- Ismerős? Az összes nagy nemzetközi szereplő elismerően szól a magyar válságkezelésről, de az ellenzék és a propagandamédiája szerint kitört az éhhalál.
- A rendszerváltás óta nem dolgoztak annyian, mint most nyáron, soha nem látott szinten a foglalkoztatottság.
- A gazdasági bővülés meghaladhatja a 6%-ot.
- A 2010-ben elkezdtett orbáni stratégia - újraiparosítás - a válság után mutatta meg igazán, hogy mennyire hasznos az országnak.
- Az ipar ugyanis sokkal válságállóbb, mint a szolgáltatási szektor, és gyorsan visszapattan az ipari termelés. Pont, ahogyan idehaza is történik.
- A belföldi turizmus is kezd talpraállni, idén júliusban 110 milliárd forint volt a forgalom a tavalyi 87 milliárd után, és negyedével nőtt a balatoni vendégéjszakák száma is.
Az 1876-ban alapított, 2,7 milliós példányszámával a világ legolvasottabb gazdasági napilapjának számító Nikkei augusztusi "The Nikkei COVID-19 Recovery Index" ranglistáján Magyarország harmadik helyen szerepel.
A japán napilap három mutató: a járványkezelés, oltás és társadalmi mobilitás szerint rangsorolja az országokat és havonta frissíti globális ranglistáját.
Minél előrébb van egy ország vagy régió a ranglistán, annál közelebb van a gyógyuláshoz, a járványból való kilábaláshoz. A jól teljesítő országokban alacsony a fertőzöttek száma, jó az átoltottsági arány és kevésbé szigorúak a korlátozó intézkedések, más országokhoz képest.
Az előző, júliusi ötödik helyezés után, Magyarország a legfrissebb, augusztus 5-i listán Kína és Új-Zéland mögött, két helyet javítva harmadik helyen szerepel a százhúsz országot tartalmazó listán. A listát ezúttal Thaiföld és Vietnám zárja.