- Mikor 2010 előtt kormányon voltak, bezárták a Schöpf-Merei Kórházat, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet (OPNI) és a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézetet.
- Az ATV-ben László Imre elmondta, "indokolatlanul sok" a 164 fekvőbeteg intézet idehaza, mert "90-100 kórház nagyon biztonsággal, magas szakmai színvonalon el tudja látni az országot".
A DK egészségügyi szakembere arról beszélt az ATV-ben, hogy indokolatlanul sok kórház működik az országban, ezért a 160-ból legalább 70-et be kellene zárni - tudósít a Drot.info
A Gyurcsány kormányzat idején, 2009-ben zárták be a Schöpf-Merei Kórházat, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet és a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézetet, amelyek hiánya a mai napig érezhető az egészségügyi szakellátásban – írja a drót.info. A Demokratikus Koalíció egészségügyi kabinetvezetője, László Imre az ATV-ben jelezte, hogy szerinte kórházbezárásokra lehet szükség.
"Magyarországon jelen tudomásom szerint 164 fekvőbeteg-gyógyintézet van. Ez nagyon sok, ez indokolatlanul sok. […] 90-100 kórház nagyon biztonsággal, magas szakmai színvonalon el tudja látni az országot"
– mondta László Imre, a Szent Imre Kórház korábbi főorvosa, Újbuda jelenlegi polgármestere.
A párt egészségügyi szakértője szerint tehát 60-70 kórházat kellene bezárni a jövőben.
A baloldali tervek szerint megmaradó 90 fekvőbeteg-gyógyintézetet a jelenleg működő kórházak 45 százalékának felszámolását jelentené, tehát nagyjából minden második kórházra lakat kerülne.
Gyurcsány Ferenc 2021. június 7-i parlamenti felszólalásában is kiállt korábbi terve mellett, "valóságos, progresszív, stratégiai reformnak" nevezte a fizetős egészségügy bevezetését, így vélhető, hogy az állami egészségügy helyett a magánellátásra bízna bizonyos ellátási feladatokat az ellenzék vezetője.