A beoltottak száma 6 389 336 fő, közülük 6 156 649 fő a második, 3 791 546 fő már harmadik oltását is felvette.
13 261 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 759 685 nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt 233 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 526 826 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 189 560 főre csökkent.
4741 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 176-an vannak lélegeztetőgépen.
A harmadik oltás felvételével ismét 80-90%-ra emelhető a védettség.
Erőteljes fegyverkezés indult a térségünkben az utóbbi időkben, de Magyarország csak az elmúlt pár évben kezdte meg haderőfejlesztési programját.
Mint ismert, a rendszerváltást követően a magyar honvédséget elhanyagolta a politika, és a NATO kötelezettségek ellenére az egyetlen komolyabb haderőfejlesztést az Orbán-kormány vezényelte le a SAAB Gripen harci gépek beszerzésével.
A szocialisták alatt gyakorlatilag szétrohadt a honvédelem, az eszközök tönkrementek, vagy Gyurcsányék elajándékozgatták őket; a NATO keretein belül Gyurcsányék tették akkoriban a legjelentősebb felajánlást. Így került 77 darab, 2,5 millió dollárért felújított T-72-es tank Irakba, majd később egy jelentős részük a megerősödő Iszlám Állam kezére.
A negyedik Orbán-kormány nekilátott a haderőreformnak, ennek jegyében alkotta meg a Zrínyi 2030 programot.
Ez a program azonban sokkal több, mint modern fegyverrendszerek összevásárolgatása. A közelmúlt eredményeihez tartozik, hogy a csúcstechnológiát képviselő hadiipart is sikerült Magyarországra vonzani: olyan megállapodásokat kötött a kormány, hogy nem csupán legmodernebb eszközöket veszünk, de a gyártók ide telepítik a gyáraik egy részét is. Ez amellett, hogy jó munkahelyeket teremt, egy nagyon fontos és jövedelmező exportpiacot nyit meg az ország előtt.
Ezek közül is kiemelkedik a német Rheinmetall és az Airbus helikopteralkatrész-gyár letelepítése.
Maróth Gáspár egy, a HírTV-nek adott interjújában azt mondta, hamarosan dróntechnológiát is vásárol Magyarország a Lynx-harcjárművek, a Leopard-2 harckocsik, a török gyalogsági eszközök, és az izraeli "Vaskupula", azaz a rakétaelhárító eszközökön túl.
A rendőrök az NNI jelzése alapján az M1-es autópálya 56-os kilométerszelvényében tartóztattak fel egy magyar honosságú személygépkocsit 2022. március 7-én 13 óra 58 perckor.
A járműben egy vietnámi állampolgárságú embercsempész, valamint öt szír férfi utazott, akik nem tudták igazolni az országban való jogszerű tartózkodásukat.
A járőrök az embercsempészt elfogták és az illegális migránsokkal együtt a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányságra előállítják.
A migránsokat – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Az embercsempésszel szemben a nyomozók büntetőeljárást indítanak.
A Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság járőrei a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársaival együttműködve 2021. október 21-én 7 óra 30 perckor 62 illegális migránst tartóztattak fel Öttömös külterületén.
Ellenőrzésük során a csoport tagjai szír, szomáliai és egyiptomi állampolgárnak valloták magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
A határsértőkkel szemben a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el.
Illegális migránsokkal zsúfolt gépkocsit állítottak meg a Pest megyei és a készenléti rendőrök 2022. május 23-án éjfél körül Budapest XXI. kerületében, a II. Rákóczi Ferenc út és Lámpás utca kereszteződésében.
A jármű vezetőjét és tizenegy utasát a XXI. Kerületi Rendőrkapitányságra állították elő.
Az utasok szír, iraki és pakisztáni állampolgárnak vallották magukat, azonban személyazonosságukat, valamint magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
Az autót vezető, szintén külföldi férfi ellen embercsempészés bűntett gyanúja miatt indít eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság.