Fekete-Győrék azzal robbantak be a hazai politikába, hogy új arcokat hoznak a 30 év leszerepelt politikusai helyett.
Gyurcsányról Fekete-Győr azt mondta korábban, igazán eltakarodhatna végre.
A volt miniszterelnök maradt, a Momentum álmai szertefoszlottak: bár a közvélmény-kutatási adatok alapján a második legnagyobb pártként kezdték az előválasztási alkufolyamatot, mostanában csak arról szólnak a hírek, hol, kinek a javára lépnek vissza.
Ebben minden jel szerint szerepe volt annak, hogy Fekete-Győr megsemmisült Gulyás Mártonnál egy Partizán-interjúban, támogatottsága a Momentumon belül is összeomlott.
Gyurcsány a háttérben kötött egy különalkut a Jobbikkal, és a DK elnöke Jakab pártjával felosztotta egymás között a választókörzeteket.
A lila párt eljelentéktelenítése után Gyurcsány ráfordult az MSZP-re, és elszipkázza a potens jelöltjeit a régóta sorvadó pártnak.
Már az MSZP egykori elnöke, Molnár Gyula is Gyurcsányéknál folytatja.
Erőteljes fegyverkezés indult a térségünkben az utóbbi időkben, de Magyarország csak az elmúlt pár évben kezdte meg haderőfejlesztési programját.
Mint ismert, a rendszerváltást követően a magyar honvédséget elhanyagolta a politika, és a NATO kötelezettségek ellenére az egyetlen komolyabb haderőfejlesztést az Orbán-kormány vezényelte le a SAAB Gripen harci gépek beszerzésével.
A szocialisták alatt gyakorlatilag szétrohadt a honvédelem, az eszközök tönkrementek, vagy Gyurcsányék elajándékozgatták őket; a NATO keretein belül Gyurcsányék tették akkoriban a legjelentősebb felajánlást. Így került 77 darab, 2,5 millió dollárért felújított T-72-es tank Irakba, majd később egy jelentős részük a megerősödő Iszlám Állam kezére.
A negyedik Orbán-kormány nekilátott a haderőreformnak, ennek jegyében alkotta meg a Zrínyi 2030 programot.
Ez a program azonban sokkal több, mint modern fegyverrendszerek összevásárolgatása. A közelmúlt eredményeihez tartozik, hogy a csúcstechnológiát képviselő hadiipart is sikerült Magyarországra vonzani: olyan megállapodásokat kötött a kormány, hogy nem csupán legmodernebb eszközöket veszünk, de a gyártók ide telepítik a gyáraik egy részét is. Ez amellett, hogy jó munkahelyeket teremt, egy nagyon fontos és jövedelmező exportpiacot nyit meg az ország előtt.
Ezek közül is kiemelkedik a német Rheinmetall és az Airbus helikopteralkatrész-gyár letelepítése.
Maróth Gáspár egy, a HírTV-nek adott interjújában azt mondta, hamarosan dróntechnológiát is vásárol Magyarország a Lynx-harcjárművek, a Leopard-2 harckocsik, a török gyalogsági eszközök, és az izraeli "Vaskupula", azaz a rakétaelhárító eszközökön túl.
A rendőrök 2022. augusztus 10-én 22 óra 30 perckor Szekszárd közigazgatási területén ellenőrizni akartak egy lengyel honosságú személygépkocsit, azonban annak vezetője a rendőri jelzést figyelmen kívül hagyta és továbbhajtott.
Az egyenruhások az autó után mentek, ami Szekszárd belterületén állt meg, majd vezetője elmenekült a helyszínről.
A járműben 5, magát afgán, 2, magát indiai és 1, magát pakisztáni állampolgárnak valló férfi tartózkodott.
Az ügyben embercsempészés bűntett miatt eljárás indult ismeretlen tettes ellen.
A beoltottak száma 5 992 142 fő, közülük 5 768 941 fő már a második oltását is megkapta, 1 millió 527 ezren pedig már a harmadik oltást is felvették.
8370 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 939 784 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt 116 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 818 336 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 89 581 főre emelkedett.
5147 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 509-en vannak lélegeztetőgépen.
Mindenkinek ajánlott a megerősítő harmadik oltás felvétele, aki 4 hónapnál régebben kapta meg az előző oltását, mert a védőoltás után kialakuló védettség - minden vakcina esetében - néhány hónap elteltével gyengül.