- Fuzik Zsolt, a SIS Parking Kft. egyik vezetője vállalta a hazugságvizsgálatot.
A Magyar Nemzet úgy tudja, a poligráfos vizsgálat szerint igazat mondott vallomásában Fuzik Zsolt, amikor azt állította, hogy Horváth Csaba zuglói polgármester és társa a kerületi parkolási bevételekből származó nyereség felére tartott igényt.
A szocialista politikus ezenfelül háromszor, alkalmanként hárommillió forintot követelt és kapott, a pénzt mindig egy Kálvin téri kávézóban vette át.
Fuzik Zsolt, a SIS Parking Kft. egyik vezetője vállalta a hazugságvizsgálatot – értesült a lap. Információik szerint a költségvetési csalással gyanúsított férfi a poligráf szerint igazat mondott, amikor a nyomozók előtt a zuglói parkolási biznisz körüli vesztegetésekről vallott.
Mint ismert, a Magyar Nemzet megszerezte Fuzik Zsolt terjedelmes vallomásának egyes részleteit. Eszerint Fuzik személyesen adta át a vesztegetési pénzeket Horváth Csabának, Zugló szocialista polgármesterének és társának.
"Biztos vagyok benne, hogy a pénzek átadásában senki más nem vett részt rajtam kívül" – fogalmazott a férfi, aki elmondta azt is, hogy a vesztegetési pénzt a SIS Parking Kft. hamis számlák beállításával gazdálkodta ki. Beszámolt arról is, hogy ez a folyamat 2019 őszén ért véget.
"Eddig az időpontig [...] Horváth Csabának három-négy alkalommal adtam át összesen körülbelül 10-12 millió forintot. Horváth Csaba autóval a Kálvin tér közelében, a Múzeum utcában levő Café Company kávéházhoz jött, ott adtam át neki a pénzt. Azt is mondta, hogy ha főpolgármester lesz, akkor azt külön is viszonozni fogja, hogy azonfelül is adtam neki pénzt, ami az alapmegállapodás volt" – jelentette ki Fuzik Zsolt.
A Magyar Nemzet úgy tudja, az ügyben más szocialista politikus is érintett.
A botrány szerdán reggel robbant ki, amikor a hatóságok házkutatást tartottak a zuglói polgármesteri hivatalban, a Zuglói Közbiztonsági Nonprofit Kft.-nél és Horváth Csaba MSZP-s polgármester otthonában. A Központi Nyomozó Főügyészség befolyással üzérkedés és más bűncselekmények kapcsán gyanúsítottként hallgatta ki a kerületvezetőt és egy politikustársát. Horváth nem tett vallomást és a gyanúsítás ellen panasszal élt, a továbbiakban szabadlábon védekezhet. A politikus az esettel kapcsolatos közleményében a "rezsim" üldözöttjeként hivatkozik saját magára.