Súlyos korrupciógyanús ügy miatt tartottak házkutatást a zuglói önkormányzatnál

Súlyos korrupciógyanús ügy miatt tartottak házkutatást a zuglói önkormányzatnál
  • Horváth Csaba polgármestert a nyomozók ébresztették.

Az Origo információi szerint nyomozók ébresztették Horváth Csaba zuglói polgármestert. Parkolási ügy miatt nyomoz a rendőrség, a polgármester is gyanúsított lehet.

A portál úgy tudja, belső baloldali leszámolásról van szó, amely erősen kötődik Hadházy Ákoshoz. A Központi Nyomozó Főügyészség az Origó kérdésére megerősítette, hogy korrupciós ügyben nyomoznak, további tájékoztatást később adnak.

Az Origo információi szerint - amit Hadházy Ákos és azóta Horváth Csaba saját Facebook-oldalán is megerősített - ma a polgármester otthonában, a zuglói önkormányzatnál és a parkolási társaságánál is házkutatást tartottak.

Hadházy Ákos azonnal a kormánypártokra kezdett mutogatni, de itt egyértelműen egy belső baloldali leszámolásról lehet szó, amelynek Hadházy részese, ugyanis korábban is többször írt már erről az ügyről, és mindenki ismeri a Tóth Csabával, illetve a zuglói önkormányzattal szemben fennálló konfliktusát. 

Azt, hogy Tóth Csabának is köze lehet az ügyhöz, megerősíti, hogy a portál információi szerint a Központi Nyomozó Főügyészség tartotta a házkutatást, márpedig ők abban az esetben nyomoznak, ha mentelmi joggal rendelkező személy érintett. Horváth Csabának nincs mentelmi joga - de mivel nála is volt házkutatás, ő is az ügy gyanúsítottja lehet -, Tóth Csabának MSZP-s országgyűlési képviselőként van. 

A cikk megjelenése után Facebook-bejegyzésében Horváth Csaba elismerte a házkutatást és megerősítette, hogy az ügyészség nyomoz.

Az ügynek sok érdekessége van. 
 
A fővárosi parkolási botrányokról Hadházy Ákos és Soros blogja, a 444 is gyakran írt a közelmúltban, az országgyűlési képviselő rendszeresen bennfentes információkra hivatkozott. Egyelőre nehéz megmondani, hogy pontosan milyen ügyben szálltak ki a nyomozók a 14. kerületbe, ugyanakkor az ottani belső baloldali konfliktusnak ez már nem az első felvonása.

Köztudott, hogy HADHÁZY ÁKOS ÉS TÓTH CSABA KIÉLEZETT KÜZDELEMRE KÉSZÜLT AZ ELŐVÁLASZTÁS SORÁN, melyre végül Tóth visszalépése miatt nem került sor. A baloldali villongások azonban itt nem értek véget, a szereplők hol magánéleti botrányokat, hol pedig gazdasági visszaéléseket kiáltva támadták egymást.

A mostani házkutatás feltehetően összefüggésben lehet azzal, hogy Hadházy már több alkalommal írt egy pártokon átnyúló parkolási mutyiról, amiről mai elmondása szerint MÁR KORÁBBAN IS TUDTA, HOGY BALOLDALI SZEREPLŐK IS ÉRINTETTEK LEHETNEK. 

A témában megjelent cikkekben és videós beszámolókban már 2010-et megelőzően szóba került annak a Fuzik Zsoltnak a neve, aki még a BKV vezéreként, a Demszky Gábor által vezetett fővárosi mutyik egyik vezéralakja volt. Fuzikot 2009-ben gyanúsították meg először, és a bonyolult korrupciós hálózat feltárására azóta sem került teljesen sor. Vélhetően a mostani nyomozati cselekményekre is ezzel összefüggésben kerülhet sor.
 

Címkék:

Ajánljuk figyelmedbe:

Botrány 2021-07-20 | 15:54

Azzal zsarolja a Bizottság Magyarországot, hogy nem hagyja jóvá a Helyreállítási Alap terveit

  • Az Európai Bizottság nyílt zsarolásba kezdett, ezzel akarnak kormányt buktatni.
  • Olyan eljárásokat kritizál az EU, ami más tagállamoknál is bevett gyakorlat.
Botrány 2021-07-17 | 13:47
Budapesti méhlegelők: 28 hektárral kevesebb területet kaszál a Főváros, jóval drágábban

Budapesti méhlegelők: 28 hektárral kevesebb területet kaszál a Főváros, jóval drágábban

  • Jelentősen csökkent a Főkert által kaszáltatott zöldterület Budapesten, de sokkal többet fizet ezért a Főváros.
Botrány 2021-10-21 | 11:02
Édesapja buszos közbeszerzést nyert Hódmezővásárhelyen, cserébe a fia a cég buszaival hurcolja kampányolni Márki-Zayt

Édesapja buszos közbeszerzést nyert Hódmezővásárhelyen, cserébe a fia a cég buszaival hurcolja kampányolni Márki-Zayt

  • Hódmezővásárhelyen a Jovány Busz Kft. tulajdonosa, id. Jovány Gyula, egy, a VOLÁN-t váltó buszos tender előkészítésében vett részt, mint a koncepció kialakítója.
  • Majd mint vállalkozó, meg is nyerte azt.
  • Ez az összeférhetetlenség iskolapéldája.
  • Összeférhetetlenség? Korrupció? Ugyan. Tiszta kezek.
Botrány 2022-02-10 | 08:53
Karácsony nem tartotta be a szociális dolgozóknak tett 15%-os béremelési ígéretet

Karácsony nem tartotta be a szociális dolgozóknak tett 15%-os béremelési ígéretet

  • Karácsonynak addig fontosak a szociális dolgozók, amíg kampányolás közben a képükbe hazudhat.
Botrány 2021-10-20 | 11:17
A nép legegyszerűbb gyermekének maszkírozott Jakab is felrántotta a CSOK-ot

A nép legegyszerűbb gyermekének maszkírozott Jakab is felrántotta a CSOK-ot

  • Jakab Péter, a szerepe szerint a nép legegyszerűbb emberét alakító jobbikos pártvezér is élt a lehetőséggel, és felvette a CSOK-ot.
  • Korábban párttársai azt állították, csak a fideszes nagyurak élhetnek a családi otthonteremtési kedvezménnyel.
Botrány 2022-02-09 | 09:42
Ez nem a vád, ez az ítélet: aktívan beavatkozik Brüsszel a magyar választási kampányba

Ez nem a vád, ez az ítélet: aktívan beavatkozik Brüsszel a magyar választási kampányba

  • Brüsszel minden áron hatalomra akarja juttatni az ellenzéket, és ezért bármire képes.
  • Jogtalanul visszatartják a Helyreállítási Alap Magyarországnak járó forrásait és bírósági ítéletettel büntetnék Magyarországot.
  • Az Európai Unió Bíróságát egyébként a Soros-hálózat tartja a markában, a vezető bírók mind Soros György lekötelezettjei.
Botrány 2022-02-25 | 16:30
250 milliót szakíthatott a korrupciós pénzből a szocialista Tóth Csaba

250 milliót szakíthatott a korrupciós pénzből a szocialista Tóth Csaba

  • Horváth Csaba és Tóth Csaba szocialista politikusok a zuglói parkolási nyereség felére tartottak igényt.
  • A gyanú szerint Tóth Csaba ezzel 250 milliót tehetett zsebre alig két év alatt.
  • Amikor ezt az ügyletet tető alá hozták Zuglóban, akkor pont Karácsony Gergely volt ott a polgármester.
Botrány 2022-02-19 | 16:28
Óriási botrány Vácott: nők és kiskorúak megerőszakolásáról fantáziált újságjában a jobbikos képviselő

Óriási botrány Vácott: nők és kiskorúak megerőszakolásáról fantáziált újságjában a jobbikos képviselő

  • Egészen döbbenetes "újságokat" hozott nyilvánosságra a Váci Anonymus néven jegyzett honlap.
  • Fehér Zsolt veterán jobbikos képviselő saját készítésű fekete-fehér periodikáit, ezeket Zsizsik néven jegyezte a képviselő.
  • Az újságban válogatott és gyomorforgató írások vannak nők megerőszakolásáról, pedofil erőszakról, csecsemők megbecstelenítéséről, pisi- és kakiszexről.
  • A héten ez a második botrány, hogy egy ellenzéki képviselőről, képviselő-jelöltről kiderül: nemhogy helye nincs a közéletben, de mindenki jobban járna, ha kezeltetné magát.