Szijjártó: a magyar baloldal csúnyán lebukott

Szijjártó: a magyar baloldal csúnyán lebukott
  • A tárcavezető annak kapcsán mondta ezt, hogy kiderült: titkos tárgyalások folynak Márki-Zay stábja és az ukrán vezetés között.
  • Ukrajnának ugyanis az az érdeke, hogy Magyarországon olyan vezetés legyen, amely katonát ad a háborúba és engedélyezi a fegyverszállításokat.
  • A jelenlegi magyar kormány álláspontja világos: Magyarország nem sodródhat a háborúba.

"Az ukrán elnök folyamatosan támadja Magyarországot és a magyar kormányt" – mondta a külügyminiszter.
 
"A magyar baloldal csúnyán lebukott, a sajtóban megjelent információ megfelel a valóságnak, miszerint folyamatos egyeztetés van köztük és az ukrán kormány képviselői között" – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán szerdán közzétett videóban.

A kormányülésről bejelentkezve a tárcavezető kifejtette: a szomszédságban zajló háborúval kapcsolatos helyzetértékelés volt a legfőbb napirendi pont. Felidézte, hogy Ukrajna külügyminisztere néhány napja felhívta Ukrajna budapesti nagykövetét, "hogy a magyarországi választási eredmény befolyásolásának lehetőségéről konzultáljanak" – fogalmazott.    

Hozzátette: a sajtóban megjelent információ megfelel a valóságnak.

Úgy vélte, "ezzel a magyar baloldal csúnyán lebukott", hogy folyamatos egyeztetés van a magyar baloldal és az ukrán kormány képviselői között. "A magyar baloldal ígéretet tett arra, hogy ha kormányoznának, akkor azonnal döntenének fegyverek szállításáról Ukrajnába és azonnal megszavaznák az Európába, ezen belül Magyarországra irányuló kőolaj- és földgázszállítások szankcióját" – mondta. Szijjártó Péter elmondta továbbá: figyelemmel követik az ukrán elnök nemzetközi megszólalásait, amelyek egyértelműen visszaigazolják ezen tárgyalások, egyeztetések tényét.

Az ukrán elnök folyamatosan támadja Magyarországot, a magyar kormányt azért, mert "úgy döntöttünk, hogy a magyar emberek biztonsága érdekében nem szállítunk fegyvereket Ukrajnába és nem szavazzuk meg az energiaellátásunk biztonságát veszélyeztető szankciókat sem" – magyarázta.    

Úgy látja, amit az ukrán elnök mond, az az ő szempontjából érthető, hiszen az lenne Ukrajna érdeke, hogy minél több európai ország, így Magyarország is szállítson fegyvereket, szavazza meg a kőolaj- és földgázszállításokra vonatkozó szankciót, de ez teljes mértékben ellentétes Magyarország érdekével.    

A külügyminiszter kiemelte: a magyar politikusoknak Magyarország érdekét kell képviselniük, Magyarország érdeke pedig egyértelműen az, hogy "kimaradjunk ebből a háborúból". Ennek érdekében pedig meg kell akadályozni azt, hogy "bármilyen módon beleprovokáljanak, belesodorjanak, belevonjanak minket ebbe a háborúba" – jelentette ki.

Hangsúlyozta: meg kell akadályozni, hogy magyar emberek veszélybe kerüljenek, meg kell akadályozni, hogy a magyar gazdaságot a leállás veszélye fenyegesse, ezért továbbra is ki kell tartani azon döntés mellett, hogy fegyvereket nem szállítunk Ukrajnába és nem támogatjuk az energiaszállításokra vonatkozó szankciókat. "Mindaddig, amíg mi kormányzunk, addig ezek a döntések természetesen érvényben maradnak" – tette hozzá.

Szijjártó Péter szerint a helyzet világos: "folyamatos az egyeztetés a magyar baloldal és az ukránok között", és ha a magyar baloldal kerülne kormányra, azonnal megkezdenék a fegyverszállításokat, azonnal megszavaznák a kőolaj- és földgázszállításra vonatkozó szankciókat. De "mindaddig, amíg mi kormányzunk, addig Magyarország ki fog maradni ebből a háborúból" – közölte. Hozzáfűzte: nem engedik, hogy a magyar emberekkel fizettessék meg a háború árát.    

Április 3-án a magyar emberek dönthetnek béke és biztonság vagy a háborúba való belesodródás dolgában – fogalmazott Szijjártó Péter.

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Kül 2022-04-01 | 10:35
40 éve nem látott infláció, egekeben a gázárak Németországban

40 éve nem látott infláció, egekeben a gázárak Németországban

  • A gáz ára egyetlen év alatt duplázódott.
  • A BENNFENTES német forrásai szerint ezen a télen valóban vannak olyan németek, akik kabátban üldögélnek az otthonaikban.
Kül 2022-03-25 | 13:40
Orbán: Az EU-csúcson végül felülkerekedett a józan ész

Orbán: Az EU-csúcson végül felülkerekedett a józan ész

  • Erről beszélt videójában a minsizterelnök.
  • Ismét fölmerült a totális szankció, hogy Európa egyáltalán ne vásároljon energiahordozókat Oroszországtól.
  • Orbán azt mondta, megfontolták a javaslatot, de elvetették, mert a földgáz 85%-a Oroszországból érkezik Magyarországra, a felhasznált olajnak pedig több, mint 60%-a.
Kül 2022-03-21 | 20:34
Orbán Viktor: Veszélyes javaslatok vannak a NATO-csúcs asztalán

Orbán Viktor: Veszélyes javaslatok vannak a NATO-csúcs asztalán

  • Egyes tagállamok Ukrajna feletti NATO-légtérzárat követelnek, mely sokak álláspontja szerint azonnali fegyveres háború kirobbanásával fenyeget a NATO és Oroszország között.
  • Stoltenberg, a NATO főtitkára korábban azt mondta, ez a lépés a III. világháborút jelentené.
  • Ezért sem támogatja sem Orbán, sem Szijjártó Péter.
Kül 2021-06-06 | 13:27
Annalena Baerbock, a zöldek kancellár-jelöltje a német Karácsony: magyarázkodott, majd péntek estére törölte önéletrajzából a hazugságokat

Annalena Baerbock, a zöldek kancellár-jelöltje a német Karácsony: magyarázkodott, majd péntek estére törölte önéletrajzából a hazugságokat

  • Folytonos vesszőfutás Annalena Baerbock, a német zöldek kancellár-jelöltjének élete is.
  • Ő is PhD-t hazudott magának az önéletrajzában, de kiderült, hogy az alapszakot sem végezte el Németországban.
  • Most kiderült, hogy bár villogott vele, de nem tagja a German Marshall Fundnak, nem tagja az UNHCR-nek, és nem szerepel a Heinrich Böll Alapítvány transzatlanti tanácsadó testületében sem.
  • Ezeket mind szerepeltette az önéletrajzában, de a német média kiderítette, hogy hazudott.
  • Pár hete a Bundestagnak adott jövedelem-bevallásából felejtett ki egy 20 000 eurós tételt a különjövedelmére vonatkozóan.