Karácsony majdnem agyvérzést kapott, amikor Márki-Zay megdicsérte a kormány adórendszerét

Karácsony majdnem agyvérzést kapott, amikor Márki-Zay megdicsérte a kormány adórendszerét
  • Gyorsan be is jelentette a pletykák szerint az egyik mecénásának tartott Varga Zoltán által tulajdonolt 24 portálon, hogy fel akarja forgatni az adórendszert.
  • Ez csak egyet jelenthet egy baloldali politikus esetében: radikális adóemeléseket, és a bérből és fizetésből élők, a középosztály kifosztását.
  • Karácsony gyakorlatilag fölmentette magát a munkavégzés alól, szerinte Budapest jövője nem azon múlik, hogy telefonról intézi-e a fővárosi ügyeket, vagy emailen.

"Úgy néz ki, mintha valaki ingatlanvagyont rejtett volna el strómanok mögött. Remélem, sikerül ezt a látszatot cáfolni" – mondta a Tóth Csaba-ügyről a főpolgármester - írja a Mandiner.

Terjedelmes nagyinterjút adott a 24.hu-nak Karácsony Gergely. Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt beszélt a kampányról, Dobrev Kláráról, Budapestről, és a feles alkotmányozásról is. A főpolgármester továbbra is azt sugallta, hogy politikai akarat állhat az előválasztási rendszer hétvégi összeomlása mögött, de bizonyítékokat nem tudott hozni.

Arra a felvetésre, hogy Budapest vezetése nem kíván-e egész embert, Karácsony azzal hárított, hogy "nagyon rossz főpolgármester lennék, ha mindenhez én kellenék. Probléma, ha az első számú vezető sok mindenhez nélkülözhetetlen mindennapokban egy olyan rendszerben, amely évi több száz milliárd forintot költ el".

Szerinte - mintegy önfelmentésként - "Budapest jövője elsősorban nem azon múlik, hogy személyesen, telefonon vagy e-mailben kommunikálok-e a kollégákkal, hanem azon, lesz-e kormányváltás". Pár mondattal később azonban hozzáteszi, hogy ha veszít az ellenzék, abból nem következik az, hogy nem éri meg főpolgármesternek maradni a választás után.

"Fidesz-győzelem esetén irgalmatlanul nehéz helyzetben lesznek az önkormányzatok" – jelentette ki Karácsony, aki azt, hogy eredménytől függetlenül a parlamentbe menne, szinte teljes mértékben kizártnak tartja. Szóba került a Tóth Csaba-ügy is.

Karácsonyt megkérdezték arról, hogy miért nem szólalt meg korábbi polgármesterként a miniszterelnök-jelölti vitán, amikor Jakab Péter és Fekete-Győr András zuglói szocialista ügyeken – Tóth Csaba támogatásán – vitatkoztak össze.

"Vannak rutinos vitázók, akik hagyják, hogy mások összevesszenek olyan dolgokon, amelyek a nagy kép szempontjából érdektelenek" – hangzott Karácsony önhitt válasza.

Hozzátette: szerinte sokkal fontosabb volt az a vita, amely közte és Márki-Zay Péter között alakult ki, miután ő megdicsérte az Orbán-kormány adórendszerét, "amitől én majdnem agyvérzést kaptam".

"Ha van valami, ami miatt azt gondolom, hogy kormányváltás kell, az éppen az adórendszer" – jelentette ki Karácsony.

Tóth Csaba ingatlanmutyi-gyanús ügyére, amelyre Hadházy Ákos dokumentumokat hozott a pénteki vitán, Karácsony úgy reagált: "ki kell vizsgálni, most is ezt mondom, és ugyanezt mondanánk, ha Rogán Antal lenne a főszereplő. Lehet, hogy amikor itt ülünk, már akkor is ülésezik az előválasztási bizottság, amelyik ezt teszi. Egyébként ez nekem új információ volt, és bonyolult történet, bár közpénzről nincs benne szó, mint Rogán ügyeinél szokott, de úgy néz ki, mintha valaki ingatlanvagyont rejtett volna el strómanok mögött. Remélem, sikerül ezt a látszatot cáfolni".

Karácsony kikerülte az a kérdést is, hogy kire szavazna, ha még mindig Zuglóban élne.

Végezetül az előválasztásról szólva a párbeszédes politikus elmondta, szerinte vannak olyan jelöltek, akiknek a győzelme esetén a Fidesz pezsgőt bontana – neveket azonban itt sem akart mondani. A budapesti dugókra és az angoltudására vonatkozó kritikákra Karácsony úgy reagált, hogy "soha ilyen motivált nem voltam még a tanulmányaim folytatását illetően, és tök jól haladok".

Az is kiderült: a Project Syndicate oldalán megjelent cikket a kollégáival közösen írta, de angolul nem ő fogalmazta.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-10-10 | 10:30
Köhög a bolha: a bukott Karácsony visszament elemzőnek és megállapította, Orbán körül fogy a levegő

Köhög a bolha: a bukott Karácsony visszament elemzőnek és megállapította, Orbán körül fogy a levegő

  • Karácsony Gergely élete nem egy diadalmenet.
  • Megbukott elemzőként.
  • Megbukott oktatóként.
  • Megbukott miniszterelnök-jelöltként.
  • Most Orbán bukását jósolta meg a cseh választási eredmények számaiból.
Bel 2022-07-27 | 12:07
Újabb 23 fős migránsbanda próbált betörni az országba

Újabb 23 fős migránsbanda próbált betörni az országba

  • A Szeged Határrendészeti Kirendeltség és a CSCSMRFK Kommunikáció járőrei 2022. július 27-én 9 órakor 23 illegális migránst tartóztattak fel Mórahalom külterületén.
  • Ellenőrzésük során a csoport tagjai tunéziai állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
  • A határsértőkkel szemben a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el.
Bel 2021-07-12 | 11:36
Nincs kegyelem: a DK olyan saját jelölteket is kiszorít a Jobbik kedvéért az előválasztásból, akik már egy ideje DK-s jelöltként kampányoltak

Nincs kegyelem: a DK olyan saját jelölteket is kiszorít a Jobbik kedvéért az előválasztásból, akik már egy ideje DK-s jelöltként kampányoltak

  • Ipkovich György, korábbi szocialista szombathelyi polgármester szerint a mostani huzakodás a baloldal pártjai között azt a látszatot kelti, hogy fontosabb számukra az egymás rovására történő erőfölény szerzése, mint a Fidesz leváltása.
Bel 2022-01-24 | 13:38

Megtámadták a magyar rendőröket az illegális migránsok - VIDEÓ

  • A Készenléti Rendőrség járőrei 2022. január 22-én 21 órakor egy migránscsoport Magyarországra történő illegális bejutását akadályozták meg Bácsborsód közigazgatási területén.
  • Az illegális migránsok fagyott földdarabokat dobáltak át a határkerítés felett, mely során egy rendőrautó megsérült. Ezt követően a migránsok visszaszaladtak a szerb mélységbe. Az esemény során személyi sérülés nem történt. A rendőrség hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt feljelentést tesz az illetékes ügyészségen.
Bel 2021-07-01 | 12:51

Orbán: Köszönet az egészségügyi dolgozóknak a helytállásért és a szolgálatért! 🙏

  • Semmelweis-napon mondott köszönetet a magyar egészségügyi dolgozóknak a kormányfő.
Bel 2021-09-24 | 09:53
Orbán Viktor: Az oltatlanok egy súlyos betegség kockázatának vannak kitéve

Orbán Viktor: Az oltatlanok egy súlyos betegség kockázatának vannak kitéve

  • A kormány tárgyal a minimálbér 200 ezer forintra emeléséről és készül a 13. havi nyugdíj visszaépítésének folytatására.
  • A magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra és már fel is vette azt.
Bel 2022-02-22 | 09:19
Álprobléma: Közel félszáz illegális migráns Hercegszántónál

Álprobléma: Közel félszáz illegális migráns Hercegszántónál

  • A Bács-Kiskun megyei határszakaszon szolgálatot teljesítő egyenruhások 2022. február 22-én 3 órakor 45 külföldit tartóztattak fel Hercegszántó térségében.
  • Magukat szír állampolgárnak valló illegális migránsok jogellenesen jutottak be Magyarország területére.
  • Határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
  • Ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Bel 2021-07-23 | 13:55
Egyre többen kapaszkodnak fel a szánalomvonatra: Márki-Zay biztos benne, hogy megfigyelik

Egyre többen kapaszkodnak fel a szánalomvonatra: Márki-Zay biztos benne, hogy megfigyelik

  • Igaz, bizonyítani nem tudja.
  • Kunhalmi Ágnes pedig átvizsgáltatja a telefonját.