- Nem sokkal az indulást követően az ellenzéki előválasztást le kellett állítani, mert túlterhelődött a rendszer.
- Az ellenzék szerint a fiaskó mögött a Fidesz áll, nem ők, akik képtelenek voltak egy olyan rendszert felállítani, ami bírja a forgalmat.
- Jól ismert védekezés ez, Karácsony sem felelős soha semmiért, ha valami hiba történik, ő ott sem volt, inkább csak a Fidesz.
- A Fidesz csattanós reakciót adott, azt írták az ellenzékieknek, hogy a saját bénázásukat ne kenjék másokra.
- Ám ha jobban a dolgok mögé nézünk, akár önhackelés is történhetett.
- Köztudomású ugyanis, hogy az előválasztásnak nevezett színjáték, ahol a pártok előre lezsírozták egymás között a körzeteket, nem igazán mozgatja meg az embereket.
- A miniszterelnök-jelölti aláírásgyűjtés is csak 2,5%-os részvétel mellett zajlott.
- Annak ellenére van ez így, hogy az ellenzéki propagandamédia - nem függetlenül attól, hogy Karácsony hetente milliókat fizet nekik - őrületes erővel állt bele a sztoriba, és folyamatosan úgy tudosít a korábban lesajnált előválasztásról, mintha annak valódi tétje lenne.
- Nincsen, ezért is az érdektelenség. És ezért lehetett egy önhack az ellenzék részéről a szombati leállás.
- Ha áldozati pózba dobják magukat, ahogy szokták, és ebben a liberális média segédkezet nyújt nekik, akkor hangos lármát csaphatnak az előválasztás körül, amit a hazug meséjük szerint a Fidesz akar megakadályozni - miközben a pénteki éles teszten is lefagyott a rendszer.
- Vagyis az az ellenzék bénázott el egy rendszerkiépítést, amelyik az ország vezetését akarja.
Hogy mennyire esetlegesen indult az előválasztás, és mennyire szervezetlenül, arra bizonyíték az is, hogy a Momentum a Facebookon keresett "operátorokat" [aktivistákat] az előválasztás lebonyolításához, és cserébe 2.000 forintos órabért is ajánlottak.
Szombaton délelőtt az ellenzék még "technikai bővítésről" beszélt, aztán már támadásról, ami miatt "Az előválasztás azonnali folytatása a jelenlegi formában nem pontosan felmérhető technikai kockázatokat hordozna, ugyanakkor ezeket a kockázatokat egy nap alatt kezelni lehet."
Ha egy brutális terheléses támadást egyetlen nap alatt kezelni lehet, akkor az vajon tényleg brutális támadás?
Komoly terheléses támadások esetén ugyanis napokra, adott esetben hetekre lebénítanak honlapokat és rendszereket. Ez történt pár éve Észtországban, ahol hetekre blokkolták a teljes elektronikus közigazgatást, és Dél-Koreában, ahol a bankrendszert érte erős és hosszan tartó támadás.
Ráadásul ma már fillérkért érhetők el olyan közismert külső szolgáltatások, melyek blokkolják a támadásokat, és ugyanígy fillérekbe kerül olyan okosszerverek bérlése, amelyek azonnal érzékelik a rosszindulatú, egy IP-tartományból érkező támadásokat, és az okos algoritmusaik sorra tiltják le a rosszindulatúnak ítélt IP-tartományokat, azaz a szerver "önmagát tanítja fel a támadásokra".
Plusz adalék, hogy a szombathelyi, Ungár Péter tulajdonában álló ugytudjuk.hu megírta: már pénteken gondok voltak a rendszerrel, mert az lefagyott, "a pénteki teszt során összeomlott az ellenzéki előválasztás informatikai rendszere, mégis elkezdődött a szavazás szombat reggel, de a rendszer ismét leállt" – olvasható a szombat délelőtt megjelent cikkükben.
A portál szerint az élesben még soha nem használt informatikai rendszer a péntek éjjeli tesztelés során lefagyott, majd szombat reggel sikerült elindítani, nyolckor elkezdődött a szavazás, és lassan ugyan, de működött a rendszer kilencig, amikor ismét leállt.
Mindezekből, és az iparág ismert szereplőivel történő beszélgetések után a BENNFENTES arra a következtetésre jutott, hogy az ellenzék képtelen volt összerakni egy olyan online rendszert, ami azt a minimális forgalmat elbírja, ami előre várható volt, és ahogyan lehalt a rendszer, az ellenzék a jól ismert eszközhöz nyúlt: hazudozásba kezdett, és igyekezett áldozatként rákenni az egészet a Fideszre.