Minden magyarnak jó, de a baloldal minden fronton támadja a rezsicsökkentést

Minden magyarnak jó, de a baloldal minden fronton támadja a rezsicsökkentést
  • Cseh Katalin arról nem ad számot, mi történt 4,8 milliárd forinttal a céghálójában, de Paks II-t leállítaná.

Paks 2-t leállítaná a baloldal, ha áprilisban hatalomra jutna – lényegében erről beszélt egy tévéinterjúban a momentumos Cseh Katalin.

A baloldali EP-képviselő arra nem tért ki, hogy milyen következményekkel járna mindez, az atomenergia lekapcsolása: úgy járhatna Magyarország, mint Németország, ahol a villamos energia mostanra a lakosságnak szinte megfizethetetlen, és ahol a korábban leállított atomerőművek újraindítását tervezik.



Paks nélkül minden magyar családnak négyszer akkora rezsit kellene fizetnie, mint most. Az interjúból kiderült az is, Cseh Katalin büszke arra, hogy Brüsszelben a magyar rezsicsökkentés ellen dolgozik. A Gyurcsány-Márki-Zay-féle baloldal egyébként az orosz gáz ellen hergel: ez szintén elviselhetetlen dráguláshoz vezetne.

A Paks II beruházás ellen harcol Brüsszelben a Momentum. Erről a párt uniós képviselője, Cseh Katalin számolt be, amikor a héten az ATV-nek nyilatkozott arról az ukrajnai háborúval kapcsolatos állásfoglalásról, amelynek részleteiről aznap szavazott az Európai Parlament.



"A határozat végső szövegébe, bevallom őszintén, momentumos javaslatra került be Paks II és az orosz kémbank szankcionálása"– jelentette ki Cseh Katalin. A baloldali politikus később arról beszélt, hogy Paks II felülvizsgálata szerinte a minimum a jelenlegi helyzetben.

Azt is mondta: aki azt szeretné, hogy Magyarország leállítsa Paks II beruházását, az szavazzon a baloldalra. "Márki-Zay Péter ezt nagyon egyértelműen megígérte" – mondta.
 
Sajnálatos módon az interjúban arra nem tértek ki, milyen jelentősége van idehaza az atomenergiának, vagyis arra, hogy valójában mit is tesz kockára a baloldal. A helyzetet pontosan bemutatja az Innovációs és Technológiai Minisztérium minap közzétett szakmai számítása.

Eszerint ha a paksi atomerőmű által megtermelt villamos energiát hazánk a szabadpiacról szerezné be, akkor a családok rezsije a négyszeresére emelkedne. Egy család éves, 92 147 forintos költsége több mint negyedmillió forinttal nőne, és egészen 356 693 forintig kúszna fel. (A számítás egy kétgyermekes, családi házban élő, a fűtést és a meleg vizet gázzal előállító háztartásra vonatkozik.)

A Paks II projektért felelős tárca nélküli miniszter, Süli János a Századvég keddi szakmai rendezvényén úgy fogalmazott: ha nem építjük meg a két új paksi atomerőműblokkot, rövid idő alatt úgy járunk, mint Németország, ahol a villamos energia mostanra a lakosságnak szinte megfizethetetlen – most a magyarországinak az ötszöröse –, de a vállalati felhasználóknak is nagyon drága az áram.

Hozzátette: a paksi atomerőműben termelt áram kilowattórája jelenleg 12,2 forint, a naperőműveké 32-34 forint – a lakossági tarifa 37 forint –, ám míg az előbbi szinte folyamatosan (mintegy kilencven százalékban), az utóbbiak csak időszakosan (14–16 százalékosan) állnak rendelkezésre.

Mindezek alapján nyilvánvaló tehát, hogy az olcsó áram és a rezsicsökkentés hosszú távú fenntartásához szükség van idehaza atomenergiára, és természetesen a Paks II beruházásra is.

A háború kirobbanása óta a baloldal más energetikai ötlettel is előállt. Eszerint az oroszok elleni szankciók részeként Magyarország zárja el, utasítsa vissza az orosz gázt - legutóbb a Párbeszéd képviselője, Kocsis-Cake Olívió szorgalmazta ezt. 

     

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Bel 2021-10-08 | 21:15
Karácsony Gergely: a baloldali gondolatnak Magyarországon ma nincs társadalmi többsége

Karácsony Gergely: a baloldali gondolatnak Magyarországon ma nincs társadalmi többsége

  • Az elmúlt évek hazudozásai után feltehetően most először mondott igazat a Főpolgármester.
  • Karácsony szerint csak Márki-Zay Péter győzheti le Orbánt - igaz, egy nappal korábban még azt állította, csak ő győzhet Orbán ellen.
  • Ilyen plakátokat is helyezetett ki Budapest-szerte, ahogyan a képen is látható.
  • A plakátokon ez a felirat áll: "Orbán ellen többség kell. A többséghez Karácsony."
Bel 2022-03-04 | 09:20
Kettős elfogás: Embercsempészek Szombathelynél

Kettős elfogás: Embercsempészek Szombathelynél

  • Két szerb állampolgárságú férfival szemben is intézkedtek.
Bel 2021-08-09 | 12:24
Dagad az álprobléma: múlt héten az ország területén 1403 határsértőt tartóztattak föl

Dagad az álprobléma: múlt héten az ország területén 1403 határsértőt tartóztattak föl

  • Embercsempészet miatt 27 gyanúsított ellen indult eljárás.
Bel 2022-05-09 | 07:45
Embercsempész rendőrkézen Fertőszentmiklónál

Embercsempész rendőrkézen Fertőszentmiklónál

  • Egy iráni férfi 12 illegális migránst akart Ausztriába vinni.
Bel 2021-06-28 | 11:59
Több mint ötszáz településen gyérítik a szúnyogokat a héten

Több mint ötszáz településen gyérítik a szúnyogokat a héten

  • Levegőből 1930 hektár, szárazföldön 6295 hektár a kémia írtási terv.
  • Biológiai írtási terv nincs.
Bel 2021-09-30 | 15:05
Lehet, hogy pont a BMW-ben maradt 17 millió kellett volna a sikerhez? - A karlendítő jobbikos búcsút inthet a jelöltségnek

Lehet, hogy pont a BMW-ben maradt 17 millió kellett volna a sikerhez? - A karlendítő jobbikos búcsút inthet a jelöltségnek

  • A náci karlendítését integetésnek hazudó ózdi jobbikos jelölt elbukott az előválasztáson.
  • Farkas Péter Barnabás előválasztási koordinátora vezette azt a luxus kupé BMW-t, ami az M3-as autópályán tört össze múlt hét szerdán.
  • Az autóból előválasztási szavazólapok szóródtak szét, és nagy mennyiségű, összesen 17 millió forint készpénzt is találtak benne.
  • A pénzért azóta sem jelentkezett senki a rendőrségen.
  • Kis Sándor (MSZP-P) 2734 szavazattal nyerte a körzetet, Farkas Péter Barnabás (Jobbik-DK) 2517 szavazattal a második lett.
  • Érdekesség, hogy Jakab is veszített ebben a körzetben, és Karácsony nyert.
Bel 2022-01-21 | 10:04
Lejtmenet: drámaian zuhan Márki-Zay kedveltsége

Lejtmenet: drámaian zuhan Márki-Zay kedveltsége

  • És közben minden településtípuson meredeken nő az elutasítottsága.