- Aki okosnak és képzettnek játssza meg magát, csak hogy befogadják a vágyott kozmopolita klubba, azt könnyebb utolérni, mint a sánta kutyát.
- A Főpolgármester naponta újabb és újabb momentumok során lepleződik le: kínos és esetlen vesszőfutásban ferdít nyelvtudásáról és soha el nem végzett doktori iskoláiról.
- Ha nem komoly arccal és hatalmas magabiztossággal tenné ezt, megsajnálhatnánk. Ám eközben az ambíciói mindent felülírnak és Főpolgármesterként országos politikai dobbantását szervezi éppen.
- Nincs azzal baj, ha valaki nem tud idegen nyelven, bár alapfokon azért mégis jól jön ha meg tudjuk értetni magunkat a külvilággal - azzal van baj, hogy kínos hazudozásba keveredett a Főpolgármester.
- Az mégiscsak elvárható lenne, hogy az ország vezetésére bejelentkező Karácsony ne hazudozzon nyelvtudásáról, tudományos fokozatairól vagy éppen doktori iskoláiról.
- Aki még a saját múltjának ilyen apróságairól sem képes elszámolni a választók felé, attól mit várhatnak a magyarok téthelyzetben?
Napok óta hangos attól a sajtó, hogy a Budapest főpolgármestere nem rendelkezik nyelvvizsgával. Karácsony Gergely egy olyan alapvető követelményt nem teljesített, ami évtizedek óta elvárás a felsőoktatásban, sőt ma már nemhogy diplomát szerezni nem lehet nélküle, de nyelvvizsga hiányában lassan ne se lehet jutni se az egyetemre. Karácsonynak tehát a mai szabályok szerint nem is lehetne diplomája.
A vesszőfutás azonban itt nem ért véget.
A főpolgármester hétfőn még azt sugallta, rendelkezik nyelvvizsgával. Azóta viszont kiderült, csúsztatott, mert államilag elismert nyelvvizsgája nincs, mindössze lektorátusi igazolással kezdhette meg soha be nem fejezett doktori képzését. A doktori képzés alapján később, élve a megelőlegezett bizalommal, hat éven át adjunktusként taníthatott tudományos cím és nyelvtudás nélkül - de közben a doktori iskolát nem végezte el.
Karácsony Gergely mindössze az ELTE Bölcsészettudományi Kar – azóta már megszűnt – idegen nyelvi lektorátusán kapott igazolást arról, hogy beszél angol nyelven.
A főpolgármester tehát úgy kezdte meg 2007-ben az ELTE ÁJK politikatudományi intézetében a doktori képzést (PhD), hogy államilag elismert, akkreditált nyelvvizsgával nem rendelkezett. A lektorátusi papír ugyanis nem feleltethető meg egy klasszikus középfokú bizonyítványnak, amit az egyetemek szabályzatai kimeneti követelményként előírnak. "Nem akkreditált nyelvvizsgát – az úgynevezett lektorátusi vizsgát – nem lehet a diploma kiadásához elfogadni, mivel a lektorátusi vizsgák soha nem voltak állami vagy államilag elismert nyelvvizsgák" – olvasható az Oktatási Hivatal honlapján.
Karácsony végül nem szerezte meg a doktori fokozatot, a jelenlegi főpolgármester nem készítette el ugyanis időben a publikációit, önálló tanulmányokat nem lehet fellelni a neve alatt, mindössze társszerzőként jelent meg egyes kutatásoknál. Ráadásul a tudományos címhez két nyelvvizsga szükséges, amit a mai napig nem teljesített a Főpolgármester.
A Főpolgármester hiányos nyelvismerete és gyenge tudományos előmenetele azonban további kérdéseket is felvet: Karácsony 2004-től a Budapesti Corvinus Egyetem politikatudományi intézetének az oktatója volt először tanársegédi, majd 2008-tól adjunktusi beosztásban, amihez az előírások szerint ugyancsak nyelvvizsgával és tudományos címmel kellett volna rendelkeznie. A Corvinusról 2003-ban pont amiatt tanácsolták el, mert nem teljesítette a tudományos képzés kötelezettségeit. Ennek ellenére Karácsony mégis a Budapesti Corvinus Egyetem politikatudományi intézetének az oktatója lehetett.
Mindez azonban nem akadályozta meg abban, hogy a 2018-as választásokkor a Párbeszéd elnevezésű mikropárt honlapján az önéletrajzában az ELTE ÁJK-n megszerzett doktori fokozatáról hazudjon - mindezt úgy, hogy a doktori iskolát, nyelvvizsga híjján csak 2007-ben kezdte meg.