Joób Márton egykori MSZP-s, majd Összefogás Szegedért színeiben induló önkormányzati képviselő és városi tanácsnok egy olyan céghálót üzemeltetett, amelynek egyes részei teljesen fiktív vállalkozások voltak.
Az egykori MSZP-s képviselő Botka László szegedi polgármester bizalmasa volt.
Összezártak a koalíciós pártocskák, ahol Bajnai Goron egykori miniszterelnök szavai szerint is "sok a cápa".
Arra utalt ezzel a volt kormányfő, hogy ha "kiszagolnak" egy üzletet vagy dealt, akkor sokan akarnak a folyamatba ékelődni, hogy közvetítőként tűnjenek fel, és elkérhessék a maguk "jutalékát".
Először ülésezik a Fővárosi Közgyűlés azóta, hogy kipattant a Városháza-gate.
Mint ismert, a sztorit az Index robbantotta, majd egy megbízási szerződést is ismertetett, amelyben két ingatlanos vállalkozás arra szerződik egymás között, hogy értékesítik a Városházát.
Karácsony tagadott, de aztán sorra jöttek a leleplező hangfelvételek, ahol a Vagyonkezelő vezetője befektetők társaságában arról tárgyal, milyen hasznosítást lehetne a Városházának adni az eladást követően.
Karácsony újabb hazugságcunamit indított el, majd megrovásban részesítette a Vagyonkezelő vezetőjét.
De a hangfelvételek itt nem álltak meg, és különböző, egyébként ingatlant szerzett befektetők arról kezdet beszélni, egyfajta "jutalékos" rendszer működik az ingatlanértékesítéseknél a Fővárosnál.
Ezt is tagadták Karácsonyék, de a legfrissebb hangfelvételen az egykori miniszterelnök, Bajnai Gordon, Karácsony mentora ismertetette a befektetők képviselőivel, hogy a városházi koalíciót hat párt alkotja, és sok a cápa a tóban.
Ezzel a saját szavaival arra utalt, sokan akarnak hasznot húzni egy-egy nagy üzletből. Beszélgetőpartnere biztosította is arról, "nem akarnak hatfelé beszélni".
Láng Zsolt a Közgyűlés elején arra tett kísérletet, első helyen tárgyalja a vizsgálóbizottság felállítását a Közgyűlés.
A baloldali többség kapásból leszavazta a kezdeményezést.
Három ügyvezető három asszisztenssel visz egy olyan projektet Bécsben, amely jelenleg is csak "értékelési fázisban" van.
Közel kétmillió eurót azonban már eltapsoltak bér- és egyéb költségekre.
A tervezett építési költségek is folyamatosan emelkednek: az eredetileg tervezett 250 millió euró helyett már 740 millióról szólnak a hírek.
A vörös Bécs az utóbbi években is produkált egy ilyen építkezést, akkor a KH Nord [északi kórház] költségei emelkedtek meg 480 millió euróról 1,3 milliárd euróra.
Hódmezővásárhelyen a Jovány Busz Kft. tulajdonosa, id. Jovány Gyula, egy, a VOLÁN-t váltó buszos tender előkészítésében vett részt, mint a koncepció kialakítója.
Majd mint vállalkozó, meg is nyerte azt.
Ez az összeférhetetlenség iskolapéldája.
Összeférhetetlenség? Korrupció? Ugyan. Tiszta kezek.