Újabb embercsempész rendőrkézen

Újabb embercsempész rendőrkézen
  • Az M8-as autópálya Fejér megyei szakaszán igazoltatott sofőr, négy illegális migránst szállított járművében.

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság és a Készenléti Rendőrség munkatársai az M8-as autópálya 78-as kilométerszelvényében, a Pentele hídon állítottak meg 2021. november 15-én 12 óra 15 perckor egy francia honosságú gépjárművet, amelyet egy 30 éves bolgár férfi vezetett.

A jármű utasterében az egyenruhások négy, magát szír állampolgárnak valló személyt találtak, akik sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni.

A sofőrrel szemben embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon.

Az illegális migránsokat – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-05-19 | 20:00

Gyurcsányék jobbikos jelöltet támogatnak Dunaújvárosban

  • A választók helyett újabb választókerületben döntöttek a pártok vezetői az indulóról.
  • Az előválasztás így már csak a nevében választás, gyakorlati tétje egyre kevesebb lesz.
Bel 2022-02-16 | 10:14
A Cseh-Karácsony kettős kamusztorival eteti a választókat

A Cseh-Karácsony kettős kamusztorival eteti a választókat

  • Csak azt adják, ami a lényegük.
  • Cseh Katalin arról megint nem mondott semmit, hogy nyomozások zajlanak az egykori céghálójának EU-s pénzeket érintő csalássorozatával kapcsolatban.
  • A tét 4,8 milliárd forintnyi EU-s támogatás.
Bel 2021-07-27 | 13:21
Óriási öngól: azért nem lehetett zárt nemzetbiztonsági ülést tartani, mert az ellenzéki elnök feljelentést tett az ügyben

Óriási öngól: azért nem lehetett zárt nemzetbiztonsági ülést tartani, mert az ellenzéki elnök feljelentést tett az ügyben

  • Molnár Zsolt MSZP-s képviselő, aki korábban szintén volt a bizottság elnöke, elsimerte, hogy egy modern államnak rendelkeznie kell hasonló eszközökkel.
  • Így fogalmazott: "A mai informatikai szinten, ha egy állam nem rendelkezik hasonló szoftverrel, az nem képes a saját függetlenségének a látszatát sem fenntartani."
Bel 2021-12-03 | 09:37
Orbán: Harmadik oltást eddig a lakosság 27 százaléka vette fel, ami messze meghaladja az uniós 10%-os átlagot

Orbán: Harmadik oltást eddig a lakosság 27 százaléka vette fel, ami messze meghaladja az uniós 10%-os átlagot

  • A beoltottak száma 6 145 984 fő, közülük 5 858 119 fő már a második oltását is megkapta, 2 665 330 fő pedig már a harmadik oltást is felvették.
  • 10 143 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 134 869 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
  • Elhunyt 191 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 910 745 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 189 002 főre emelkedett.
  • 7463 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 566-an vannak lélegeztetőgépen.
  • Az Oltási akcióban már összesen 1 millió 16 ezren vettek fel oltást, közülük 831 ezren már a megerősítő harmadik oltást vették fel. 
  • A harmadik megerősítő oltás fontosságára hívta fel a figyelmet péntek reggeli nyilatkozatában Orbán Viktor miniszterelnök, mert hat hónap után csökken a koronavírus elleni oltások hatása, viszont a védettség az ismétlő oltással újra 90 százalék fölé növelhető. 
Bel 2022-02-28 | 12:27
12 szír illegális migránst csempészett a román sofőr

12 szír illegális migránst csempészett a román sofőr

  • A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai lakossági bejelentés alapján 2022. február 28-án 9 óra 10 perckor Pápa külterületén állítottak meg egy német rendszámú autót.
  • A gépjárművet egy román illetékességű 23 éves férfi vezette, és rajta kívül a járműben tartózkodott 12 személy, akik magukat szír állampolgárnak vallották.
  • A kilenc férfi, az egy nő és a két gyermek a jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták hitelt érdemlően igazolni.
  • A sofőrt a rendőrök előállították, vele szemben embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt indult eljárás.
  • Az egyenruhások a magyar jogszabályoknak megfelelően intézkednek az illegális bevándorlók ideiglenes biztonsági határzárhoz való visszakíséréséről.
Bel 2022-02-23 | 09:51
Hajnalban csaptak le a Kelebiánal lopakodó migránsokra

Hajnalban csaptak le a Kelebiánal lopakodó migránsokra

  • A Bács-Kiskun megyei határszakaszon szolgálatot teljesítő egyenruhások 2022. február 23-án 2 óra 40 perckor 19 külföldit tartóztattak fel Kelebia térségében.
  • A magukat indiai és afgán állampolgárnak valló illegális migránsok jogellenesen jutottak be Magyarország területére.
  • Határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, ezért a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.