Lakossági bejelentés érkezett a rendőrség ügyeletére 2022. január 20-án 9 óra 50 perckor arról, hogy Harka településen több helyen láttak külföldi állampolgárokat gyalogosan közlekedni.
A soproni rendőrök a megadott helyszíneken összesen 15 felnőttet és egy gyermeket ellenőriztek.
A magukat afgán állampolgárnak valló külföldiek személyazonosságukat, valamint jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták igazolni, ezért őket bekísérik a Soproni Rendőrkapitányságra.
Meghallgatásukat követően - a hatályos magyar jogszabályok értelmében - mindannyiukat visszaviszik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
A Nézőpont, a Századvég, a Társadalomkutató, az Alapjogokért Központ és a Real- PR 93 más-más dimenziókban mérték fel a társadalmi közhangulatot az utóóbbi időben.
A Nézőpont és a Társadalomkutató klasszikus pártszimpátia-felmérést készített, a Századvég a baloldali választók attitűdjeit mérte, a Real-PR 93 pedig a magyarok gazdasági várakozásait.
Az Alapjogokért Központ pedig egy új típusú kutatássorozatot indított el: azt mérték fel, mennyire fontos az embereknek egy miniszterelnöki személyiségprofil, mint a családtámogatás, a migrációellenesség, vagy a gazdasági támogatások.
2022. július 18-án 2 óra 31 perckor az M0-ás XXIII. kerületi szakaszán állítottak meg egy hamis magyar rendszámmal közlekedő autót, amelyet egy 19 éves, szerb állampolgárságú férfi vezetett.
A járműben a vezetőn kívül további tíz, magát indiai állampolgárnak valló utas tartózkodott, akik jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták hitelt érdemlően igazolni.
Az elfogott külföldieket a XX. és XXIII. Kerületi Rendőrkapitányságra állították elő.
Sofőrrel szemben embercsempészés gyanúja miatt indul büntetőeljárás.
A baloldal jelöltjei között közben elismert kokainisták, korrupciós ügyekbe keveredett bátor emberek, offshore-lovagok, antiszemita politikusok és vád alatt álló adócsaló ügyeskedők vannak.
Csak a szokásos: a hazudozást felülírja a valóság.
Míg 2002-2010 között stagnált, illetve csökkent a magyarok turizmus-vendéglátási kiadásainak mértéke, 2010 után itt is jelentős növekedés történt.
2002 és 2010 között 4 százalékkal emelkedett a magyarok által vendéglátásra költött összeg, míg a szálláshelyek tekintetében 5 százalékot csökkent a mutató.
Ezzel szemben 2010 és 2019 között 50 százalékkal emelkedett a vendéglátásban és 74 százalékkal a szálláshelyeken megfizetett szolgáltatások értéke.