- Most más alapkezelők mellett egy brit cég ellenében épített ki short-pozíciókat.
A Trainline vonatjegyértékesítéssel foglalkozik, a brit kormány által bejelentett fejlesztések pedig jelentősen rombolhatják a cég üzleti modelljét, ami eddig arra épült, hogy segítse az utasokat megtalálni az elérhető legjobb árú utakat és jegyeket (az állam a jegyértékesítést is központosítaná és átláthatóbbá tenné) - írja a Portfolióra hivatkozva a Mandiner.
Jól jöhet ki viszont a Trainline gyengélkedéséből az SFM UK Management, amely a Soros Fund Management brit leánya, a cég ugyanis a Trainline részvényeinek esésére játszott és folyamatosan növelte a short pozíció értékét.
A Trainline bevételei egészen a koronavírus-járványig folyamatosan nőttek, a belföldi utazási foglalási piacon piacvezető szerepet töltött be, az online jegyértékesítés 70%-át a Trainline bonyolította le. A cég bevételei azonban 74%-kal visszaestek a február 28-cal bezáruló egy évben és 100 millió fontos működési veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. A vállalat részvénye jelenleg az egyik legjobban shortolt papír a londoni tőzsdén, hat alapkezelő is short pozíciókat épített ki benne.