37 bangladesi migránst csempészett az osztrák sofőr

37 bangladesi migránst csempészett az osztrák sofőr
  • Szarvas lakott területén 2022. augusztus 23-án 20 óra 59 órakor a magyar rendőrök ellenőrizni akartak egy 40 éves litván állampolgárságú férfit, aki egy osztrák honosságú teherautót vezetett.
  • A gépkocsiban 37 fő, magukat bangladesi állampolgárnak valló férfi személy tartózkodott.
  • Az utasok sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni
  • Ezért a rendőrök a magyar jogszabályoknak megfelelően intézkednek az illegális migránsok ideiglenes biztonsági határzárhoz való vissza kíséréséről, míg a járművezetővel szemben embercsempészés miatt büntetőeljárás indult.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-08-11 | 14:12
Fiatal párként lakást szeretnél Budapesten? Esélytelen vagy, Karácsonyék minden lakást a hajléktalanoknak adnak

Fiatal párként lakást szeretnél Budapesten? Esélytelen vagy, Karácsonyék minden lakást a hajléktalanoknak adnak

  • Véget ért Budapest első részvételi költségvetéséről szóló szavazása, amit a momentumos főpolgármester-helyettes kezdeményezett.
  • Totális érdektelenség övezte az egészet.
  • De egy lobbi megszavazta, hogy a hajléktalanok kapják a fővárosi lakásokat.
Bel 2021-05-29 | 20:48

Szabad ország, szabad magyarok: Németországban, Franciaországban, Luxemburgban, Olaszországban és Görögországban továbbra is éjszakai kijárási tilalom van érvényben

  • Míg Magyarországon az átoltottság magas szintje miatt már eltörölték, addig több más országban továbbra is érvényben van az éjszakai kijárási tilalom.
Bel 2021-10-28 | 10:37
Az embercsempész ponyvás teherautója 36 illegális migránst rejtett

Az embercsempész ponyvás teherautója 36 illegális migránst rejtett

  • Az egyenruhások 2021. október 27-én 22 óra 45 perckor Jánossomorja belterületén ellenőriztek egy ponyvás teherautót, amit egy 51 éves román férfi vezetett, mellette egy 36 éves szintén román nő foglalt helyet.
  • A járműben a sofőrön kívül további 36, magát afgán állampolgárnak valló férfi utazott.
  • A külföldi utasok személyazonosságukat, valamint magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
  • A rendőrök a járművezetőt és társát elfogták, majd a migránsokkal együtt a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították őket.
  • A sofőrrel és női utasával szemben embercsempészés bűntettének gyanúja miatt eljárást indítottak, a migránsokat pedig – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Bel 2022-02-03 | 07:24
Hajnalban 1 óra alatt 35 illegális határsértőt akadályoztak meg

Hajnalban 1 óra alatt 35 illegális határsértőt akadályoztak meg

  • A Bács-Kiskun megyében szolgálatot teljesítő egyenruhások 2022. február 3-án 2 óra és 2 óra 35 perc között egy 10 és 11 főből álló határsértő csoportot tartóztattak fel Mátételke és Bátmonostor térségében.
  • 3 óra 25 perckor  további 14 külföldit tartóztattak fel Kiskunmajsa közelében.
  • A magukat afgán és szír állampolgárnak valló illegális migránsok jogellenesen jutottak be Magyarország területére, és sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
  • A nagy létszámú csoportok tagjait a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Bel 2021-12-10 | 10:08
A sikeres oltási akcióban már összesen 1 millió 314 ezren vettek fel oltást

A sikeres oltási akcióban már összesen 1 millió 314 ezren vettek fel oltást

  • A beoltottak száma 6 176 567 fő, közülük 5 883 873 fő már a második oltását is megkapta, 2 906 959 fő pedig már a harmadik oltást is felvették.
  • 6884 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 182 922 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
  • Elhunyt 166 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 968 897 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 177 596 fő.
  • 6939 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 573-an vannak lélegeztetőgépen. 
Bel 2021-10-19 | 10:01
Századvég: 51-41 arányban Orbán vezet a miniszterelnöki versenyben

Századvég: 51-41 arányban Orbán vezet a miniszterelnöki versenyben

  • A választók 51 százaléka szeretné Orbánt miniszterelnöknek, és 41 százalék Márki-Zayt.
Bel 2021-08-13 | 17:54
Ha nem tud a Parlamentben cirkuszolni Jakab, esik a Jobbik

Ha nem tud a Parlamentben cirkuszolni Jakab, esik a Jobbik

  • Az IDEA szerint 2. hónapja, hogy megállt a Jobbik népszerűségének emelkedése, most már újra csökken.
  • Az MSZP a kutatás szerint visszabillegett a parlamenti küszöb környékére.
  • Újra a Demokratikus Koalíció a legnagyobb ellenzéki párt.
  • Az LMP stabil 1, a Párbeszéd 2 százalékon áll, sok sikert.
  • A biztos pártválasztók között 48 százalék a Fidesz támogatottsága és 44 százalék az egyesült ellenzéké.
Bel 2021-12-07 | 14:14
Hiába ugrottak ki az autóból a migránsok és az embercsempész

Hiába ugrottak ki az autóból a migránsok és az embercsempész

  • Az egyenruhások – a Készenléti Rendőrség NNI Székesfehérvári Osztályának jelzése alapján – 2021. december 7-én 8 óra 30 perckor a 86-os számú főúton, Jánossomorja külterületén akartak ellenőrizni egy cseh rendszámú kisteherautót.
  • A sofőr a rendőröket észlelve hirtelen megállt, majd a járműből az utasok a gépkocsivezetővel együtt kiugrottak, és elfutottak.
  • A járőrök azonnal kutatásba kezdtek, ennek eredményeképpen 10 órára megtaláltak 12, magát afgán állampolgárnak valló férfit, akik személyazonosságukat, valamint magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
  • Később rendőrkézre került a 33 éves cseh tartózkodási engedéllyel rendelkező azeri sofőr is, akit elfogtak, majd a migránsokkal együtt a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították őket.
  • A járművezetővel szemben embercsempészés bűntettének gyanúja miatt eljárást indítanak, a migránsokat pedig – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.