- A migráció-kritikus német oldalakon egy ideje rendszeresen felteszik a kérdést: a késelések áldozatait mikor lehet névről és arcról azonosítani?
- Úgy tűnik, ez továbbra is tabu.
- A német rendőrség most is azt kéri, a közösségi média felhasználói ne osszák meg az áldozatok neveit és arcképét.
- Működik az elhallgatás.
A meggyilkoltak képeit több ezerszer osztják meg - Németország-szerte megosztják az emberek a három meggyilkolt nő, valamint ismerőseik és rokonaik személyes sorsát. Sok felhasználó megosztott egy kollázst egy gyertyával és két fotóval a meggyilkolt nőkről - írja a basicthinking.de portál.
A #WuerzburgAttack, #SayYourNames és #SayTheirNames hashtagek alatt számos ember követeli, hogy a rendőrség végre nevezze meg a három meggyilkolt személyt. Eddig csak a würzburgi áldozatok keresztneve és életkora ismert.
A rendőrség azonban azt kéri, hogy ne osszák meg a személyes képeket és az áldozatok neveit
Az illetékes alsó-frankföldi rendőrség azonban inkább a Facebookon osztott meg egy közleményt, amelyben arra kérik az embereket, hogy ne osszák meg a kollázst és a teljes neveket. A mi szempontunkból nem helyes, hogy az elhunytak neveit és még rosszabb esetben fotóit az interneten terjesztik, és részben politikai üzenetekkel élnek vissza - érvelnek.
Majd így folytatják: kérjük, gondoljon a hozzátartozókra, akiknek meg kell birkózniuk és fel kell dolgozniuk egy szeretett személy fájdalmas elvesztését. A nevek és fényképek terjesztése a közösségi médiában nem segít ebben, és nem mutat valódi együttérzést - a rendőrség szerint.
A BENNFENTES itt írt arról, hogy a 24 éves Steffi W., az egyik leszúrt áldozat azért utazott Würzburgba, hogy koszorúslány-ruhát vegyen magának a legjobb barátnőjének esküvéjére. A német lány az esküvőt nem érte meg, mert a szomáliai iszlamista bestiálisan nyakon szúrta és megölte őt.