Migrációs nyomás: Embercsempész és 63 illegális migráns

Migrációs nyomás: Embercsempész és 63 illegális migráns
  • A rendőrök az éjszaka során elfogtak egy embercsempészt és 63 illegális migránst tartóztattak fel Csongrád-Csanád megyében.

2022. június 22-én 21 óra 55 perckor Forráskút külterületén ellenőriztek egy osztrák honosságú Mercedes Vito típusú gépjárművet és annak szír sofőrét - írja a police.hu.

 A jármű átvizsgálása során a rendőrök az autóban további 21 határsértőt találtak, akik magukat szír állampolgárnak vallották, azonban sem személyazonosságukat, sem jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták igazolni.

Szintén aznap hajnalban a honvédekkel és az osztrák rendőrökkel együttműködve  42 illegális migránst tartóztattak fel Ásotthalom, Mórahalom és Szeged külterületén.

Ellenőrzésük során a csoportok tagjai szír, pakisztáni, afgán és török állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.

A határsértőkkel szemben a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-06-02 | 10:07
Az ellenzék sirámaival szemben sikeres volt a válságkezelés: Magyarország az élmezőnyben, bőven az EU átlaga alatt van a hazai munkanélküliség

Az ellenzék sirámaival szemben sikeres volt a válságkezelés: Magyarország az élmezőnyben, bőven az EU átlaga alatt van a hazai munkanélküliség

  • Magyarországon az egyik legalacsonyabb a munkanélküliség Európában.
  • "Továbbra is a lista elején vagyunk" – írja a közösségi oldalán Dömötör Csaba.
  • Az államtitkár az Eurostat statisztikájáról osztott meg képet, amelyből kiderült: Magyarországon 4,3 százalékkal az ötödik legalacsonyabb a munkanélküliség Európában, messze felülmúlva a 7,3 százalékos uniós átlagot.
  • Dömötör Csaba szerint a vendéglátó szektor újraindulásával még jobbak lesznek az adatok.
  • Dömötör szerint ezek az adatok valószínűleg javulni fognak, amint újraindul a vendéglátó szektor és "újra pörögnek majd a rendezvények".
Bel 2022-02-16 | 18:18
Kunhalmi Ágnes elbukta a perét Budai Gyula ellen

Kunhalmi Ágnes elbukta a perét Budai Gyula ellen

  • Budai Gyula egy televíziós interjúban azt állította, hogy Czeglédy Csaba pénzt adott Kunhalminak a budapesti kampány finanszírozására.
  • A képviselőnő perelt, de a bíróság sem rágalmazás, sem becsületsértést nem állapított meg.
Bel 2021-11-26 | 07:29
11 illegális migránst csempészett a szerb sofőr

11 illegális migránst csempészett a szerb sofőr

  • A Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztályának járőrei 2021. november 25-én 17 óra 10 perckor Öttömös közigazgatási területén ellenőriztek egy szerb honosságú Hyundai Tucson típusú személygépkocsit.
  • A járművet egy szerb állampolgárságú férfi vezette. Rajta kívül a járműben 11 utas volt, akik szír állampolgárnak vallották magukat.
  • Az illegális migránsok sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
  • A határsértőkkel szemben a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el.
  • A 22 éves szerb állampolgárt az egyenruhások előállították a Szeged Határrendészeti Kirendeltségre, ellene embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.
Bel 2021-08-02 | 11:48
Karácsony egy teljes kampányt akart rá építeni, de ez sem jött neki össze: megkezdődött a harmadik oltás Magyarországon

Karácsony egy teljes kampányt akart rá építeni, de ez sem jött neki össze: megkezdődött a harmadik oltás Magyarországon

  • Napokig hazudozott Karácsony az embereknek, hogy nem kellő mértékben védettek.
  • A kormány gyorsan lépett: Európában elsőként lehetővé tette a 3. oltás felvételét.
Bel 2021-10-07 | 09:07
19 fős illegális MigrásTaxit kapcsoltak le az M9-esen

19 fős illegális MigrásTaxit kapcsoltak le az M9-esen

  • Bogyiszló térségében állítottak meg egy kisteherautót, melyben 18 illegális migránst szállítottak.
Bel 2021-09-30 | 10:32
Tordai kétharmaddal verte Kálmán Olgát

Tordai kétharmaddal verte Kálmán Olgát

  • Az egykori független-objektív tévésnek nem ezek a legszebb napjai.
Bel 2021-10-07 | 07:25
Véget ért a szappanopera, szakított a nagy páros és külön utakon folytatják

Véget ért a szappanopera, szakított a nagy páros és külön utakon folytatják

  • Egy ország nézte feszülten, hogy a két férfi fordulatokban gazdag és lobbanékony érzelmekkel teli történetéből mi kerekedik ki végül.
  • Szakítás lett a vége, külön utakon folytatják tovább.
Bel 2021-06-24 | 13:04
Szalai Ádám: Fáj, nagyon fáj, talán még nem fájt ennyire

Szalai Ádám: Fáj, nagyon fáj, talán még nem fájt ennyire

  • Szalai Ádám, a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya a közösségi oldalán megindító üzenetet osztott meg az Európa-bajnoki szereplésről.