Házkutatásokat tartott és versenyfelügyeleti eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal a Cseh Katalinékhoz köthető cégháló részét képező vállalkozások gyanús ügyletei miatt – tudta meg a Mediaworks Hírcentruma, írja a Magyar Nemzet.
Budai Gyula arról kért tájékoztatást a Gazdasági Versenyhivataltól (GVH), hogy az Uniotec Kft., a Mondat Kft., a Holotech Kft. és a Pannónia Nyomda Kft. ellen indult-e versenyjogi eljárás.
A FIDESZES POLITIKUS SZERINT UGYANIS A SZÓBAN FORGÓ TÁRSASÁGOK OLYAN ELJÁRÁSOKAT BONYOLÍTOTTAK LE, AMELYEKBEN A NYERTES AJÁNLATTEVŐK – KÖZVETVE – A NYERTES AJÁNLATKÉRŐKKEL UGYANAZON ÉRDEKKÖRBE TARTOZNAK.
Mint az köztudott, az említett gazdasági társaságok kivétel nélkül annak a céghálónak a tagjai, amelyek Cseh Katalinék családi cégéhez köthetők, és gyanús körülmények között nyertek el mintegy 4,8 milliárd forint értékű uniós támogatást. A sajtó korábban kiderítette, a vállalkozások szisztematikusan együttműködve, a székhelyeikkel, fióktelepeikkel trükközve maximalizálták a profitot.
A megkeresésben megnevezett egyes és azon túl további vállalkozásokkal szemben a Gazdasági Versenyhivatal a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló törvény szerinti gazdasági versenyt korlátozó megállapodás tilalmának feltételezett megsértése miatt 2022. január 19-én, helyszíni kutatással egybekötött versenyfelügyeleti eljárást indított – olvasható a GVH válaszában.
A hivatal ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a versenyfelügyeleti eljárások megindítása nem azt jelenti, hogy a vállalkozások a feltételezett jogsértést elkövették. Az eljárások a tények tisztázására, és ezen keresztül a feltételezett jogsértés bizonyítására irányulnak.
Ismert, a tavaly napvilágra került gyanús ügyek miatt Budai Gyula és más magánszemélyek is több feljelentést tettek.
A NEMZETI ADÓ- ÉS VÁMHIVATAL KÖLTSÉGVETÉSI CSALÁS GYANÚJA MIATT RENDELT EL NYOMOZÁST, DE VIZSGÁLÓDIK A OLAF, VAGYIS AZ EURÓPAI CSALÁS ELLENI HIVATAL IS.