15 fokos irodák - radikális megszorítások a német cégeknél

15 fokos irodák - radikális megszorítások a német cégeknél
  • Sorra jelentik be a német cégek, hogy az energiaár drágulása miatt sokkal alacsonyabb hőfokra fűtik majd fel irodaházaikat, vagy be is zárják azokat.
  • Az Otto Group 15 fokra fűti fel a be nem zárt irodát, a Hermes csomagküldő leányvállalatánál 4 hamburgi irodájából hármat bezár a télre.
  • A cégek azt is javasolják munkavállalóiknak, hogy dolgozzanak otthonról.
  • A Henkel korszerűsíti széntüzelésű kazánjait, a Beiersdorf pedig dízelaggregátorokat szerzett be, ha áramkimaradás lenne a cégnél.

Az Otto Group 15 fokra hűti le az irodákat és télen egész épületeket zár be - tudósít a WELT.

Szeptember 1-jétől fél éven át különböző intézkedések léptek hatályba Németországban: a középületeket legfeljebb 19 fokra lehet fűteni, és az üzletek ajtajai nem lehetnek állandóan nyitva. De ez még nem minden.

A hamburgi székhelyű Otto Group az energiatakarékosság érdekében télen be akarja zárni irodaházainak nagy részét. A vállalat hamburgi székhelyén lévő saját gáztüzelésű blokkos hőerőművét is teljesen leállítják. Ezt csütörtökön jelentette be a vállalat. Több iroda- és munkaépületben télen 15 vagy hat Celsius-fokra kell csökkenteni a hőmérsékletet. "Munkahelyi egészségügyi és biztonsági okokból ezután hat hónapig nem lehet ott munkavégzést végezni" - magyarázta a vállalat.

A Hermes csomagküldő leányvállalatánál például a négy hamburgi központi irodaépületből hármat be kell zárni. Az irodai munka ezután a legenergiahatékonyabb épületben lévő közös asztalokra összpontosul. A csomagküldőnél csökkentik a világítást a szobákban.

Az elektromos készülékeket, például a hűtőszekrényeket, kávéfőzőket és mosogatógépeket leválasztják az elektromos hálózatról. Ezen kívül a cég szeretné kikapcsolni a meleg vizet és a világító reklámokat is.

Különösen sok irodahelyiséget hűtenének le [hagynák kifűtetlenül] a csoport hamburgi székhelyén a téli ünnepek alatt, azaz karácsonykor és szilveszterkor is. "Mindenkit, akinek ebben az időszakban dolgoznia kell, arra kérünk, hogy ezt lehetőleg otthonról tegye." Azoknak a munkavállalóknak azonban, akik számára ez nem lehetséges, elegendő számú fűtött munkahely áll majd rendelkezésre - magyarázta a vállalat.

Petra Scharner-Wolff, a humán erőforrás vezetője a sajtóközleményben hangsúlyozta, hogy az új munkaformák és a felhőszoftverek használata megkönnyíti a változást - és valószínűleg új kreativitást hoz majd: "Amikor az emberek összeköltöznek az irodákban, új kollégák új konstellációi alakulnak ki, akik mostantól egy közös területet használnak."

Más vállalatok is intézkedéseket hoznak a félelmetes energiahiány miatt. Ez magában foglalja az alternatív energiaforrások használatát is.

A Henkel például bejelentette, hogy korszerűsíti a düsseldorfi gáztüzelésű erőművének széntüzelésű kazánjait. A hamburgi székhelyű vállalat, a Beiersdorf már korán beszerezte a dízelgenerátorokat, és így felkészült az esetleges áramkimaradásokra.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Sztori 2022-09-22 | 16:03
Németország: 46 százalékkal nőttek a termelői árak augusztusban

Németország: 46 százalékkal nőttek a termelői árak augusztusban

  • Robbanásszerű emelkedésről tudósít a BILD.
  • A közgazdászok az infláció enyhe csökkenésére számítottak - ez távolról sem az - jegyzi meg a BILD.
  • A Commerzbank vezető közgazdásza szerint "Óriási inflációs nyomás van a levegőben".
Sztori 2021-09-20 | 15:50
A történelem legmerészebb megfigyelési akciójának belső története: az FBI An0m csalija, amellyel lefülelték a globális bűnözés legtetejét

A történelem legmerészebb megfigyelési akciójának belső története: az FBI An0m csalija, amellyel lefülelték a globális bűnözés legtetejét

  • A brit Guardian részletes és izgalmas sztorit tár olvasói elé: hogyan palizta be az FBI egy általuk fejlesztett titkosítot telefonnal a világ bűnözői elitjét.
  • A telefon valóban titkosított volt, de minden egyes üzenet az ausztrál rendőrségnél landolt, ám az FBI egy vádalkuért cserébe az üzenetek dekódolását lehetővé tevő kulcsokkal rendelkezett.
  • Magyar szál is van a sztoriban: egy rendkívül konspirált, profi magyar kokaincsempész banda is az An0m miatt bukott meg.
  • Ők szerb nagykereskedelmi partnereik ajánlására használták titkos kapcsolattartásra az FBI-os telefont.
  • Olyan nagy szereplőknek számítottak a hazai kokainpiacon és kábítószerkereskedelemben, hogy kiiktatásuk "ellátási zavarokat" okozott.
Sztori 2023-03-04 | 19:58
10 az 1-hez tüzérségi fölényben vannak az oroszok a keleti fronton

10 az 1-hez tüzérségi fölényben vannak az oroszok a keleti fronton

  • A nyugati médiában ritkán olvasható, reális információkon, nem pedig abszurd vágyálmokon alapuló propagandacikk jelent meg a spanyol El Pais lapban.
  • Egy, a lap által megszerzett észt elemzés szerint brutális a különbség a tüzérségi eszközök és a kilőtt lövedékek számában.
  • Míg Oroszország naponta 40-50 ezret használ fel, addig az ukrán hadsereg 5-6 ezret.
  • Egy ukrán őrnagy a lapnak úgy fogalmazott, még az általuk ellőtt mennyiség is azt jelenti, hogy pár hónap alatt elhasználnak annyit, mint például Franciaország évek alatt.
  • Miközben számos ország már a lehetőségein túl kimerítette a rendelkezésre álló tüzérségi készleteit, az EU arra szólítja őket, biztosítsanak újabbakat Ukrajnának.
  • Ezek az országok már vonakodnak teljesen lemeríteni a stratégiai raktárkészleteiket, de a NATO is nyugtatta a védelmi minisztériumaikat: fogadják el a kisebb készleteket, és figyelmen kívül hagyhatják a maguk számára felállított készletezési követelményeket.
  • Oroszország közben a cikk szerint naponta ellövi a havi európai termelési ütemnek megfelelő tüzérségi lőszermennyiséget.
Sztori 2021-12-18 | 13:23
Márki-Zay belső ellenségeket keres és saját pecsenyéjüket sütögető árulókról ír

Márki-Zay belső ellenségeket keres és saját pecsenyéjüket sütögető árulókról ír

  • Elindult az ellenzék népszavazási aláírásgyűjtése, amit azzal illusztráltak, hogy Márki-Zay aláír.
  • Teljes érdektelenségben vergődik a baloldal, a kapitány pedig egy paranoid alak, akinek a jelek szerint elmentek otthonról.