- Lopakodik a brüsszeli totális kontroll.
- 2026 szeptemberétől az Európai Jegybank a digitális euró bevezetését is tervezi.
- Ráadásul Brüsszel a fejébe vette, hogy olyan szabályozást alkot meg, amely megkönnyíti a megtakarítások felhasználását a háborús, hadiipari befektetésekbe.
- A három intézkedés együtt az európaiak fenyítésének új eszköze lesz.
- Nem kell annyit ugrálni - üzeni a brüsszeli liberáldiktatúra.
- Ez az oka, hogy Magyarországon alkotmányos védelem illeti a készpénzhasználatot.
Az intézkedés célja - elvileg - a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni küzdelem, de nem nehéz belelátni, hogy ez a polgárok feletti brüsszeli kontroll kiteljesítése.
Ahogy a digitális eurót is bevezetik, akkor a digitális számla gombnyomásra tiltható, szankcionálható. A készpénzes fizetési limit pedig a Nagy Testvér figyelő szemének folyamatos jelenléte.
A tagállamok az Európai Unió által megszabott felső határt akár alacsonyabb szintre is csökkenthetik, és a korlátozás nem minden esetben lesz kötelező érvényű. Egyelőre minden európai ország saját hatáskörben dönthet arról, hogy bevezet-e hasonló korlátozást.
Az új szabályok 2027 nyarán lépnek hatályba, így a tagállamoknak valamivel több, mint két évük áll rendelkezésükre a szükséges módosítások elvégzésére.
Bizonyos esetekben továbbra is lehetőség lesz készpénzes fizetésre. Ha például valaki az autóját adná el szomszédjának, azt gond nélkül megteheti. Azonban ha az eladó hivatásszerűen kereskedik autókkal, akkor más fizetési módot kell találnia. Emellett a háromezer és tízezer euró közötti készpénzes tranzakciók esetén az eladónak kötelező lesz a vásárlótól személyazonosító okmány felmutatását kérni.