- Miközben a németek 111 forintot fizetnek kilowattóránként az áramért, az energiafordulat sem sikerül.
Az első negyedévben Németországban a szén volt a legfontosabb energiaforrás az energiatermelésben - derül ki a szövetségi statisztikai hivatal adataiból. Az ok a hatóság szerint egy "gyengén szeles tavasz" volt, tudósít a Spiegel.
Visszalépés az energiaátállásban: a "szélszegény tavasz" miatt az első negyedévben csaknem harmadával kevesebb áram származott szélenergiából - közölte a szövetségi statisztikai hivatal. A wiesbadeni székhelyű ügynökség szerint a hiányt a szén- és földgáztüzelésű erőművek magasabb villamosenergia-termelésével pótolták.
Januártól márciusig összesen 138,2 milliárd kilowattóra villamosenergiát termeltek és tápláltak a hálózatba az országban. A szövetségi ügynökség előzetes eredményei szerint ez 2,6 százalékkal volt kevesebb, mint 2020 első negyedévében. Míg tavaly ugyanebben az időszakban a legtöbb áramot megújuló energiaforrásokból, például szélenergiából, biogázból és napenergiából nyerték (51,4 százalék), az idei év elején a szén, a gáz és az atomenergia (59,3 százalék) dominált.
2021 első negyedévében a szén volt a legfontosabb energiaforrás a németországi villamosenergia-termelésben, ez a hálózatba betáplált villamos energia 28,9 százalékát adta. A széntüzelésű erőművekben termelt villamosenergia mennyisége több mint negyedével (26,8 százalékkal), csaknem 40 milliárd kilowattórára nőtt az előző év azonos időszakához képest. A földgázból származó villamos energia 24 százalékkal 22,5 milliárd kilowattórára nőtt.
A szélenergia viszont csaknem harmadával (32,4 százalékkal) csökkent. Az energiaforrás 2018-as betáplálása óta, 33,5 milliárd kilowattórával a legalacsonyabb érték volt az első negyedévben. Az előző két évben a szélerőművek az erős tavaszi viharok miatt lényegesen magasabb értékeket értek el.