- Az új belső ellenség az a német, aki normális körülmények között szeretné nevelni a gyerekeit.
Óvakodj a "tisztességes, keményen dolgozó, gyermekes fiataloktól": a "multikulturális" városokból vidékre menekülő németeket szélsőségeseknek bélyegzi a szászországi Alkotmányvédelmi Hivatal feje, írja a Breitbart a WELT-re hivatkozva.
A német kormány egyik szélsőségellenes tisztviselője szélsőségesnek bélyegezte azokat az embereket, akik a német városok "multikulturális életéből" vidékre menekülnek.
Dirk-Martin Christian, a szászországi alkotmányvédelmi hivatal vezetője "szélsőjobboldali szélsőségeseknek" nevezte azokat, akik a modern német városokból menekülnek a "multikulturális élet" elől.
Úgy tűnik, a hivatalnok egyre inkább aggódik Szászország egészének politikai helyzete miatt, mivel Kelet-Németország egész területén a populista Alternatíva Németországért (AfD) párt emelkedett fel a legnépszerűbb politikai csoportosulássá.
A Die Welt beszámolója szerint Christian úgy véli, hogy a politikai jobboldal jelenti a "legnagyobb veszélyt a demokráciára" Németországban, és a tisztviselő szerint különösen aggasztja a kormányellenes tüntetések növekedése a régióban, amelyeket Németország drákói COVID-zárlata és a szörnyű energetikai helyzet váltott ki.
A németországi embereket is ostorozta, akik a "távoli területeken" keresik a szerinte "sértetlen nemzeti közösséget", mondván, hogy sokan, akik a nagyvárosok "multikulturális élete" elől menekülnek, a látszat ellenére valójában radikális szélsőségesek.
"Az emberek azt hiszik, hogy tisztességes emberek, keményen dolgozó, gyermekes fiatalok. Így a jobboldali szélsőségesek elfogadottságot nyernek" - mondta ezekről az emberekről, akik közül sokan saját kis vidéki közösségeket alapítottak. "De ha a többség nem határolódik el, a szélsőségeseknek könnyű dolguk van" - figyelmeztetett a továbbiakban.
A modern demokratikus német állam stabilitásának fenntartására létrehozott Alkotmányvédelmi Hivatal különböző tisztviselői aggodalmukat fejezték ki a populista jobboldal jelentős erősödése miatt Németországban.
Úgy tűnik, hogy sok tisztviselő különösen a közvélemény növekvő elégedetlenségétől tart a legutóbbi szövetségi kormányok által erőltetett különböző baloldali politikákkal szemben, különösen a bevándorlással és a multikulturalizmus folyamatos erőltetésével kapcsolatos kérdésekben.
Az elmúlt évek során a német establishment rendkívül lelkesen igyekezett elfojtani ezt az elégedetlenséget, és többször is veszélyes szélsőségesekként támadta a multikulturalizmus elől menekülőket.
A jelenségről még 2016-ban közzétett kutatás például előszeretettel bélyegezte szélsőségesnek az ilyen vidéki lakosokat, azt állítva, hogy - bár többnyire kerülik a politikai szerepvállalást, és nagyrészt igyekeznek jól kijönni a szomszédaikkal - titokban rasszisták.
"Bár első pillantásra úgy tűnik, hogy a férfiak és nők csak kulturális és hagyományos tevékenységet folytatnak, nem fogadják el a migránsokat, menekülteket, demokratákat és homoszexuálisokat a társadalmukban" - állította egy keményvonalas baloldali szervezet egyik jelentése.
Az Antifasiszta Akció csoport egy másik önjelölt tagja, Olaf Meyer elmondta, hogy szemmel tartja a vidékre utazókat, és a német médiának azt nyilatkozta, hogy a szélsőségesek gyakran úgy néznek ki, mint "fiatal párok [akik] farmokat vásárolnak, és azokat rokonaikkal és barátaikkal együtt helyreállítják".
Úgy tűnik azonban, hogy a multikulturalizmus németországi megszállottságát megkérdőjelezők háttérbe szorítására tett kísérlet nem vált be, mivel a populista AfD jelenleg a legnépszerűbb politikai csoport az ország egykori kommunista keleti részén.