3 órás áramszünetekre készítik fel a lakosságot Nagy-Britanniában

3 órás áramszünetekre készítik fel a lakosságot Nagy-Britanniában
  • A National Grid arra figyelmeztetett, hogy a brit háztartások idén télen áramkimaradásokkal szembesülhetnek.
  • Korábban a National Grid mindig azt mondta, hogy ha tervezett áramkimaradások lennének, azok csak a nagyvállalatokat érintenék, a háztartásokat nem.
  • Az áramkimaradások a leghidegebb napokon délután 4 és este 7 óra között következhetnek be.
  • Ha az áramkimaradások valóban megtörténnek, az lesz az első alkalom, hogy az 1970-es évek óta ellenőrzött áramkimaradásokra kerül sor.

Tervezett idejű áramszünetek sújthatják a háztartásokat ezen a télen, figyelmeztet az energiafőnök - tudósít a Sun.

Ez azután történt, hogy a National Grid korábban elismerte, hogy Nagy-Britanniában nem lesz elég áram az ország működtetéséhez, ha az energiaválság folytatódik. Most pedig a National Grid vezetője, John Pettigrew azt mondta, hogy januárban és februárban áramkimaradások érhetik a brit háztartásokat.

Az áramkimaradások a leghidegebb napokon délután 4 és este 7 óra között következhetnek be. John Pettigrew elmondta, hogy "január és február legsötétebb estéin átmenetileg kikapcsolhatják az áram- és gázellátást".

Pettigrew úr a Financial Times tegnapi Energia Átmeneti Csúcstalálkozóján nyilatkozott.

Ha az áramkimaradások valóban megtörténnek, az lesz az első alkalom, hogy az 1970-es évek óta ellenőrzött áramkimaradásokra kerül sor. Az Egyesült Királyságban 15 áramhálózat van, és a National Grid a fenyegető áramhiány esetén értesíti a háztartásokat, ha ideiglenesen lekapcsolják az áramot.

Bizonyos területeken a háztartások egy-egy csoportjának áramellátását rotációs rendszerben kapcsolhatják le, hogy elkerüljék az egész ország sötétségbe borulását.

Európa a nyár folyamán olyannyira energiahiányos volt, hogy a brit termelők több energiát exportáltak Franciaországba.

A National Grid "keresletrugalmassági szolgáltatást" sürget, amely azt jelentheti, hogy a háztartásoknak fizetni fognak azért, hogy csúcsidőben csökkentsék energiafelhasználásukat.

A rendszer azt jelenti, hogy az emberek pénzt kaphatnak azért, hogy csúcsidőn kívül használják mosógépüket vagy töltsék elektromos autójukat. Az embereket most arra ösztönzik, hogy jelentkezzenek be az áramszolgáltatójuknál egy olyan programba, amely révén pénzt kapnak vissza a számláikból.

A "keresletrugalmassági szolgáltatás" novembertől márciusig tart, és az áramkimaradások megelőzése érdekében vezetik be.

A program 12 alkalommal fog futni, hogy az emberek akkor is részesüljenek jutalomban, ha ezen a télen nem lesz áramkimaradás.

Miért lehetnek áramszünetek ezen a télen? 

Az európai energiapiacokon példátlanul nagy a felfordulás az Oroszország ukrajnai inváziója miatt fellépő gázhiány miatt. Az Egyesült Királyság villamosenergia-ellátásának mintegy 40%-át gázból állítják elő. 

A National Grid szerint "kihívásokkal teli" télre számítunk, és arra készül, hogy mi történne, ha nem tudnánk áramot importálni Európából, ami azt jelentené, hogy az Egyesült Királyság nem kapna elég gázt. 

Korábban a National Grid mindig azt mondta, hogy ha tervezett áramkimaradások lennének, azok csak a nagyvállalatokat érintenék, a háztartásokat nem.

A Franciaországból, Belgiumból és Hollandiából érkező import kiesésének kezelésére két gigawattnyi széntüzelésű erőmű áll készenlétben, hogy szükség esetén beindulhasson a kereslet kielégítésére.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Kül 2021-12-02 | 15:32
Merkel bejelentette, hogy kötelező lesz az oltás Németországban

Merkel bejelentette, hogy kötelező lesz az oltás Németországban

  • "Februártól kötelező lesz a koronavírus elleni védőoltás Németországban" - jelentette be Angela Merkel leköszönő kancellár csütörtökön délben.
Kül 2021-06-25 | 10:16
Nekiesett a brüsszeli liberális elit Orbánnak a pedofil-ellenes törvény miatt

Nekiesett a brüsszeli liberális elit Orbánnak a pedofil-ellenes törvény miatt

  • A nyugatiak továbbra sem olvassák a törvényt, csak a Soros-hálózat értelmezését szajkózzák.
Kül 2021-07-07 | 19:21
Gyorsabb kitoloncolás, életfogytiglani börtönbüntetés - Nagy-Britannia radikális változtatásokat tervez a menekültügyben

Gyorsabb kitoloncolás, életfogytiglani börtönbüntetés - Nagy-Britannia radikális változtatásokat tervez a menekültügyben

  • Egyre többen érkeznek Nagy-Britanniába.
  • A belügyminisztérium ezért szigorítani akarja a menekültügyi törvényeket.
  • Életfogytiglani börtönbüntetést kell kiszabni az embercsempészekre, és a tengerentúlon befogadóközpontokat kell létesíteni a migránsok számára.
Kül 2021-05-27 | 06:49

Svéd határőrség: egy kiskapu miatt nem lehet kitoloncolni a súlyos bűnözőket

  • A súlyos bűnözőket, akiket börtönbüntetésük letöltése után ki kellene toloncolni Svédországból, a törvény egy kiskapuja segíti.
  • A rendőrség országos műveleti osztálya, a Noa szerint 90 százalékuk nem hajlandó elvégezni a Covid-tesztet, így nem is lehet őket kitoloncolni.
  • A svéd mérsékeltek törvénymódosítást javasolnak, hogy a kitoloncolandó személyeket kötelezően lehessen tesztelni lehessen.
  • Azt kockáztatjuk, hogy elveszítjük az ellenőrzést a fölött, hogy ki tartózkodik az országban - mondta Maria Malmer Stenergard, a párt migrációs politikai szóvivője az EXPRESSEN.SE portálnak.