépítéséről is döntött korábban a kormány.
Az Egészségipari támogatási program (Etp) elindításakor elsősorban az önellátást tűzte ki célul a kormány az egészségipari termékek és alapanyagok terén, és ezt a kihívást kevesebb mint egy év alatt sikerült teljesíteni számos területen - jelentette ki a pénzügyminiszter pénteken Tökölön és Szigethalmon, ahol az Etp keretében megvalósuló beruházásokat adott át.
Varga Mihály a Pest megyei településeken előbb a Magyar Piszke Papír Kft. egészségipari fejlesztését, majd a Rex-San Kft. egészségipari beruházását adta át, amelyek összértéke meghaladta a 2,7 milliárd forintot, a kormány pedig együttesen kétmilliárd forinttal támogatta a fejlesztéseket.
Az átadóünnepségeken a miniszter elmondta, Magyarország a saját lábára állt egyebek mellett maszkgyártásban, a Favipiravir, illetve az oltáshoz használt orvosi eszközök és a fertőtlenítőszerek előállításában.
Varga Mihály arról is beszélt, hogy az önellátás mellett további cél az egészségipar fejlesztésével a hosszú távú növekedési képesség, az exportteljesítmény erősítése.
A tárcavezető kijelentette EGY TELJESEN ÚJ IPARÁG ÉPÜL FEL MAGYARORSZÁGON A PROGRAM SEGÍTSÉGÉVEL, A MEGVALÓSULÓ BERUHÁZÁSOK ÉVENTE AKÁR 170-180 MILLIÁRD FORINT ÁRBEVÉTELT JELENTHETNEK A MAGYAR GAZDASÁGNAK.
Az Etp keretében összesen 82 egészségipari fejlesztés jön létre 86 milliárd forint összértékben, amelyhez a kormány 66 milliárd forintos támogatást nyújt a vállalkozásoknak, és a fejlesztésekkel összesen 5700 munkahely válik biztossá - fűzte hozzá.
A MAGYAR PISZKE PAPÍR KFT. BERUHÁZÁSA A DUNA PAPÍR KFT. TÖKÖLI SZÉKHELYÉN VALÓSULT MEG. A DUNA PAPÍR KFT. A TÖKÖLI ORSZÁGOS BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI INTÉZETBEN ELHELYEZETT FOGVATARTOTTAK FOGLALKOZTATÁSÁT LÁTJA EL KÖZFELADATKÉNT.
A támogatás révén 700 millió forintos fejlesztést valósítottak meg az intézményben, amivel egy új, vírus- és baktériumölő hatással bíró, egészségügyi-higiéniai papírtermék gyártása indul el, és amelyhez a kormány 550 millió forintos támogatást nyújtott.
A MAGYAR TULAJDONÚ REX-SAN KFT. GYÓGYÁSZATI SEGÉDESZKÖZÖK, MASZKOK, VÉDŐFELSZERELÉSEK ELŐÁLLÍTÁSÁRA ÉPÍTETT ÚJ ÜZEMET SZIGETHALMON.
A kapacitásbővítés több mint kétmilliárdos költségéből 1,6 milliárd forintot biztosított a kormány az Egészségipari támogatási programból.