- A Telexben dolgozó férfiak ájultan rajongják, ahogy Magyar Péter a Duna mellett szelfizget a feszesen domborodó nacijában.
- Közben csütörtökön a tiszások Brüsszel kívánságát teljesítve nekirontottak Magyarországnak az Európai Parlamentben.
- Az EP óriási többséggel szavazott meg egy újabb háborúrajongó állásfoglalást, a jelenlévő fideszes képviselők egységesen nemmel szavaztak.
- A tiszások megszavazták a módosítót javaslatot, hogy az [állásfoglalás] "sürgeti a tagállamokat, hogy aktívan gyakoroljanak nyomást a magyar kormányra, hogy szüntesse meg az Európai Békekeret, köztük az újonnan létrehozott Ukrajna Támogatási Alap blokkolását."
- Vagyis a tiszás képviselők Brüsszel akaratát követve akarják belezsarolni Magyarországot az eszetlen vérontásba.
- A tiszások ezzel megtették, amit megkövetelt Brüsszel: bizonyítékot szolgáltattak rá, hogy készek szembefordulni Magyarországgal.
Szeptember 19-én csütörtökön óriási többséggel, 425 igen szavazattal, 131 nem ellenében és 63 tartózkodás mellett elfogadott szöveg szerint a jelenlegi korlátozások feloldása nélkül Ukrajna nem tudja teljes mértékben gyakorolni az önvédelemhez való jogát, és továbbra is ki van téve a lakossága és infrastruktúrája elleni támadásoknak.
Mindemellett a képviselők felszólították a tagállamokat, hogy tartsák fenn és terjesszék ki a szankciókat, és az állásfoglalásban követelték, hogy az uniós országok oldják fel azokat a korlátozásokat, amelyek akadályozzák Ukrajnát abban, hogy nyugati fegyverrendszereket használjon Oroszországban lévő legitim katonai célpontok ellen, valamint ismételten felszólították a tagállamokat, hogy gyorsítsák fel a fegyverek, légvédelmi rendszerek és lőszerek, köztük a TAURUS rakéták szállítását.
Utóbbiak szállítására a vonakodó Németország több alkalommal nemet mondott. A belpolitikai megsemmisüléstől tartó szociáldemokrata Scholz kancellár úgy fél a TAURUS rakéták átadásától, mint a tűztől. Pontosan tudja, hogy az Oroszország mélyét támadó német fegyverrendszer átadásával azt kockáztatja, hogy háborúba keveredik az atomhatalom Oroszországgal.
Az Európai Parlament háborúrajongói azt is megszavazták újra, hogy valamennyi uniós tagállamnak és NATO-szövetségesnek kollektíven és egyénileg is vállalnia kell, hogy évente legalább a GDP 0,25%-át kitevő katonai támogatást nyújtanak Ukrajnának.
Magyarország 2023-as nemzeti összterméke 212 milliárd dollár volt.
Ennek 0,25%-a 530 millió dollár terhet jelentene, ez a mai árfolyamon közel 200 milliárd forintos kiadással járna, évente.
A tiszás képviselők - nyilvánvalóan tudva, hogy a háborús rajongás mögött masszív többség áll majd (végeredmény: 425 igen a háborúra, 131 nem, köztük a fideszes képviselők) - Magyar Péter angolna-gyakorlatával eljátszották az előkelő idegent, és tartózkodtak a háborús uszítás végszavazásán. Vagyis tudva azt, megvan a többség a háborús uszítás mögött, hátradőltek.
Háborús elkötelezettségükre azonban bizonyítékot és garanciát kellett szolgáltatniuk Brüsszelnek és Manfred Webernek, a Néppárt vezetőjének.
Miközben Magyar idehaza eljátszotta a TEMU-ról rendelt árvízi hős kabalafiguráját, és a Telex férfiújságírói ájultan rajongták őt, ahogy a feszesen domborodó nadrágjában bohóckodik a gáton, a tiszások megszavazták az állásfoglalás módosítóját, ami sürgetve felszólítja "a tagállamokat, hogy aktívan gyakoroljanak nyomást a magyar kormányra, hogy szüntesse meg az Európai Békekeret, köztük az újonnan létrehozott Ukrajna Támogatási Alap blokkolását."
Vagyis megszavazták azt, hogy az EU egésze gyakoroljon nyomást hazánkra, hogy Magyarország adja fel a békepárti politikáját, és álljon be végre a háborús uszítók sorába, és ezzel Magyarország is legyen részese az ukrán nép millióinak szenvedését okozó háborúnak.
Ennek a módosítónak a megszavazása volt a tiszásoktól a bizonyíték arra, hogy ők is teljes mértékben elkötelezettek a brüsszeli háborús tervek mellett, mert hajlandók a nevüket adni egy Magyarország pozícióit gyengítő javaslathoz.
Vagyis bebizonyították, hajlandók szembefordulni Magyarország érdekeivel Brüsszel utasítására. A tiszások végszavazáskori tartózkodásának ára az volt, hogy a módosítókról szóló szavazáson kellett bebizonyítaniuk: készek szembefordulni Magyarországgal. Ők megtették, amit megkövetelt Brüsszel.
Ahogy a tiszások bebizonyították Magyarországgal szembeni és a háború melletti elkötelezettségüket a módosító megszavazásával, a Néppárt vezetése nagy kegyesen megengedte nekik, hogy a végszavazásnál tartózkodjanak.
Hiszen a végszavazásra világos volt mindenkinek: nagy többséggel átmegy az újabb uszító szöveg is, benne a Magyarország megfegyelmezését célzó, a tiszások által megszavazott javaslattal.