- Arról, hogy az előválasztásnak gyakorlatilag nem lesz semmi tétje, a BENNFENTES számtalan alkalommal írt.
- De ezen a véleményen vannak sokan a baloldali elemzők és újságírók közül is.
- A Telex is úgy fogalmaz, a pártalkuk miatt legfeljebb 10-20 helyen várható verseny a 106 választókerületben.
- A többiben ugyanis megegyeztek a pártok jó előre, bár Molnár ennek ellenére azt állítja, "egy civil világot" is sikerült bevonzani az előválasztásba.
- Korábban Márki-Zay Péter pont amiatt kesergett, hogy a pártok alkujai ezt megakadályozzák.
- Molnár a Zuglóban induló Hadházynak kiszólt, "összeférhetetlennek" jellemezte a viselkedését, amely véleményét szerinte a teljes ellenzék is osztja.
- Kiderült, az MSZP a Párbeszéddel és a Márki-féle mozgalommal karöltve Szerencsen nem a tetűcsúszdázó Bíró Lászlót támogatja.
- Ez azért meglepő, mert Márki-Zay Péter, az MMM elnöke korábban az időközi választásokon teljes mellszélességgel kampányolt a jobbikos Bíró mellett.
- A momentumos szakértő szerint a tapasztaltabb, dörzsöltebb pártok kiüresítették az előválasztás folyamatát.
- Radnóti megállapítja, a pártok alkujai megakadályozzák, hogy a választókörzetekben a legjobb jelöltek lehessenek az ellenzék jelöltjei.
- Szerinte a jelenlegi alkuk csak a 2002-2010 közötti korszak restaurációjára jók, és ez kevés.
- A BENNFENTES korábban is rendszeresen írt arról, a jelek szerint Gyurcsányék kiszorítják az együttműködésből a lila pártot.
- Erre figyelmezetett több soron a korábban Donáth Annának dolgozó Ceglédi Zoltán is.
- Magyar Bálint egykori SZDSZ-es miniszter a publicisztikára reflektálva a Facebookon leárulózta a momentumos szakértőt.
- Szerinte egyértelműen látszik, hogy mind a 106 körzetben próbálnak a pártok egyezkedni, de ez folyamatos problémákhoz vezet a "törékeny összefogásban".
- Megjegyezte, vannak pártok, akik élen járnak abban, hogyan lehet a kritikus helyzetet feszíteni. Mint mondta: "akárhogy is, ahol 106 körzet van, ott csak 106 jelölt lehet."
- Fekete-Győrék azzal robbantak be a hazai politikába, hogy új arcokat hoznak a 30 év leszerepelt politikusai helyett.
- Gyurcsányról Fekete-Győr azt mondta korábban, igazán eltakarodhatna végre.
- A volt miniszterelnök maradt, a Momentum álmai szertefoszlottak: bár a közvélmény-kutatási adatok alapján a második legnagyobb pártként kezdték az előválasztási alkufolyamatot, mostanában csak arról szólnak a hírek, hol, kinek a javára lépnek vissza.
- Ebben minden jel szerint szerepe volt annak, hogy Fekete-Győr megsemmisült Gulyás Mártonnál egy Partizán-interjúban, támogatottsága a Momentumon belül is összeomlott.
- Gyurcsány a háttérben kötött egy különalkut a Jobbikkal, és a DK elnöke Jakab pártjával felosztotta egymás között a választókörzeteket.
- A lila párt eljelentéktelenítése után Gyurcsány ráfordult az MSZP-re, és elszipkázza a potens jelöltjeit a régóta sorvadó pártnak.
- Már az MSZP egykori elnöke, Molnár Gyula is Gyurcsányéknál folytatja.