A Radeberger sörgyára bezár Frankfurtban

A Radeberger sörgyára bezár Frankfurtban
  • Az emelkedő alapanyagárakat, az energia- és logisztikai költségeket az áremelés sem ellensúlyozta - érvel a sörgyár vezetése.

Frankfurt am Main - Kemény vágás a német sörpiac piacvezetőjének: a Radeberger csoport bezárja frankfurti termelését. A kirobbanó árak miatt a csoportnak három számjegyű milliós nagyságrendű többletterhekkel kellene megbirkóznia - tudósít a TAG24.

Németország legnagyobb magán sörgyárcsoportja a drasztikusan megnövekedett költségek miatt bezárja frankfurti gyártó- és palackozóüzemét.

"A Radeberger Gruppe legkésőbb 2023 októberéig megszünteti a gyártást és a palackozást frankfurti telephelyén, azaz a Binding sörgyárban, és az ott gyártott és palackozott márkákat és mennyiségeket fokozatosan átadja testvérüzemeknek" - jelentette be az Oetker csoporthoz tartozó Radeberger Gruppe csütörtökön Frankfurtban.

Az érintett mintegy 150 munkavállaló számára "ahol csak lehetséges, szociálisan elfogadható megoldásokat" keresnek a munkavállalók képviselőivel most kezdődő tárgyalások során - például részmunkaidős munkát az idősebb munkavállalóknak vagy a csoport más telephelyein való elhelyezkedést.

Az alapanyagárak és az energiaáremelkedések nem kímélik még a nagy sörfőzdéket sem

"A drasztikusan megemelkedett nyersanyag-, energia- és logisztikai árak miatt a sörgyárcsoport már korábban úgy döntött, hogy megemeli söreinek árát. Ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy hosszú távon ellensúlyozza a helyzetet" - magyarázta a vállalat.

A frankfurti telephely "jelentős túlkapacitásait" már korábban is "csak nagy vállalkozói és gazdasági erőfeszítésekkel" tudták kihasználni.

"A közelmúltbeli válságok, a német sörgyártókra nehezedő hatalmas terhek és nem utolsósorban a drámai költségrobbanások fényében, amelyeket iparáganként kell viselnünk, sajnos már nem kivitelezhető a vállalatcsoport számára" - indokolta a most meghozott döntést Guido Mockel, a Radeberger Gruppe vezetőségének szóvivője.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Biznisz 2021-09-20 | 12:06
Hatalmas előrelépés: 2022-től a Pest megyei cégek is 70%-os támogatási intenzitással pályázhatnak EU-s forrásokra

Hatalmas előrelépés: 2022-től a Pest megyei cégek is 70%-os támogatási intenzitással pályázhatnak EU-s forrásokra

  • Eddig azért nem lehetett ekkora támogatásra pályázni, mert az Európai Unió Budapestet és Pest megyét egy térségként kezelte, ahol a Főváros "felhúzta" a statisztikai régió fejlettségét, márpedig komolyabb volumenű támogatások csak "fejletlen" régióknak járnak.
  • A kormány azért lobbizott Brüsszelnél, hogy Pest megyét leválaszthassa a statisztikai régióról az itt dolgozó vállalkozások érdekében.
  • A törekvés sikerrel járt, 2022-től a Pest megyei cégek is 70%-os támogatási intenzitással nyerhetnek el EU-s forrásokat.
Biznisz 2021-11-18 | 10:48
Megérte a parizer-diéta: a Jakab-család sorra vásárolgatja az ingatlanokat

Megérte a parizer-diéta: a Jakab-család sorra vásárolgatja az ingatlanokat

  • Jakab hétfőn mindent tagadott és perrel fenyegetőzött, de a Bors ma újabb információkkal szolgál Jakabék ingatlanüzleteiről.
  • Eszerint alig van már családtag, akinek ne került volna ingatlan a nevére az utóbbi évben Kelenföldön.
Biznisz 2021-07-09 | 20:28
Ha felépül a debreceni vakcinagyár, szinte teljesen önellátóvá válunk az egészségipar tekintetében

Ha felépül a debreceni vakcinagyár, szinte teljesen önellátóvá válunk az egészségipar tekintetében

  • A Covid-világjárvány első hulláma mutatta meg, micsoda sérülékenységet okoz, ha sem maszkot, se fertőtlenítőszert, se gyógyszereket nem tudunk idehaza gyártani - ezt akarja kiküszöbölni a kormány sorozatos fejlesztésekkel.
  • Most már maszkokat, fertőtlenítőszereket- kendőket és a vírus elleni Favipiravirt is tudunk Magyarországon gyártani.
  • A következő állomás a debreceni vakcinagyár, ennek felépítéséről is döntött korábban a kormány.
Biznisz 2022-10-27 | 16:56
Kijev havi 500 millió dollárt vár a németektől

Kijev havi 500 millió dollárt vár a németektől

  • Ukrajna nagy összegű hozzájárulást sürget Németországtól az állam háborús finanszírozásához.
  • "Az EU egészétől havonta körülbelül kétmilliárd dollárt (2,03 milliárd euró) remélünk" - mondta Zelenszkij gazdasági tanácsadója.
Biznisz 2021-05-17 | 11:33
Eddigi legeredményesebb évét zárta tavaly a Gránit Bank

Eddigi legeredményesebb évét zárta tavaly a Gránit Bank

  • Továbbra is jól teljesít a még Demján Sándor által alapított, teljesen magyar tulajdonban álló Gránit Bank.
Biznisz 2021-07-15 | 20:18
A Pfizerhez hasonlóan a Moderna is adóparadicsomokban parkoltatja a járványon keresett milliárdjait

A Pfizerhez hasonlóan a Moderna is adóparadicsomokban parkoltatja a járványon keresett milliárdjait

  • A felállás a következő: jelentős adófizetői pénzekkel támogatták meg a Moderna vakcinafejlesztését, akik cserébe jelentős áron üzleteltek a dózisokkal.
  • Aztán az ebből keletkező profitok után bőven átlagon alul adóznak és nem is feltétlen ott, ahol zsebre vágták az állami támogatásokat.
  • Becslések szerint a Moderna összesen a bevételei 44 százalékát tudja megtartani az adóparadicsomokba való bejegyzésnek köszönhetően, amely 8 milliárd dollárt teszi ki a cég 2021-re várt 18.4 milliárdos bevételeiből.
Biznisz 2021-05-14 | 13:01
A Pfizer is Hollandiát használja arra, hogy dollármilliárdos nyereségét megkímélje az adózástól

A Pfizer is Hollandiát használja arra, hogy dollármilliárdos nyereségét megkímélje az adózástól

  • Hollandia Európa, de inkább a világ egyik legfontosabb adóparadicsoma.
  • Rendszeresen jelennek meg hírek, hogy nemzetközi nagyvállalatok és techmultik, mint az Apple, a Google, a Microsoft, az Amazon holland cégek közbeiktatásával milliárd dolláros adóelkerülést folytatnak évente.
  • A kifinomultabb megoldások egyszerre használnak ír, luxemburgi és holland cégeket az adóoptimalizáláshoz.
  • Friss kutatások szerint Hollandia a világ top3 adóparadicsomjának egyike.
  • Egy holland hírportál szerint a Pfizer is Hollandiában végez adóoptimalizálást.