A Bács-Kiskun megyei egyenruhások 2022. április 24-én 21 óra 55 perckor Kelebiánál 13 fős migránscsoportot, majd ma hajnalban – 4 óra 55 perckor – Bátmonostornál 18 határsértőt tartóztattak fel.
Magukat afgán, indiai, szír és pakisztáni állampolgárnak valló illegális migránsok jogellenesen jutottak be Magyarország területére.
A határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
Ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Az ukrajnai háború elől 2022. március 1-én 4058 menekült, köztük 532 gyermek érkezett Budapestre vonattal.
Legtöbben információt kértek, illetve egyénileg utaztak tovább, vagy rokonokhoz mentek.
Fővárosi és vidéki szálláshelyeken 37 ember, köztük 7 gyermek elhelyezését és odaszállítását az együttműködő hatóságok oldották meg.
A Kormány 752 menekültnek adott szállást kedd délutánig.
Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Készenléti Rendőrség erői a pályaudvarokon segítik az Ukrajnából vonattal érkező menekülteket, valamint biztosítják a közrendet.
A menekültek ellátása, szállítása, elszállásolása érdekében a rendőrök folyamatosan tartják a kapcsolatot a segélyszervezetek munkatársaival.
Karácsony lábbal szavazott, ahogy mondanis szokás.
A II. kerületből Zuglóba költözött, amikor 2014-ben polgármesterré választották a kerületben.
5 év semmittevés, sorozatos kínos ügyek és a kerület lerohasztása után 2019-ben Főpolgármesterré választották.
Karácsony erre gyorsan el is költözött Zuglóból, visszahúzódott Budára, Pasarétre.
Ez a vagyonnyilatkozata körüli hírekből derült ki, a Ripost olvasója ugyanis leleplezte, hogy újra Budán él, de a vagyonnyilatkozatában csak egy zuglói ház szerepel.
Karácsony állítása szerint egy magánszemélytől bérel egy ingatlant a II. kerületben.
Több Magyarországon is működő, Soros György által is támogatott bevándorláspárti szervezet is van idehaza, amelyek rendszeresen kritizálják a magyar kormány migrációs politikáját.
Ilyen például a Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület, az Amnesty International Magyarország, Társaság a Szabadságjogokért (TASZ), valamint a Magyar Helsinki Bizottság.
Utóbbi szervezet 2021 elején egy jelentésben írta azt, hogy Magyarország "továbbra is illegálisan kényszeríti vissza Szerbiába a migránsokat”, ezen jelentés nyomán pedig Brüsszel is számon kérte hazánkat.
Hosszú interjút adott az Azonnalinak Hódmezővásárhely ellenzéki polgármestere, a baloldali ellenzék egyik miniszterelnök-jelölt-jelöltje.
A kissé ízetlen beszélgetés elején Márki-Zay díszzsidózik, kirakatmelegeket és kirakatzsidókat emleget.
Egy kérdésre, hogy mekkora szava van az ellenzéken belül, Márki-Zay azt mondja: "Semmi szavam nincsen. Javaslataim vannak, de ezeket a pártok ritkán szokták megfogadni."
Szerinte az ő és a mozgalma érdeme, hogy előválasztásra kerül sor, igaz, "felvizetett formában".
Az elszámoltatásról viszont azt mondja, az ellenzéki pártok nem akarják.
Márki-Zay a közös programmal is elégedetlen, "a közös program kisebb részét elméleti, nagyobb részét gyakorlati okból helytelenítem" - mondja.
Könyörgött az ellenzéki pártoknak, hogy a közös programban ne legyen benne a többkulcsos adó, hasztalan.