Kibuktak régi sérelmek is, Botka László és Juhász Péter arról győzködték Márki-Zayt, a fővárosi baloldal, élükön Karácsonnyal, csak blöffölnek, korántsem olyan erős Karácsony, mint állítja magáról.
A szegedi polgármester azért haragszik Karácsonyra és az MSZP vezetésére, mert 2017-ben félreállították, és helyette Karácsony listavezetésével kampányoltak 2018-ban.
Juhász is egy régebbi sérelme miatt fúrta Karácsonyt, ő amiatt van kiakadva a Főpolgármesterre, mert a megállapodásuk ellenére az EGYÜTT-Párbszéd közös lista helyett az MSZP-Párbeszéd közös listáját vezette.
Fekete-Győr és Márki-Zay még az első forduló előtt ígéretett tettek Karácsonynak, hogy visszalépnek a javára, majd Márki-Zay állva maradt, még ezt követően is hitegette Karácsonyt, bukása után Fekete-Győr pedig Márki-Zay támogatására hívta fel momentumosokat.
Azonban nem önszántából tette ezt, Orosz Anna, aki a motorja volt a pártelnök megbuktatásának, motorja volt annak is, hogy határozottan Márki támogatására vegye rá a Momentumot.
A 444 összefoglalója szerint Karácsony enervált volt és fáradt, a viták után be is vallotta, hogy "unta", és kampányának gyengeségéért a gyurcsányista Gál J. Zoltánt okolják Karácsony stábjának tagjai.
Elbizakodottságát és a mikromenedzsmentet hányják a szemére utólag, pedig a nyáron a BENNFENTES is úgy értesült, és a 444 is utal most rá, hogy Karácsony stábjában nem supán Gál J. volt elbizakodott Karácsony esélyeit tekintve, hanem Karácsony teljes környezete: mindenki azt gondolta közülük, csak Karácsony lehet a befutó.
Az írásból az is kiderül, Karácsony a teljes megsemmisülés elől menekült bele a visszalépésbe, és ahogyan minden, számára kínos helyzetből, ezzel a lépéssel is csak a saját bőrét mentette, nem akart harmaik helyezettként befutni.
Miközben az összes ellenzéki szereplő körbeárulta a másikat és a pártjaikat, jelentős sebeket okozva ezzel egymásnak, továbbra is azt hazudják a választóknak, hatalmas az egység a kormányváltók között.
Márpedig ha valahol egység van, az a Demokratikus Koalíció, Dobrev Klára és Gyurcsány Ferenc szervezeti és választói hátországa, mely az első forduló alapján a legnagyobb kis párt lehet az új Országgyűlésben.
Ezzel pedig továbbra is ők diktálnak majd Márki-Zay Péternek is, akinek mindenben meg kell alkudnia Gyurcsány Ferencékkel.
Így Orosz Anna ügyvezető elnök mellett a másik Anna is elindul a Momentum elnökségéért.
Mint ismert, Fekete-Győr azt követően kényszerült elhagyni a Momentum vezetését, hogy a küldöttek kétharmada kitesékelte az elnöki pozícióból.
Donáth Anna bejelentkezése kétféle, egymást nem kizáró üzenetet hordoz.
Az egyik, hogy a nemzetközi, brüsszeli baloldal nem akarja elengedni a Momentumot, mint befolyási terepet.
Erre utal, hogy Donáth nyugaton divatos, "zöld", "szociálisan érzékeny", baloldali programmal indul, ezt a tagoknak vázolta fel a klímakatasztrófa elkerülése érdekében.
A másik, hogy Donáth Annán keresztül a Gyurcsány-házaspár sem szeretné a befolyásán kívül tudni a Momentumot, mielőtt Orosz Anna Márki-Zay Péter lábai elé hordja a teljes pártot.
Gyurcsány felesége és a szintén EP-képviselő Donáth Anna között ugyanis közismerten jó a viszony.
A Demokratikus Koalíció elnöke, Gyurcsány Ferenc pedig Donáth Anna édesapjával, Donáth Lászlóval ápol családias, baráti viszonyt.
"Ez egész egyszerűen a politikai gátlástalanság iskolapéldája" – jelentette ki Schiffer András, az LMP egykori frakcióvezetője annak kapcsán, hogy Dobrev Klára egy internetes műsorban azt állította: a 2006 őszi tüntetések során több rendőr sérült meg súlyosan, mint tüntető.
Emlékeztetett: csak a szemkilövéseknek tucatnyi áldozata volt, s ennél még sokkal többen voltak, akiket például fogdákban vagy a Magyar Rádió udvarán vetettek alá megalázó bánásmódnak.