- A Főpolgármester 99 Mozgalom néven új tömörülés indítását jelentette be a Facebookon, pedig jelenleg is társelnöke egy 1%-os sikereket fölmutatni képes pártnak (Párbeszéd).
- Szerinte a 99% szemben áll a kiváltságos 1 százalékkal, és ő mindenképpen a többséget akarja képviselni.
- Ha ismerős a szlogen valahonnan, az nem véletlen.
- A szereposztás harsányan kiviláglik Karácsony újrafazonírozásából és mozgalmából: a Főpolgármester fogja eljátszani a konszenzusos béketeremtőt, aki sokkal lágyabb tónusban kommunikál, mint a sok esetben jóval radikálisabb ellenzékiek. Ő viszi majd a jelenlegi hatalmi elittel szembenálló, higgadt politikai karakter szerepét.
- Az elitellenes színészkedést annak ellenére is a rivaldafényben játssza a Főpolgármester, hogy ő maga is régóta az elit része: 2002-től dolgozott a Miniszterelnöki Hivatalban mint politikai tanácsadó, családi cége pedig 21,5 millió forintos megbízást kapott a Gyurcsány-kormánytól.
- Ezt követően 2010-től parlamenti képviselő volt, majd az LMP 2013-as szétrobbantását követően egy sikertelen szövetséget hozott tető alá a Bajnai Gordon alapította EGYÜTT párttal. 2014-ben kinézte magának a nyerhető Zugló kerületét, és ott indult polgármesternek, majd győzött is, hogy 2017-ban aktív polgármesterként elvállalja az MSZP-P miniszterelnök-jelöltségét.
- Jelenlegi mozgalmában pedig szerepet kapott Ángyán József agrárszakember, Alföldi Róbert rendező, Ferge Zsuzsa szociológus, Kis János filozófus és ifjabb Bibó István mellett Haraszti Miklós, Bozóki András, Kenedi János, Bod Péter Ákos, Elek István, Mellár Tamás, Alföldi Róbert, Jordán Tamás, Bojár Gábor és Hajós András, valamint Osvárt Andrea. Egyikük sem a 99 százalék tagja.
Ez a szlogenszerű mozgalmiság állt az Egyesült Államok Occupy Wall Street kezdeményezése, a PODEMOS spanyol újbalos párt, az olasz Öt Csillag Mozgalom, a görög Syriza párt, és egy 99% elnevezésű szlovák ultraprogresszív pártocska mögött is, hiszen a szlogen mögötti gondolatiság ugyanaz: a gonosz elnyomó 1% uralkodik a 99% felett. Alább sorravesszük, mire jutottak az amerikai és nyugat-európai mozgalmak az utóbbi években.
- Az Occupy Wall Street 2011 szeptember 17-én indult, mottója az volt, hogy "Mi vagyunk a 99%" - ezzel a szervezők az Egyesült Államok valóban brutális jövedelmi és anyagi egyenlőtlenségeire utaltak. Novemberben a mozgalom képviselőt kiszorították a Wall Street környezetéből.
- A PODEMOS 2014-es alapítású, populista és elitellenes párt, létrehozásának közvetlen előzménye, hogy fiatalok évekig táboroztak a spanyol fővárosban a kilátástalan helyzetük miatt (35-40%-os munkanélküliség 30 év alatt), és hogy esélyük sem volt szüleiktől elköltözve önálló egzisztenciát teremteni - Spanyolországot borzasztóan megviselte a 2008-as pénzügyi válság, ugyanis komplett szektorok - korábban túlfűtött építőipar - álltak bele a földbe.
- A PODEMOS egy klasszikus, mediterrán baloldali-populista párt, a kulturális hatásának megértéséhez érdemes megnézni a La Casa de Papel c. spanyol sorozatot.
- A PODEMOS előbb nem ment be a spanyol kormányba, mert nem tudott megegyezni a szocialistákkal, később mégis közös kormányzást vállalt a klasszikus spanyol baloldallal.
Alapítója, Pablo Iglesias azonban nemrégiben kivonult a politikai életből: a legutóbbi madridi választásokon olyannyira előretört a spanyol jobboldal a baloldal rossz járványkezelése miatt - Spanyolországban arányaiban kétszer annyian haltak bele a koronavírusba, mint idehaza -, hogy az alapító lemondott minden betöltött tisztségéről és visszavonult. - Legutóbbi hír Iglesiasról a spanyol sajtóban az, hogy levágatta lófarkát.
- Az olasz 5 Csillag Mozgalom Beppe Grillo humorista és elit- és pártokrácia-ellenes mozgalma, 2009-ben alapította Milánóban, majd 2013-ban párttá szerveződtek, 25,5%-ot értek el, és ellenzékbe vonultak. 2018-ban az Északi Ligával alkottak közösen kormányt. A mozgalom már leszállóágban van, római főpolgármesterük, aki harsány korrupcióellenes programmal került hatalomra, sorozatos korrupciós ügyekben érintett.
- A görög Syriza harsányan baloldali radikális párt 2015 és 2019 között volt kormányon, közvetlenül azt követően, hogy Görögország történelmi sokkterápián ment keresztül a 2008-as devizaválság miatt. A devizaválság hozta elszínre, hogy Görögország egymaga akkora galibát okozott az Eurózónában, hogy csak Németország és az Európai Központi Bank együttes fellépése akadályozta meg a valutaunió összeomlását, hiszen a pénzügyi válság továbbterjedt a teljes mediterrán világra.
- Görögország súlyosan megfizetett azért, hogy az Eurózóna többi tagja megmentette az országot: kikötőket, logisztikai központokat, reptereket, infrastruktúrát adtak el áron alul, továbbá radikális megszorítások során csökkentették a nyugdíjakat és a közalkalmazottak bérét is.
- Hivatalos jelentések szerint csak a németországi Bundesbank 2017-ig 3,4 milliárd euró kamatnyereségre tett szert azzal, hogy finanszírozta a görög adósságválságot. Ez nagyságrendileg 1200 milliárd forint. Vagyis Görögországban sem sikerült a többségre hivatkozva megakadályozni azt, hogy a kevesek hatalmas profittal gazdagodjanak.
- 2012 óta létezik egy 99% - Polgári Hang nevezetű párt Szlovákiában. Az alakulat a 2012-es parlamenti választáson 1,58, százalékot ért el, pedig korábban a liberális média nagyon felkapta őket, és kormányzati szerepről álmodoztak. 2020-ban is elindultak, akkor 991 szavazatot szereztek a parlamenti voksoláson.