- Lelepleződött a lehallgatási blöff.
- A Soros-szervezet önmagát cáfolja.
- Továbbra is a liberális sajtó játssza el az ellenzék szerepét, a hivatalos ellenzék csak fut a liberális propagandamédia után.
- Ez rajzolódik ki abból a botrányocskából is, amely szerint prominens ellenzéki újságírókat figyeltek meg egy szupermodern titkosszolgálati eszközzel, csak azért, mert kritikusak a kormánnyal.
- A cikkek szerint idehaza 300 érintett van, de ebből csak 10 főt hoztak nyilvánosságra, mindenféle bizonyítékok nélkül.
- Roppant látványos a Soros-hálózat tevékenysége ebben az ügyben is: a botrányt Soros-közeli médiumok dagasztják, és arra hivatkoznak, a megfigyeltek telefonjait az Amnesty ellenőrizte le.
- Ez a szervezet Soros György finanszírozásából működik, és nagy kérdés, "civil szervezetként" honnan van pénze és technológiája ahhoz, hogy csúcsszoftvereket szűrjön ki.
- A kormányzat, és a szoftverfejlesztő tagadja a vádakat, az ellenzéki propagandamédia viszont bármilyen bizonyíték felmutatása nélkül szajkózza: őket bizony megfigyelte a magyar kormány.
- Az érintett újságírók egyébként kritikus nemzetbiztonsági ügyek, bűnügyek, és nagy port kavart migrációs problémák környékén szaglásztak és dolgoztak évek óta.
- Szinte természetes - ha igazak a bizonyítékokat nélkülöző vádak -, hogy szembetalálkoztak a magyar nemzetbiztonsággal.
- Ez a világon mindenhol így történt volna, mert a nemzetbiztonságnak bárhol a világon tudnia kell, az újságíró milyen célból kutakodik: netán egy adott esetben szövetséges, vagy ellenséges állam megbízásából?
- Sőt, Németországban nemrégiben döntöttek arról, a titkosított Telegram alkalmazásra is ki akarják terjeszteni a "szűrést". Azaz minden üzenetet át akarnak vizsgálni.
- Az Európai Parlament pedig a napokban fogadott el egy gyermekvédelmi ajánlást, mely szerint hamarosan a kontinens összes üzenetét átszűrik pedofiltartalmak után kutatva.