Szabó Bálint kedden maratoni élőzésbe kezdett a Mindenki Szegedért Mozgalom Facebook-felületén, melynek keretében a Gyulai Járásbíróságot közelítette meg - írja a SzegedMa.
A bejelentkezéseiben azt állította, hogy Nagy Sándor alpolgármester és Botka László polgármester ülnek éppen a vádlottak padján és többek között ezért nem jelentek meg a pénteki közgyűlést felvezető bizottsági ülések egyikén. A SzegedMa megkeresésére egy másik képviselő is megerősítette, hogy a városvezetés egy része valóban tárgyaláson járt.
A képviselő elmondása szerint Botkával tartott Szilágyi János ügyvéd, aki a Szeviép tulajdonosainak is a védelmét képviseli.
Szabó mindezt azzal igazolta az első bejelentkezéseiben, hogy bemutatta a Bíróság környékén parkoló autókat, melyek között az említett ügyvéd és hivatali autók is beazonosíthatók – állította a független képviselő.
KÉSŐBB VALÓBAN SIKERÜLT LENCSEVÉGRE KAPNIA NAGY SÁNDORT ÉS BOTKA LÁSZLÓT IS.
Ezzel viszont Szabó Bálint nem elégedett meg. ,"Feltámadt?" – mondta a polgármester Szabó Bálintnak Először Botka lépett ki a Járásbíróság ajtaján, aki egyből azt a kérdést intézte a képviselőhöz: feltámadt? Érdemi párbeszéd a képviselők között nem alakult ki addig sem, amíg a polgármester beszállt az autójába.
Később a jelenlegi és a volt alpolgármester hagyta el az épületet. Szabó tőlük is megkérdezte, milyen ügyben vannak a gyulai járásbíróságon. Nagy Sándor annyit válaszolt, hogy a Gyulai Fürdőbe jöttek, majd beszállt autójába.
Lopással vádolják a városvezetést
A SzegedMa megtudta, hogy Botka Lászlót és közvetlen kollégáit egy pótmagánvádló közbenjárásával lopással vádolják, és konkrét büntetőeljárás folyik az ügyben.
A lap megkereste ennek kapcsán a Gyulai és a Békési Járásbíróságot is, hogy megerősítsék információinkat, azonban nem válaszoltak.
Válaszolt azonban az ügy egyik károsultja, aki neve elhallgatását kérte. A SZEGEDMÁNAK ÚGY NYILATKOZOTT, HOGY BOTKA LÁSZLÓ, NAGY SÁNDOR ÉS SZENTGYÖRGYI PÁL KORÁBBI ALPOLGÁRMESTER – AKI JELENLEG A POLGÁRMESTER TANÁCSADÓJA LEHET – JOGILAG VÁDLOTTÁ VÁLT.
2009. november 29-én ugyanis a Mars téri uniós beruházást megelőzőleg Botkaáék megrendelésére a Merkbau Zrt. egyetlen éjszaka alatt 36 millió forint közpénzből ledózerolta többek között azoknak a kereskedőknek az ingatlanát, akik építménnyel rendelkeztek a piacon. Vagyis nem bódéval vagy pavilonnal.
Az esetnek nagyjából 20 károsultja volt, ebből 4 kereskedő rendelkezett ingatlannal. A 12 év alatt több büntetőügy is folyamatban volt nyilatkozónk szerint, ám az ügy máig nem került nyugvópontra. Az Ügyészség ugyanis minden alkalommal úgy határozott, hogy azok a vádlottak, akiket a kereskedők eddig megjelöltek, az uniós beruházás céljával végezték a dolgukat. A büntethetőségüket pedig nem állapították meg.
Ebből következik, hogy ha a kabinet nem tett volna erre irányuló megrendelést, akkor ez nem következik be – magyarázza az ügy egyik károsultja.
Mindezek miatt a Mars téri kereskedők magánvádindítvánnyal álltak elő ezúttal, miszerint Botka László, Nagy Sándor és Szentgyörgyi Pál utasítása nélkül a károkozás sem következett volna be.
AZ ÜGY A GYULAI TÖRVÉNYSZÉKRE KERÜLT, AHOL A MAI NAPPAL ÖSSZESEN 8-AN VÁLTAK VÁDLOTTÁ, KÖZTÜK A POLGÁRMESTER, A VOLT ALPOLGÁRMESTER, VALAMINT A JELENLEGI ALPOLGÁRMESTER.
A károsult azt is elárulta, hogy a tárgyalások január végén folytatódnak majd, tanúmeghallgatásokkal. A vádlottak padján ekkor a képviselőknek is ott kell lenniük.
Ez már a sokadik büntetőügy, amiben a szegedi városvezetés érintett: a VIP parkolási botrány esetében többek között az SZKT korábbi ügyvezetője és az egykori címzetes jegyző is pénzbírságot kapott a Gyulai Törvényszék jogerős ítéletének értelmében.
A vádirat szerint az önkormányzatnál évente rendelkezésre állt egy válogatott lista azokról, akik ingyenes parkolási bérletet kaptak a várostól. Az SZKT ezzel több millió forintos kárt okozott Szegednek. Az ítélet értelmében pedig kártalanítaniuk kell.
A városvezetés azonban júniusban a közgyűléssel megszavaztatta, hogy kvázi lemond a kártérítésről, ami ellen a helyi ellenzék igencsak hevesen tiltakozott is.