- Az Omicron-variáns tüskefehérjét illesztették össze az eredeti, wuhani vírustörzzsel.
A Bostoni Egyetem kutatói olyan új Covid-19 törzset hoztak létre, amely 80%-os pusztulási arányt mutat egerekben - írja a ZeroHedge.
Annak kutatására törekedve, hogy mi teszi az Omicront ennyire fertőzővé - és részben az NIH és az Anthony Fauci vezette NIAID támogatásával finanszírozva - a kutatók az Omicron tüskefehérjét a Covid-19 eredeti törzséhez illesztették. Az így kapott vírus ötször fertőzőbb volt, mint az Omicron.
"Az Omicron tüskefehérjét, amely szokatlanul nagy számú mutációval rendelkezik, tartják e fenotípusok fő mozgatórugójának. Egy ősi SARS-CoV-2 izolátum gerincében az Omicron S génjét kódoló kimérikus rekombináns SARS-CoV-2-t hoztunk létre, és ezt a vírust összehasonlítottuk a természetesen keringő Omicron-változattal" - olvasható a pre-printben.
Az új kutatást, amelyet nem bíráltak el, egy bostoni és egy floridai kutatócsoport végezte.
"...egerekben az Omicron enyhe, nem halálos fertőzést okoz, addig az Omicron S-t hordozó vírus súlyos betegséget okoz, 80 százalékos halálozási aránnyal" - írták a kutatók, hozzátéve, hogy míg a spike fehérje felelős a fertőzőképességért, addig a szerkezet más részeinek változásai felelősek a halálosságért.
How many times did virologists say they were not making chimeric SARS viruses more deadly? How many???
— Paul D. Thacker (@thackerpd) October 17, 2022
Latest preprint shows they made a chimeric SARS-CoV-2 w/ Omicron S gene and ancestral SARS-CoV-2 backbone that showed 80% mortality in humanised mice. pic.twitter.com/KVYGTXPb7E
A kutatók az Omicron tüskét az eredeti vad típusú törzshez csatolták, amely először Wuhanban jelent meg a világjárvány kezdetén.
A kutatók azt vizsgálták, hogy az egerek hogyan viselkedtek az új hibrid törzzsel szemben az eredeti Omicron-változathoz képest, erről már a Daily Mail írt.
A kutatók azt is megvizsgálták, hogy a különböző törzsek milyen hatással vannak a laboratóriumban tenyésztett emberi tüdősejtekre - amelyekre a Covid rátapad, mielőtt utasítja az egészséges sejteket, hogy készítsenek másolatokat önmagukról. Azt találták, hogy a módosított törzs ötször több vírusrészecskét termel, mint az eredeti Omicron törzs (amit az összes rágcsáló túlélt).
A tudósok szerint azonban kiméra vírusuk valószínűleg nem lesz olyan halálos az emberekben, mint az egerekben, mivel a teszteléshez használt speciális fajták érzékenyebbek a súlyos Covidra.