- A nyomozó főügyészség pénteken kutatást és lefoglalást végzett Tóth Csabát érintően, majd gyanúsítottként hallgatta ki a szocialista országgyűlési képviselőt - közölte a főügyészség.
A Központi Nyomozó Főügyészség gyanúsítottként hallgatta ki Tóth Csaba MSZP-s országgyűlési képviselőt. A főügyészség korrupció gyanúja miatt nyomoz a zuglói fizetős parkolási rendszerrel kapcsolatos visszaélések ügyében.
A nyomozó főügyészség pénteken kutatást és lefoglalást végzett Tóth Csabát érintően, majd gyanúsítottként hallgatta ki a szocialista országgyűlési képviselőt - közölte a főügyészség.
A MEGALAPOZOTT GYANÚ LÉNYEGE SZERINT 2016-BAN TÓTH CSABA MINT BUDAPEST XIV. KERÜLETÉNEK ORSZÁGGYŰLÉSI KÉPVISELŐJE, TÁRSÁVAL ZUGLÓBAN, A TERVEZETT FIZETŐS PARKOLÁSI RENDSZER ÜZEMELTETÉSÉRE KERESTEK OLYAN GAZDASÁGI TÁRSASÁGOT, AMELYTŐL A NYERESÉG FELÉRE TARTOTTAK IGÉNYT.
A gyanúsított tagadta a terhére rótt bűncselekmények elkövetését és panasszal élt a gyanúsítás ellen.
A befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő nyomozásban a főügyészség az országgyűlési képviselővel együtt, eddig négy személyt hallgatott ki gyanúsítottként - zárul a nyilatkozat.
Mint arról korábban beszámoltunk, az Országgyűlés csütörtökön felfüggesztette a szocialista Tóth Csaba mentelmi jogát.
Az korrupciógyanús ügy lényege
Tóth Csaba és Horváth Csaba 2016-ban a Zuglóban tervezett fizetős parkolási rendszer üzemeltetésére kerestek egy gazdasági társaságot, amellyel túlárazott vállalkozói díjban állapodtak meg, és a nyereség felére igényt tartottak - idézi fel a Magyar Nemzet.
Fuzik Zsolt, a zuglói parkolási cég egyik befolyásos munkatársa a nyomozók előtt részletesen beszámolt arról, hogy ki, mikor, milyen összegű korrupciós pénzt kapott a SIS Parking Kft. profitjából. A férfi vállalta a hazugságvizsgálatot is.
A poligráf szerint Fuzik igazat mondott, amikor a bűncselekmények részleteiről beszélt. A kifizetéseket fiktív számlák kibocsátásával fedezte a SIS Parking Kft.
Az ügyészség szerint a bevételből Tóth Csaba saját maga és a szintén meggyanúsított Horváth Csaba részére 31 millió forintot kért és vett át, ezen felül Tóth Csaba havonta 10-15 millió forintot, összesen legalább 250 millió forint készpénzt kaphatott.
A fiktív számlákat kibocsátó cégcsoport botrányába Baja Ferenc és Molnár Zsolt MSZP-s politikusok is belebukhatnak, ugyanis a gyanú szerint Baja 30, Molnár pedig 40 millió forintot vett át egy BKV-s közbeszerzés nyomán. Baja Ferenc Karácsony Gergely főpolgármester informatikai tanácsadójának mondta magát, és ilyen minőségben kért vesztegetési pénzt.
A négy politikus tagadta a bűncselekmények elkövetését. A közös ellenzéki listán jelenleg Horváth Csaba és Molnár Zsolt is szerepel – utóbbi befutó helyen. Karácsony Gergely főpolgármester, a Párbeszéd párt társelnöke szerint eddig nem merült fel, hogy visszaléptessék a meggyanúsított politikusokat.