- Bencsik János 2009-től 2020 februárjáig a Jobbik Magyarországért Mozgalom tagja, a Nemzetpolitikai Kabinet alelnökeként koordinálta a párt Kárpát-medencei és nyugat-európai csoportjainak megalakítását.
- 2010 és 2015 között az erzsébetvárosi alapszervezet alelnöke, 2015-től a pesterzsébeti alapszervezet és a Pesterzsébetet és Kispest egy részét magába foglaló Budapest 16. számú egyéni választókerület elnöke.
- 2019-ben a Jobbik budapesti elnökévé választották, majd a párt országos listájáról bekerülve Szávay István mandátumát vette át az Országgyűlésben.
- 2020. február 19-én bejelentette, kilép a Jobbikból, és független képviselőként dolgozik tovább.
- Ezt követően megalakította a 'Polgári Válasz' elnevezésű pártot.
"Azt látom, a pártok továbbra is próbálnak kisiklani az előválasztás alól egy csomó helyen és a nyílt demokratikus küzdelem helyett füstös szobákban előre lezsírozni az eredményt" – nyilatkozta a napokban Márki-Zay Péter, írja a Facebookon Bencsik.
Azt is hozzátette: "a Jobbik-DK nem egy természetes szövetség. Ez a füstös szobák világa." Egyetértek vele - írja Bencsik.
Itt az ideje, hogy ő és az összefogáspárti szavazók is feltegyék maguknak a kérdést: biztosan ezt akarták?
Ami a szemünk előtt zajlik, az a 90-es évek legkártékonyabb szövetségének feléledése: 1994-ben a harcos antikommunista SZDSZ kötött paktumot az egykori állampárttal pusztán a hatalomért és a hatalommal járó előnyökért.
27 évvel később az egykori állampárt ellen megalakuló Jobbik és ősellensége, a DK fog össze, hogy a 2010 előtti világ képviselői megerősödve térhessenek vissza a hatalomba.
Ennek már semmi köze nincs a választójogi kényszerhez, hiszen az előválasztás során a DK és a Jobbik nem a Fidesszel szemben indít közös jelölteket, hanem SAJÁT SZÖVETSÉGESEI ellen.
A politikai eliten kívülről érkező jelöltek (köztük a Momentum Mozgalom, Pálinkás Józsefék, Márki-Zay Péterék) ezzel sok helyen reménytelen helyzetbe kerülnek, miközben történelmi lehetőség lett volna arra, hogy az összefogáson belül azok a politikusok, akik akadályai a kormányváltásnak, eggyel hátrébb lépjenek.
Soha nem hittem volna, hogy valaha le fogom írni az alábbi szavakat, de sajnos igaz: a magyar politikai élet megújulásának legnagyobb gátja mára a Jobbik lett. Legerősebb ellenzéki pártként választják a megújulás esélye helyett a múlt posványát.
Egy kérdésem maradt csak. Ha már az előválasztáson is közös jelölteket indítanak: nem lenne egyszerűbb és őszintébb összeolvadni?