- Újabb közvélemény-kutatás bizonyítja, hogy a baloldal hiteltelen.
Hiába ígérik, a lakosság döntő többsége, azaz 58 százalék nem hiszi, hogy csökkenne a korrupció, ha a baloldal kerülne hatalomra – derül ki a Real-PR 93. augusztus eleji közvélemény-kutatásából.
Mindemellett a szavazópolgárok relatív többsége úgy gondolja, hogy a baloldal hatalomra kerülve csökkentené a gyermekvállalási és családi támogatásokat, illetve népszerűsítené az LMBTQ-életformát.
A Real-PR 93. közleménye szerint a legnagyobb megosztottság a déli határon lévő kerítést illetően van.
A baloldal kommunikációjában központi helyen szerepel a korrupció elleni küzdelem, a Real-PR 93. kutatása alapján azonban a lakosság hiteltelennek ítéli ezeket a megnyilatkozásokat: a döntő többség, azaz 58 százalék szerint nem csökkenne a korrupció, ha a baloldal kormányozna.
Jelentősen, 30 százalékponttal kisebb az ellenvélemények aránya, ez 28 százalék. Két további kérdésben is határozott véleménye van a választóknak: 48 százalékuk úgy véli, hogy egy esetleges baloldali kormány csökkentené a gyermekvállalási és családi támogatások mértékét, az LMBTQ-életforma népszerűsítésére pedig 42 százalékuk számít.
Ellenkező véleményen mindkét kérdésnél 11 százalékponttal kevesebben vannak (37, illetve 31 százalék). A legnagyobb megosztottság a déli határzár várható lebontása kapcsán tapasztalható, de itt is öt százalékponttal többen számítanak a baloldaltól a határkerítés lebontására – 44 százalék –, mint annak megtartására. Minden tekintetben érdemi véleménykülönbségek fedezhetőek fel a vidékiek és a budapestiek között, de a korrupciót illetően lakóhelytől függetlenül az abszolút többség nem számít a baloldaltól pozitív irányú változásra: vidéken 59 százalék, a fővárosban 52 százalék ez az arány.
A korrupció csökkentését valószínűsítők száma vidéken 32 százalékponttal, Budapesten 18 százalékponttal kisebb (27 és 34 százalék). Ezek szerint még a baloldal jelentős szavazóbázisát jelentő fővárosban is egyértelmű pesszimizmus jellemzi a korrupció várható alakulását, baloldali kormányzást feltételezve.
A vidéki lakosság fele, azaz 50 százalék gondolja úgy, hogy a baloldal csökkentené a gyermekvállalási és családi támogatások mértékét, 46 százalékuk a déli határzár lebontására számít, 43 százalék pedig az LMBTQ-életforma népszerűsítésére.
A vidéki Magyarországon 8-12 százalékponttal kisebb ezekben a kérdésekben az ellenvéleményen lévők száma. A fővárosiak a gyermekvállalási és családi támogatások várható alakulása és az LMBTQ-életforma népszerűsítése kapcsán erősen megosztottak, mindkét kérdésnél mindössze két-három százalékpontnyi különbség van a változást várók, illetve nem várók aránya között.