- A brüsszeli cél nem más, minthogy zsarolási és politikai nyomásgyakorlási eszközt adjon az Európai Bizottság kezébe - fogalmaznak.
- A ma meghozott döntés az eddigi legsúlyosabb, példa nélküli beavatkozási kísérlet az uniós intézmények részéről az április 3-án tartandó hazai országgyűlési választásokba - írják.
A mai napon az Európai Unió Bírósága (EUB) egy politikai döntést hozott a jogállamisági mechanizmus alkalmazhatósága, az annak kapcsán tavaly márciusban benyújtott magyar és lengyel kereset ügyében - írja az Alapjogokért Központ a Facebook-oldalán.
A mechanizmus eredeti célja az európai uniós források védelme, azonban az elmúlt bő egy év megmutatta, hogy a brüsszeli cél nem más, minthogy zsarolási és politikai nyomásgyakorlási eszközt adjon az Európai Bizottság kezébe a nemzeti érdekeikért kiálló tagállami kormányokkal szemben.
A ma meghozott döntés az eddigi legsúlyosabb, példa nélküli beavatkozási kísérlet az uniós intézmények részéről az április 3-án tartandó hazai országgyűlési választásokba. Már magának a döntésnek az időzítése is a választási kampányba való beavatkozásnak minősíthető, maga a döntés pedig egyértelműen.
Mindez azonban nem meglepő: az uniós intézmények célja, hogy Magyarországon kormányváltás legyen idén áprilisban.
A mai döntés meghatározó az európai integráció jövőjének, a föderalista-szuverenista vita szempontjából is. Ma beigazolódott az a sejtésünk is, hogy az EUB egyértelműen föderalista szervezet, mely minden döntésével az Európai Egyesült Államok építését szolgálja.
A mai ítélet Magyarország szuverenitását veszélyezteti. Jól illeszkedik a föderalista uniós intézmények részéről tapasztalható lopakodó hatáskörelvonás folyamatába, melyet most éppen a családjog, a családpolitika és a gyermekvédelem terén tapasztalunk. A meghozott döntés mögött felsejlik, hogy a gyermekvédelmi törvény tavaly nyári elfogadása és az idén április 3-i gyermekvédelmi népszavazás miatt az Európai Parlament és a Bizottság részéről nyomás alá helyezték az EU Bíróságát, hogy az mindenképp elítélő határozatot hozzon Magyarországgal szemben. A hazánknak járó uniós források politikai nyomásgyakorlás és ideológiai okok miatti visszatartása elfogadhatatlan.
Az EU jövőjéről, az uniós integráció irányáról szóló vita a mai ítélettel még nem dőlt el: a föderális Európa hívei ma ugyan csatát nyertek, de a nemzeti érdekekért folyó küzdelem tovább folyik. Ebben a küzdelemben nem vagyunk eszköztelenek, nem megyünk feltartott kézzel a következő csatába.
Az Európai Bizottság nagy valószínűséggel még az április 3-i választások előtt megindítja a jogállamisági eljárást hazánkkal szemben, engedve az EP zsarolásának. A teljes eljárás azonban 7-9 hónapot vesz igénybe, így pénzügyi vonatkozású döntés mindenféleképpen csak a választások után születhet - írja gyorsértékelésében az Alapjogokért Központ.