A beoltottak száma 6 395 085 fő, közülük 6 170 630 fő a második, 3 811 803 fő már harmadik oltását is felvette.
3539 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 793 120 nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt 83 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 606 084 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 142 902 főre csökkent.
3313 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 133-an vannak lélegeztetőgépen.
A rendőrök 2022. január 28-án 11 óra 45 perckor egy magyar honosságú személygépkocsit állítottak meg az 8612-es számú úton, Gyóró külterületén.
A járművet egy cseh férfi vezette, amelynek utasterében nyolc – magukat szír állampolgárnak valló – külföldi utazott, akik sem személyazonosságukat, sem pedig magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni.
A járőrök a 23 éves embercsempészt - és egy másik járművel előtte közlekedő feltételezett társát, egy 21 éves cseh állampolgárt - elfogták és őket az illegális migránsokkal együtt a Soproni Rendőrkapitányságra előállítják.
A migránsokat – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
A sofőrökkel szemben a nyomozók embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt eljárást indítanak.
A beoltottak száma 6 405 472 fő, közülük 6 191 345 fő a második, 3 858 487 fő a harmadik, 281 150 fő már a negyedik oltását is felvette.
2047 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 890 953 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt 24 többségében idős, krónikus beteg, a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 776 617 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 68 288 főre csökkent.
1449 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 45-en vannak lélegeztetőgépen.
A Bács-Kiskun megyei rendőrök 2022. február 22-én 9 óra 10 perckor Balotaszállás térségében 12 külföldit tartóztattak fel.
Az illegális migránsok indiai állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni.
A határsértők jogellenesen jutottak be az országba, ezért a járőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Mély csöndben lapít Havas Henrik, Gálvölgyi János és Dés László.
Az elkötelezett baloldali közszereplők évtizedeken át minősítettek fasisztának mindenkit, aki tőlük kicsit is jobbra áll.
2014-ben még a Jobbik fasisztaveszélyével riogattak.
Most, hogy a napokban Márki-Zay kijelentette, a szövetségük egyaránt képviseli a kommunistákat és a fasisztákat is, ugyanezek az emberek némán lapítanak.
A Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság visszautasítja Hadházy Ákos nagy nyilvánosság előtt tett állítását, amelynek értelmében a pályáztatás és elbírálás jogszerűtlen lett volna - írja a police.hu.