Bajnai Gordon, a nagytőke embere Jámbor Andrást, a kriptokommunista Mérce.hu egykori főszerkesztőjét, jelenleg városházi alkalmazottat támogatja az előválasztáson.
Köszönöm Bajnai Gordon támogatását az előválasztáson! - írta Jámbor a közösségi oldalán.
Berki Zsolt az a szereplő, akit Anonymus hangfelvételén a Vagyonkezelő "intéző" embereként azonosít a két férfi egyike, akik közül az egyik Berki Zsoltnak fizetett az ügyintézésért egy telekvásárlással kapcsolatban.
Gy. Németh Erzsébet és Kerpel-Fronius Gábor is tagadja, hogy ismernék a férfit.
Bige László, a Horn-kormány privatizáiós trükkjei miatt meggazdagodot baloldali oligarcha a Klubrádióban felajánlkozott a baloldali előválasztás résztvevőinek.
A Nitrogénművek Zrt. tulajdonosa jelezte, politikán kívülinek tartja magát, nem tervezi, hogy belép valamilyen pártba is, de bármilyen segítséget megad Orbán kihívójának.
201 milliárd forintos vagyonából biztosan futna rá.
Tavasszal már finanszírozott a Republikon intézeten keresztül két nagymintás közélemény-kutatást is.
A baloldalon nagy hagyománya van annak, hogy milliárdos üzletemberek finanszírozzák a politikusokat, és úgy tűnik, Bige László is erre készül.
Egy, a napokban kiszivárgott Anonymus-hangfelvételből kiderül, hogy a korábbi, fideszes városvezetés által védelem alá helyezett Mocsárosdűlő egy részére óriási ingatlanbizniszt álmodott a baloldal.
Összesen 334.000 négyzetméteren terveznek ott ingatlanfejlesztést, köztük lakóingatlanokat, vagyis mintegy 1.100 lakást és irodaépületeket.
A hangfelvételből kiderül, hogy ugyan lakóingatlanokat nem akart a DK-s polgármester, Kiss László, de meg van vele beszélve, megvan "a deal", hogy ezt mégis akarja, "szeretni fogja".
A felvétel nyilvánosságra kerülése után Szabó Tímea helyi országgyűlési képviselő acsarkodó hazudozásba kezdett.
Ugyanígy tett Karácsony is, erre válaszul Tarlós István korábbi Főpolgármester megjegyezte, Karácsony annyira sokat hazudozik, hogy fontolóra vette, hogy beperli.
A tények cáfolják Szabó és Karácsony állításait, és a háttérben fölsejlik egy hatalmas ingatlanfejlesztés és egy óriási üzlet a Mocsárosdűlőn.
Csúszik a fenntartható fejlődést és az emberi jogok tiszteletét és a környezetvédelmet kikényszerítő EU-s szabályozás Európában.
Az ok prózai: a nagyvállalatok lobbistái minden olyan új jogszabály ellen harcolnak, amely a vállalatokat felelősségre vonná az emberi jogok megsértéséért és a környezetpusztításért.
Közben egy ellenlobbi azért dolgozik, hogy az uniós köztisztviselők olyan szakpolitikai lehetőségeket dolgozzanak ki, amelyek pontosan az ellenkező hatást érnék el: új jogi kiváltságokat biztosítanának a nagyvállalatoknak.
Ahogy az osztrák munkakamara megjegyezte: "Míg a Bizottság sokáig figyelmen kívül hagyta a munkavállalók kéréseit, hogy hozzanak létre szociális minimumszabályokat az EU számára... addig a befektetők védelmének hiányára vonatkozó panaszok ezzel szemben azonnal arra késztették a Bizottságot, hogy konzultációt indítson a kérdésben."
A Covid-világjárvány első hulláma mutatta meg, micsoda sérülékenységet okoz, ha sem maszkot, se fertőtlenítőszert, se gyógyszereket nem tudunk idehaza gyártani - ezt akarja kiküszöbölni a kormány sorozatos fejlesztésekkel.
Most már maszkokat, fertőtlenítőszereket- kendőket és a vírus elleni Favipiravirt is tudunk Magyarországon gyártani.
A következő állomás a debreceni vakcinagyár, ennek felépítéséről is döntött korábban a kormány.
Márki-Zay Péter volt Bige László baloldali vörösbáró vacsoravendége egy előkelő budapesti luxusétteremben.
Mint ismert, a különböző eljárások alatt álló vörösbáró több alkalommal megüzente Márki-Zaynak, bármennyi pénzt kérhet, miután "kapott már egy kis aprót" az előválasztási kampányára.
Cserébe Márki-Zay is azt mondta, reméli, milliárdokra számíthat a baloldali oliarchától, nem csak néhány dollárra.
Ismerős? Az összes nagy nemzetközi szereplő elismerően szól a magyar válságkezelésről, de az ellenzék és a propagandamédiája szerint kitört az éhhalál.
A rendszerváltás óta nem dolgoztak annyian, mint most nyáron, soha nem látott szinten a foglalkoztatottság.
A gazdasági bővülés meghaladhatja a 6%-ot.
A 2010-ben elkezdtett orbáni stratégia - újraiparosítás - a válság után mutatta meg igazán, hogy mennyire hasznos az országnak.
Az ipar ugyanis sokkal válságállóbb, mint a szolgáltatási szektor, és gyorsan visszapattan az ipari termelés. Pont, ahogyan idehaza is történik.
A belföldi turizmus is kezd talpraállni, idén júliusban 110 milliárd forint volt a forgalom a tavalyi 87 milliárd után, és negyedével nőtt a balatoni vendégéjszakák száma is.