- Egy rejtélyes Anonymous-álarcos alak vezeti az újságírók kezét egy hete. Az ő útmutatásai alapján derült ki, hogy Cseh Katalin és családi vállalkozásához köthető cégháló 4,7 milliárd forint értékben nyert uniós támogatást.
- Az origo korábban arról írt, hogy a cégek közbeszerzéseken is összejátszhattak. Cikkük megjelenése után a GVH és a Közbeszerzési Hatóság is eljárást indított.
- A Pesti Srácok bebizonyította, hogy a cégek rendszeresen egyszerre változtattak telephelyet, akár a pályázati kiírásnak megfelelően.
- Időközben Cseh Katalin elismerte, hogy maga is adott be pályázatot, azonban azt is állította, hogy nem történt semmi szabálytalan.
- Arról is írtunk, hogy nem ez volt a családi Pannónia Nyomda Kft. első botránya, korábban a Momentumtól is kaptak megbízásokat a 2018-as kampányban, amely pénzekkel nem tudott megfelelően elszámolni a párt.
- A Demokrata arról ír: az olimpiaellenes Cseh Katalin a budapesti olimpián is nyerészkedett.
2015-ben döntés született arról, hogy Magyarország, így Budapest is pályázik a 2024-es olimpia szervezési jogára. Egy olimpia szervezése nemcsak a sportolóknak és a szurkolóknak nagy dolog, de a gazdaság számos részének is sok lehetőséget rejt: az építőipar és a turizmus egy ilyen világrendezvény megszervezésének első számú nyertesei, de győztesként jöhet ki belőle például a kereskedelem és a kutatás-fejlesztés is. Arról nem is beszélve, hogy egy nemzetnek milyen nagy presztízst jelent, ha országában, fővárosában olimpiát rendeznek, ahová a világ összes pontjáról érkeznek sportolók és szurkolók, és ahol mindenki megismerheti nemcsak a főváros, hanem az egész ország értékeit, látnivalóit és kincseit. A 2015-ös bejelentés után sok kis-, közép- és nagyvállalkozás is reménykedve várta a lehetőséget, hogy bemutatkozhasson ország-világ előtt és ezt a potenciált szerette volna kihasználni a Pannónia Nyomda Kft. is, amely egy európai uniós pályázaton egy olyan hologramos technológiára kért támogatást, amely építőipari beruházások tervezésében, megvalósításában és értékesítésében is segít.
Ahogy a demokrata.hu kiszúrta pályázók arra hivatkoztak, hogy a technológiát nemcsak az építőiparban, hanem a 2024-es budapesti olimpián is fel lehetne használni.
A Pannónia Nyomda Kft. akkori ügyvezetőjét úgy hívták, Cseh Katalin.
A lap arra is emlékeztetett, hogy a pályázatot 2016. július 8-án adta be Cseh Katalin, aki nem sokkal később azért kezdett dolgozni, hogy megakadályozza a budapesti olimpiát.
Vagyis míg Cseh Katalin pártja volt az, ami a 2024-es budapesti olimpiát elgáncsolta egy aláírásgyűjtéssel, közben pedig a politikus családi vállalkozása éppen az olimpiára hivatkozva pályázta meg a csaknem 70 millió forintos támogatást.
Ahogy a pályázatban írták:
„Ne felejtsük el, hogy egy nagyberuházás költségvetésében szinte elhanyagolható költséggel bír, ugyanakkor a döntéshozókra gyakorolt hatása óriási lehet. Döntéshozónak tekintjük egy ingatlan beruházóját, lakás vásárlóját, egy terület bérlőjét, de esetünkben egy tervezett nagyberuházás (pl.: 2024-es magyarországi olimpiai játékok pályázati anyagában a helyszínek színes holografikus megjelenítése) megvalósulásának döntéshozóit és résztvevőit is, mely a példánál maradva nemzetgazdasági szintű döntés is lehet.”
A teljes pályázat szövege egyébként a palyazat.gov.hu oldalon elérhető.
Végül a pályázaton 68 126 864 Ft-ot vissza nem térítendő támogatást nyert a Pannónia Nyomda Kft. Ez az összeg a teljes fejlesztési költség 51 százaléka, vagyis több mint a fejlesztés felét EU-s támogatásból fedezte a cég.