A beoltottak száma 6 399 413 fő, közülük 6 180 406 fő a második, 3 829 875 fő a harmadik, 236 168 fő már a negyedik oltását is felvette.
Múlt hét péntek óta 4902 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 819 264 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Az elmúlt öt napban elhunyt 178 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 663 907 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 110 526 főre csökkent.
2259 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 101-en vannak lélegeztetőgépen.
Nagycenk térségében, a 85-ös számú főúton állítottak meg az egyenruhások egy kistehergépkocsit, amelynek román sofőrje huszonhárom illegális migránst akart Ausztriába fuvarozni.
A koronavírus járvány miatt az illegális határátlépés, kiemelt veszélyforrás.
Pest megyei rendőrök 2022. március 28-án 22 óra 10 perc körül az M5 autópálya inárcsi pihenőhelyénél vezettek ki egy magyar rendszámú gépjárművet, amelyet egy szerb férfi vezetett, a járműben 12 külföldi tartózkodott.
A magukat afgán állampolgárnak valló emberek magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, a Pest megyei rendőrök a sofőrrel együtt elfogták és előállítják őket.
Az illegális migránsokat – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok alapján visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz, a szerb férfi ellen a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya embercsempészés bűntettének gyanúja miatt indít büntetőeljárást.
Ez már sorban a 4. kutatás, amely azt támasztja alá, Karácsony kampánya összeomlott.
A Fideszre 51, az ellenzékre 47 százalék szavazna.
A DK-n, a Jobbikon és a Momentumon kívül senki sem jutna be az Országgyűlésbe.
A kutatásból ugyanakkor az is kiderült, hogy a lakosság nagy része továbbra sem hisz abban, hogy a kormányváltás lehetséges: az emberek 55 százaléka inkább a Fidesz győzelmére számít.
Az ellenzéki szavazóknak is csak 47 százaléka bízik egyértelműen a saját tábora győzelmében.
A beoltottak száma 6 043 116 fő, közülük 5 801 593 fő már a második oltását is megkapta, 1 939 582 fő pedig már a harmadik oltást is felvették.
6518 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 032 215 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt 171 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 851 314 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 147 558 főre emelkedett.
6830 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 663-an vannak lélegeztetőgépen.
Hétfőn közel 131 ezer oltást adtak be, több mint 18,5 ezer eddig oltatlan ember jelent meg az oltópontokon az első oltásért és 105 ezren a megerősítő harmadik oltást is felvették.